Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

O intrebare legata de familie

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#19
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,471
  • Înscris: 21.04.2014

View Postpancone99, on 07 ianuarie 2022 - 13:59, said:


Acum il citez pe el,in mare....Cand pleci de acasa la 8 dimineata si ajungi inapoi la 18-19 si stai toata ziua cu o persoana langa tine,e imposibil sa ramai indiferent! Mai ales ca ajungi acasa si esti tratat cu indiferenta (vorbim de nevasta).
Si nu se victimizeaza in fata nimanui! Pur si simplu asta e situatia!


Daca colega ar fi fost mult mai in virsta decit el, iar programul de lucru acelasi, tot irezistibila i s-ar fi parut ?:bigwhitegrin:

I-auzi ! Ajunsa acasa dupa o zi de munca, nevasta spala, gateste, verifica lectiile copilului si mai trebuie sa se gudure pe linga sot, cind vine seara acasa mirosind a parfum "Coco Flanel" de la colega care-i ofera "imposibilul" ?!? :lol:

Colegul tau isi mai aminteste cind i-a facut ultima oara un compliment sotiei sau i-a spus ca o iubeste ? I-a adus vreodata in dar o floare fara sa simta ca o face din obligatie ? Pur si simplu pentru ca o apreciaza ca femeie. :)

#20
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
E" grele astea.

#21
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View Postpancone99, on 07 ianuarie 2022 - 09:15, said:


Intrebarea mea....cam ce sansa dati la toata treaba asta?Si cum credeti ca ar merge, tinand cont de diferenta de varsta?

Diferenta de varsta e irelevanta iar in cazul asta e chiar mica deci nu are nici o legatura cu derularea relatiei .
Sansele sa mearga sau nu depinde de caracterul fiecaruia , de modul de a accepta sau nu anumite compromisuri. S-ar putea sa mearga si la fel s-ar putea sa nu mearga.

#22
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015
Noi stim doar povestea initiatorului,nevasta poate a calcat stramb si sotul se razbuna acum. Daca era cinstita nu se gudura pe langa el,mancare ,spalat ,calcat,primea doua suturi in fund de la inceput.

#23
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postcrisstonne, on 07 ianuarie 2022 - 14:56, said:

E" grele astea.
Se ajunge intr-un punct incat chiar daca ii aduci luna de pe cer nu mai conteaza (valabil si pentru El si pentru Ea).
Probabil ca a fost o lipsa de comunicare, intr-un anumit moment cheie, sau pur si simplu incompatibilitate.

Ce face El acum, nu e in regula. Lucrurile ar trebui transate urgent, indiferent de rezultat. Altfel toata lumea pierde (sot, sotie, copil).

#24
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Inițiator,  aș vrea să îți dau un răspuns înțelept, dar,  din păcate, nu cred că îl știu.   E nașpa să nu ți-o mai tragi cu femeia din casă.  
Să pui mâna pe ea doar când îi faci o frecție cu carmol, eventual.
Să stai așa,  doar în virtutea inerției.  

Nici nu mori, nici tu trăiești.

honeybee said:

1641559598[/url]' post='28666727']
Colegul tau isi mai aminteste cind i-a facut ultima oara un compliment sotiei sau i-a spus ca o iubeste ?
I-a adus vreodata in dar o floare fara sa simta ca o face din obligatie ? Pur si simplu pentru ca o apreciaza ca femeie. Posted Image

Ca să aprecieze femeia din nevastă trebuia ca să existe relații intime.   Dacă nu există,  nu-i nicio femeie prin nevasta aia.  

Pe vremuri se spunea ceva de “datoria conjugală”. Praful s-a ales de conceptul ăsta corect și sănătos.
Acum e la modă cheful femeii.   E pe chefuri.  Și dacă aia nu are chef forever,  bărbatul care este online până la 195 de ani cam ce ar trebui să facă?  
Să se călugărească la suflet dar să rămână provider?

De aceea este bună poligamia.

Edited by tomaso, 07 January 2022 - 20:31.


#25
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 18.12.2019
adica "sa stea"? perimat, intr-adevar...

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Foarte mulți bărbați rămân în astfel de căsnicii. Au impresia că fix asta e iubirea adevărată. :)

@Initiator, sfatul meu pentru prietenul tău este să își vadă de viață. Sau să rezolve, dacă îi mai pasă, libidoul femeii cu care trăiește în aceeași casă. Daca nu îi arde de rezolvat, clar ar trebui să plece. Și nu pentru aia se 35 de ani, ci pentru el.

#27
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,471
  • Înscris: 21.04.2014

View Posttomaso, on 07 ianuarie 2022 - 20:30, said:


Ca să aprecieze femeia din nevastă trebuia ca să existe relații intime.   Dacă nu există,  nu-i nicio femeie prin nevasta aia.  

Pe vremuri se spunea ceva de “datoria conjugală”.    Praful s-a ales de conceptul ăsta corect și sănătos.
Acum e la modă cheful femeii.   E pe chefuri.  Și dacă aia nu are chef forever,  bărbatul care este online până la 195 de ani cam ce ar trebui să facă?  
Să se călugărească la suflet dar să rămână provider?    

De aceea este bună poligamia.

Conceptul asta trebuie sa fie tare, tare vechi, ca nici macar Eminescu nu l-a prins. :D

Probabil e de pe vremea cind se faceau casatoriile aranjate de catre parinti. Fata tinerica, frumusica, dar dintr-o familie modesta, care n-avea cine stie ce zestre sa-i ofere la maritis, era data unui bogatas. Nu inainte ca mama fetei sa-i aminteasca de "datorita conjugala". Adica, chiar de nu simte nici o atractie fata de sot, sa cada la aparat ca musca in lampa cu ultraviolete. Bine ca n-am prins astfel de timpuri, ca-mi faceam seppuku ! :death:

Stiu, Penelopa a fost o sotie exemplara. Un monument de rabdare si devotament. Acum doar n-ai pretentia ca toate femeile sa se apuce de tesut ca ea, fiindca Ulise umbla ca debusolatul prin lume ? :P

Corect mi se pare, ca cei doi sa se desparta amiabil. Sa nu o tina incurcata nici pe sotie. Cine stie ce suflet de pustnic o descopera si o face fericita. :)




#28
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
…  csf ncsf …

Inițiator,  mergi cu vântul în pupa și du-te cu tipa tânără care se poartă bine cu tine.   Dacă tu simți că îți place, pe bune, du-te.  
Ai dreptul să îți cauți fericirea,  fiecare om are acest drept.   Și divorțata va găti, va da cu mopul,  nu menajul este problema,  că doar acolo unde își face pentru ea ai loc și tu.  
Pe măsură ce trece timpul, dacă stai și aștepți ca zeii să decidă pentru tine,  într-o zi divorțata se va sătura și vei rămâne cu acreala de acasă forever.     Ai de ales între a trezi în fiecare dimineață în brațele unei femei și a dormi singur tot restul vieții.    Mă rog, este comod să dormi singur,  mai tragi un pârț în liniștea nopții,  te scarpin la ouțe fără să te ascunzi rușinat,  râgâi în voie, sforăi  alea alea.    Știi ce spun.    Dar și când noaptea ți se pune pe suflet,  atunci …   așa va fi tot restul vieții.  

P.S.
Femeile primesc flori doar dacă merită.

#29
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View Posttomaso, on 07 ianuarie 2022 - 20:30, said:


Acum e la modă cheful femeii.   E pe chefuri.  Și dacă aia nu are chef forever,  bărbatul care este online până la 195 de ani cam ce ar ..
O schimbi de urgenta daca ai sange in instalatie , daca nu , te complaci.

View Posttomaso, on 07 ianuarie 2022 - 23:15, said:


Femeile primesc flori doar dacă merită.
Merita o floare din cand in cand , chiar si muma padurii.

#30
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006

View Postpancone99, on 07 ianuarie 2022 - 13:59, said:


Ca si salarii sunt cam la fel si nu duc lipsa de bani chiar deloc!


Inca o dovada ca banii n-aduc fericirea.

#31
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View Postvalirex, on 08 ianuarie 2022 - 02:04, said:

Inca o dovada ca banii n-aduc fericirea.
Explica rationamentul .

#32
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,636
  • Înscris: 28.11.2001
8 ani este intradevar o diferenta ... dar nu majora .... mai depinde si de "atitudinea" fiecaruia .... ca barbat la 40 si de ani poti fi inca pe val .... sau deja cu draperiile trase. Ca femeie la 30 si ... de asemenea .... .
Referitor la situatie ... dupa mine traiul in comun fara "relatii" este degeaba ... ori esti dispus sa bagi nevasta in pat ... ori lumea n cap, i difetent daca ai sau nu alternativa mai tanara sau mai putin tanara. Important sa inveti din experienta.

#33
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,471
  • Înscris: 21.04.2014

View Posttomaso, on 07 ianuarie 2022 - 23:15, said:


P.S.
Femeile primesc flori doar dacă merită.

Lasa-ma sa ghicesc ! :harhar:

Colegele divortate, care o fac pe vampele in dormitor cu colegii de serviciu, sint femeie merituoase. Nevasta care iti face o lingura de mincare calda si iti pune chilotii la spalat dupa ce-ai venit acasa de la un rendez-vous, nu merita decit o jerba de garoafe rosii cu mentiunea "Nu te voi uita niciodata, ca nu ti-ai indeplinit datorita conjugala !" pe o panglicuta alba de matase, asa-i ? :lol:

#34
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Știu și eu ce să spun?  

Cred că și colega divorțată ar putea spăla chiloți și face o lingură de mâncare dacă ar locui cu un bărbat.   Nu știu,  presupun.
Ceea ce știu sigur este altceva.   Nu se poate ține relație doar cu a face menaj.   Fără sex.    Iar vina aparține femeii în cazul de față, sper că-i clar și limpede.

Nu generalizez,  doar zic,  unele femei consideră că dacă lor le dispare libidoul, nu mai vor sex,  atunci și bărbatul lor ar trebui să rămână cast din spirit de solidaritate.
Dacă ea nu are chef,  nu mai face sex.   Adică totul se reduce la nevoile EI,  iar el este un fel de mucea care ar trebui să-și pună sula’n cui la 45 de ani,  după ce muierea a intrat la menopauză și nu mai are chef de sexat.    O femeie care înțelege chestiile astea și respectă nevoile bărbatului lor pot să facă sex și după ce nu mai simt nevoia.   Doar așa se ține o familie.  Nu cu lingura și cu mașina de spălat.

#35
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 18.12.2019

View Posttomaso, on 08 ianuarie 2022 - 09:45, said:

Știu și eu ce să spun?  

Cred că și colega divorțată ar putea spăla chiloți și face o lingură de mâncare dacă ar locui cu un bărbat.   Nu știu,  presupun.
Ceea ce știu sigur este altceva.   Nu se poate ține relație doar cu a face menaj.   Fără sex. Iar vina aparține femeii în cazul de față, sper că-i clar și limpede.

Nu generalizez,  doar zic,  unele femei consideră că dacă lor le dispare libidoul, nu mai vor sex,  atunci și bărbatul lor ar trebui să rămână cast din spirit de solidaritate.
Dacă ea nu are chef,  nu mai face sex.   Adică totul se reduce la nevoile EI,  iar el este un fel de mucea care ar trebui să-și pună sula’n cui la 45 de ani,  după ce muierea a intrat la menopauză și nu mai are chef de sexat. O femeie care înțelege chestiile astea și respectă nevoile bărbatului lor pot să facă sex și după ce nu mai simt nevoia.   Doar așa se ține o familie.  Nu cu lingura și cu mașina de spălat.

sau invers, deci...?

#36
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Da. Și invers este deplin valabil.  
O femeie ținută fără sex pentru că bărbatul ei nu mai are libidou nu cred că are motiv să stea castă lângă el.  
Asta este.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate