Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Conectare JVC cu Andoid TV la Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
pdaniel

pdaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 10.05.2004
Salut,

Am luat un TV JVC cu Andoid TV de la emag si de cateva zile incerc sa il conectez la Digi. TV-ul este urmatorul:

Televizor JVC 65VAQ8100, 164 cm, Smart Android, 4K Ultra HD, QLED, Clasa E

Prima data am ales Romania la tara si imi aparea sa aleg ca si operator Vodafone, dupa care imi cerea sa bag niste frecvente. Am resetat sistemul, am ales Polonia. De data asta imi dadea optiunea sa selectez UPC, dar tot imi cerea sa bag frecventa. Am resetat  am ales Estonia. Mi-a gasit de data asta 89 de canale digitale, dar mult prea putine fata de cat ar trebui sa fie.

Are cineva idee ce tara as putea alege sa mearga cautarea de canale corect? Am cautat UK in lista de tari, dar nu o am.

Merci.

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Vanzatorul ce zice ? Review-uri ceva ?

Modelu de televizor care este ?

#3
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,262
  • Înscris: 30.03.2019
Nu ai si optiunea de "alti operatori"? Altfel e absolut inutil, daca nu isi poate indeplini functia de televizor...

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Daca o fi asta...

https://www.emag.ro/...0/pd/DCQ16PMBM/

uite ce zice un nene

Quote

Un TV de nota 10. Mai ales la pret rabla. Celor care s-au plans ca nu pot fi aranjate canalele dupa grila furnizorului de cablu le adaug setarile pe care le-am facut eu pentru a le avea aranjate conform grilei UPC/Vodafone. Pentru o scanare conforma grilei furnizorului trebuie activat LCN si trebuie facuta o scanare avansata/rapida cu specificarea frecventei furnizorului si a ID-ului retelei.


Attached File  Capture.PNG   417.05K   101 downloads

#5
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.02.2009

 pdaniel, on 06 ianuarie 2022 - 18:39, said:

Salut,

Am luat un TV JVC cu Andoid TV de la emag si de cateva zile incerc sa il conectez la Digi. TV-ul este urmatorul:

Televizor JVC 65VAQ8100, 164 cm, Smart Android, 4K Ultra HD, QLED, Clasa E

Prima data am ales Romania la tara si imi aparea sa aleg ca si operator Vodafone, dupa care imi cerea sa bag niste frecvente. Am resetat sistemul, am ales Polonia. De data asta imi dadea optiunea sa selectez UPC, dar tot imi cerea sa bag frecventa. Am resetat  am ales Estonia. Mi-a gasit de data asta 89 de canale digitale, dar mult prea putine fata de cat ar trebui sa fie.

Are cineva idee ce tara as putea alege sa mearga cautarea de canale corect? Am cautat UK in lista de tari, dar nu o am.

Merci.
Baga la tara una nordica

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

 pdaniel, on 06 ianuarie 2022 - 18:39, said:

Salut,

Am luat un TV JVC cu Andoid TV de la emag si de cateva zile incerc sa il conectez la Digi. TV-ul este urmatorul:

Televizor JVC 65VAQ8100, 164 cm, Smart Android, 4K Ultra HD, QLED, Clasa E

Prima data am ales Romania la tara si imi aparea sa aleg ca si operator Vodafone, dupa care imi cerea sa bag niste frecvente. Am resetat sistemul, am ales Polonia. De data asta imi dadea optiunea sa selectez UPC, dar tot imi cerea sa bag frecventa. Am resetat  am ales Estonia. Mi-a gasit de data asta 89 de canale digitale, dar mult prea putine fata de cat ar trebui sa fie.

Are cineva idee ce tara as putea alege sa mearga cautarea de canale corect? Am cautat UK in lista de tari, dar nu o am.

Merci.

Suportul de la JVC Romania l-ai contactat?Daca n-au in Romania,pe cei care reaspund de Romania.
Sau pe cei de la care l-ai cumparat?

#7
milanistaduemila

milanistaduemila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 02.12.2021

 waterman, on 06 ianuarie 2022 - 18:56, said:

Daca o fi asta...

https://www.emag.ro/...0/pd/DCQ16PMBM/

uite ce zice un nene




Capture.PNG
Eu am un JVC Full HD cu mizeria asta de android TV (cea mai mare greșeală să cumpăr junghiul ăsta de TV cu junghiul ăsta de OS , oricum vreau să-mi iau un TV 4K serios , adică Samsung sau LG în perioada următoare) și când îl conectez la HDMI pierd sunetul , nu se aude cum trebuie în unele momente când nu cântă o melodie sau să vorbească cineva, am sunat la suport și mi-au zis că ar fi cablul HDMI vinovat dar eu refuz să cred asta.Între timp mi-am pus cablu de la Digi dar am cablu în TV , nu în decodor cum aveam la telekom satelit.Pe cablu se aude perfect dar la scanare am următoarele probleme : nu am listă cu operatorii deși am selectat ca țară România dar la scanare apare doar Altele la operatori nu UPC sau DIGI și fac scanarea ca în imaginea alăturată dar pe parcurs mi se adaugă și canalele analogice. Numai probleme și probleme au fakeurile astea cu brand japonez dar sunt fabricate în Turcia.

#8
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,262
  • Înscris: 30.03.2019

 milanistaduemila, on 06 ianuarie 2022 - 22:17, said:

…am sunat la suport și mi-au zis că ar fi cablul HDMI vinovat dar eu refuz să cred asta.
Totusi, ai incercat si sa lasi ce crezi la o parte si sa incerci ce ti-au sugerat?

#9
pdaniel

pdaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 10.05.2004
Nu este asta, dar comentariul poate fi valid.

Ce am eu este asta : emag.ro/televizor-jvc-65vaq8100-164-cm-smart-android-4k-ultra-hd-qled-clasa-e-lt-65vaq8100/pd/DFR16PMBM/###fam#164-cm

Merci.

 waterman, on 06 ianuarie 2022 - 18:56, said:

Daca o fi asta...

https://www.emag.ro/...0/pd/DCQ16PMBM/

uite ce zice un nene




Capture.PNG


#10
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 milanistaduemila, on 06 ianuarie 2022 - 22:17, said:

fac scanarea ca în imaginea alăturată dar pe parcurs mi se adaugă și canalele analogice. Numai probleme și probleme au fakeurile astea cu brand japonez dar sunt fabricate în Turcia.

Pai e normal sa apara si alea analogice, nu ?

 pdaniel, on 07 ianuarie 2022 - 00:13, said:

Nu este asta, dar comentariul poate fi valid.

Ce am eu este asta : emag.ro/televizor-jvc-65vaq8100-164-cm-smart-android-4k-ultra-hd-qled-clasa-e-lt-65vaq8100/pd/DFR16PMBM/###fam#164-cm

Merci.

Quote

L-am testat pe televiziune de la Digi cu Ci+, canalele HD si 4k se vad f bine iar sunetul este peste asteptari
Partea de smart - Netflix/HBO ruleaza fara probleme.

Ia incearca matale si cu card CI cum zice nenea

#11
pdaniel

pdaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 10.05.2004
Pai am in el un modul CI bagat. Dar nu inteleg, sunt mai multe tipuri de CI? CI simplu si CI+ ? Trebuie sa cer de la digi ceva extra?

 waterman, on 07 ianuarie 2022 - 09:45, said:

Pai e normal sa apara si alea analogice, nu ?





Ia incearca matale si cu card CI cum zice nenea

Edited by pdaniel, 07 January 2022 - 11:15.


#12
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Întreabă și tu la RDS, nu mă pricep la asta și nu am idee cum se face.

#13
AZA903atkfleeo

AZA903atkfleeo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 30.12.2021
CI+ sunt pentru a decoda posturi tv din extraoptiuni iti dau un exemplu (pentru film now iti trebuie card altfel nu ai cum vezi acest post asa ii si pentru HBO doar daca vrei sa decodezi posturi din extraoptiune atunci iti trebuie

#14
pdaniel

pdaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 10.05.2004
Merci, am card CI, dar am vazut notatia CI+ si am crezut ca sunt doua tipuri de carduri CI si CI+.

Merci.

 AZA903atkfleeo, on 07 ianuarie 2022 - 12:08, said:

CI+ sunt pentru a decoda posturi tv din extraoptiuni iti dau un exemplu (pentru film now iti trebuie card altfel nu ai cum vezi acest post asa ii si pentru HBO doar daca vrei sa decodezi posturi din extraoptiune atunci iti trebuie


#15
pdaniel

pdaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 10.05.2004
Merci. Am ales Danemarca si la operator Others. Mi-a gasit aprox 200 de canale digilate. Cred ca astea sunt. Merci.
Acum ma chinui cu HBO Go ca imi crapa cand vreau sa dau rulare de pe telefon pe chromecast built in. Tot da probleme conexiune.

 gabrielfane, on 06 ianuarie 2022 - 19:02, said:

Baga la tara una nordica


#16
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.02.2009

 pdaniel, on 07 ianuarie 2022 - 22:04, said:

Merci. Am ales Danemarca si la operator Others. Mi-a gasit aprox 200 de canale digilate. Cred ca astea sunt. Merci.
Acum ma chinui cu HBO Go ca imi crapa cand vreau sa dau rulare de pe telefon pe chromecast built in. Tot da probleme conexiune.
Acum depinde în ce zona a țării stai pentru București/Ilfov găsești cu tot cu cele două 4K 200 de programe 17 de radio și dacă nu mă înșel fiind pe țară nordica îți găsește și vreo 7 canale de update de soft,de ce te chinui cu chromecast când funcționează perfect aplicația Hbogo din magazin play rulează ok și Amazon Prime,poți instala și alte aplicații cu apk. o sa ai o problema la Digi online nu vei putea viziona conținutul live poți vedea doar secțiunea HBO sau Epicdrama spor la butonat

#17
pdaniel

pdaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 10.05.2004
Este mai comod sa caut de pe telefon decat sa te chinui cu telecomanda. Cred ca o sa iau o tastatura externa. Merci.

 gabrielfane, on 07 ianuarie 2022 - 22:44, said:

Acum depinde în ce zona a țării stai pentru București/Ilfov găsești cu tot cu cele două 4K 200 de programe 17 de radio și dacă nu mă înșel fiind pe țară nordica îți găsește și vreo 7 canale de update de soft,de ce te chinui cu chromecast când funcționează perfect aplicația Hbogo din magazin play rulează ok și Amazon Prime,poți instala și alte aplicații cu apk. o sa ai o problema la Digi online nu vei putea viziona conținutul live poți vedea doar secțiunea HBO sau Epicdrama spor la butonat


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate