Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgarieturi in diferite locuri

Ajutor inlocuire LCD masuna de ca...

Ce impozite , taxe platesc daca c...

Range Rover Evoque, 2020, Hibrid,...
 Pompa erbicidat p100

[CUM] Pot sa ajung la Impact Hub ...

Apartament in bloc nou.

Tantari uriasi
 lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...

Ochelari distanta intermediara
 Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...

Plita electrica moderna

Factura RDS cu convorbire pe care nu am facut-o.

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned

View Postcsachiri, on 07 ianuarie 2022 - 12:53, said:

PS din câte știu, apelul se întrerupe exact după 60 min de convorbire,  tocmai pentru a proteja abonatul de costuri, mai o fi valabila regula?

Nu nu,  am vorbit  90  de minute intr-o zi cu cineva. Adica ea a vorbit  eu am ascultat.

View PostMunicipalwaste, on 06 ianuarie 2022 - 18:42, said:

factura-rds-cu-convorbire-pe-care-nu-am-facut-o/

Pe de alta parte,  eu nu mai aud Bip-ul ala de schimbat de retea, care era mai demult.
Acuma nu mai stii care prieten in ce retea e, doar daca intrebi  si ii crezi pe cuvant !  Si cum e penal sa intrebi asa ceva, ...

dar asta e:  Mai platim si pentru ce nu facem in viata asta!

stericuta

stericuta

Member

• Grup: Members
Se poate vedea orice numar in ce retea este pe http://portabilitate.ro/ro-home

Xman_ghio

Xman_ghio

Senior Member

• Grup: Senior Members

View PostMembruAnonim, on 25 ianuarie 2022 - 06:31, said:

Pe de alta parte,  eu nu mai aud Bip-ul ala de schimbat de retea, care era mai demult.
Acuma nu mai stii care prieten in ce retea e, doar daca intrebi  si ii crezi pe cuvant !  Si cum e penal sa intrebi asa ceva, ...

dar asta e:  Mai platim si pentru ce nu facem in viata asta!
Nu e nimic ilegal sa intrebi; este ilegal sa constrangi pe cineva sa iti raspunda.

Bip-ul ala se aude cand suni din reteaua ta (RDS) la un post telefonic care are numerotatie de RDS dar este portat in afara retelei. Ce rost ar avea un Bip sa te anunte ca un numar este portat din Orange in Vodafone?!? Tot ai plati convorbire "in afara retelei" asa ca nu se justifica. Asa a fost configurat de la inceput sistemul.

Nu platesti ce nu ai facut! Platesti ce ai consumat - voluntar sau involuntar. Nu sta nimeni "la butoane" sa sa iti adauge tie minute din burta.In desfasuratorul ala, pe langa minutele consumate, iti arata clar si pe ce destinatii si/sau numere apelate ai avut costuri suplimentare. Ce ti-a aparut acolo?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate