Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Samsung Galaxy A52s 5G

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#37
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

 aeon, on 07 ianuarie 2022 - 15:51, said:

Voi va luati telefoane ca sa ce? benchmark-uri si jocuri non-stop?
asta e trendul.

#38
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
Pan'la factory reset bag games cat cuprinde sa ma joc si de testat tel.
Nu stiu daca e o problema dar iese din Asphalt 9 uneori rareori sau alteori nu iese cand ii dau sa iasa si dau close app.
Alta problema la 5% battery imi intuneca ecranul de pierd cursa in care eram, desi am debifat in setari...

#39
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Mama, numai necazuri...

#40
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
E posibil ca săptămână asta să primim Android 12. E doar un zvon, fiindcă la A52 5G apărea undeva "că" canadienii e posibil să-l primească, undeva pe 18-19 ian.

#41
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011
Buna seara.
Ceva recomandari pentru husa si folie care se potrivesc si aseaza bine pe A52s?
Multumesc.

#42
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Am luat husa de silicon si folie de sticla, le gasesti la orice magazin de accesorii gsm.
Folia ti-o pune vanzatorul, deci nu trebuie sa iti bati capul.

Edited by RangerBoy, 10 January 2022 - 21:38.


#43
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Am luat de la mobiledirect o husa dux ducis care e plata si nu se misca pe masa

https://www.mobiledi...r2x2t203z2.html

#44
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
https://www.magazin1...g-a52-4g-si-5g/
Am luat 'o și spre surprinderea mea nu-mi pare rău. Nu e ca husele originale Samsung care au o mică porțiune transparenta, asta are toată coperta. Prima data am zis ca nu se poate vedea prin ea.
Când tel e stins se poate folosi cât de cât ca oglinda, atenție nu distorsionează deci nu va speriați pentru că vă veți vedea fața asa cum e. Oricum mie mi place rău tenta de metal pe care o arata funcție de cum pică lumina.
Eu nu 's de părere ca folia protejează mai bine ca o coperta, husa cu copertă.
E și păcat să acoperi acest minunat ecran când deja e de sticla.
Tot la adresa de mai sus am văzut cele mai ieftine folii de sticla, ceramica etc

Partea ce acoperă marginile e un plastic dur dar deși nu se mulează ca siliconul e decupat la perfecție.
Coperta e ca un plexiglass subțire metalizat și lucios doar pe afară.
Are magnet care se poate scoate - pt ca senzorii magnetici din tel sunt extrem de sensibili - doar prin decuparea pânzei respective, nu decupati ca mine cu totul.
Usa nu se inchide de tot. Se forteaza [cauciucul dintre usa si cutie] ca si cum vrei să  rupi un fir de sârmă, pana se lasa.
Eu am și găurit'o pentru disiparea căldurii, folosiți burghiu pentru lemn, nu crapă decât dacă decupați prin lovire.

Edited by dan.me, 10 January 2022 - 23:11.


#45
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
Mi s'a întâmplat și la Xiaomi și acum și la acest tel ca notificările - de la YouTube de exemplu - să indice ca am ceva nou, intru și verific, apoi notificarea rămâne.
E vreo rezolvare?

#46
Whyse1

Whyse1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 26.06.2013
https://www.sammobil...id-12-one-ui-4/
Incepe sa soseasca A12 si pentru A52s.

#47
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 11.03.2021

 laurcj, on 06 ianuarie 2022 - 12:54, said:

Aveti idee daca telefoanele A52s cumparate de la Vodafone sunt codate ? As vrea sa cumpar unul sigilat de pe olx. In general orice telefon dual sim nu ar trebui sa fie codat, dar cu Vodafone stiu ca erau surprize si mai demult. In anunt zice ca telefonul e liber de retea, dar  am vazut mai demult anunturi de A52s in care specificau ca telefonul a fost decodat.

Merci.

dual simurile, fizice mai ales, nu vin codate nicaieri; insa alta e problema cu tel luate de la vodafone: daca nu au fost achitate integral ci la abonament/ cu plata in rate, iar clientul nu si-a platit ratele, s-au trezit multi cu telefoanele blocate si bune de aruncat la gunoi; deci recomand sa verifici factura de achizitie, sa aiba IMEI si sa fie cu plata clara (chiar si compensare cu puncte), sa nu scrie nimic de plata cf contract, rate etc

 Alexutzulro, on 11 ianuarie 2022 - 08:24, said:

https://www.sammobil...id-12-one-ui-4/
Incepe sa soseasca A12 si pentru A52s.

doar pe Koreea, adica varianta cu N in loc de B in coada, deci inutilizabil; poate dura destul pana se da ok si pe alte variante; totusi, avand in vedere experienta deja bogata a lui Samsung pe A12, probabil in max 1 sapt va fi si in Europa

 costeld69, on 10 ianuarie 2022 - 21:22, said:

Buna seara.
Ceva recomandari pentru husa si folie care se potrivesc si aseaza bine pe A52s?
Multumesc.

Eu am pus Spigen Thin Fit; dar am comandat pe amazon in Germania, cu livrare intr-o sapt, nu e complicat, pt ca in Ro nu era stoc, doar Rugged Armor care mi se pare mult mai prost finisata
Cu aceasta husa, nu e nevoie de folie de sticla, pt ca protejeaza totul f bine ramanand destul de slim; am pus totusi o folie subtire de plastic ca se cam zgarie repejor ecranul

#48
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
Initial am vrut sa am si eu smartphone subtire si nu am mai vrut husa deloc. Dupa ce l'am busit de vreo 2 ori de i'au sarit capacele pacat de el, am inceput sa caut una, fiind extram de alunecos si fara margini drepte de care sa'l apuci.
Am zis sa fie cu suport cum ar fi https://www.mobiledi...s2w2u2x2v2.html dar mi'a trecut dupa ce am realizat ca'l apara mai bine una cu coperta, si asa nu mai trebuie dublat ecranul cu alte folii.

Edited by dan.me, 11 January 2022 - 22:28.


#49
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Eu nu folosesc folie la A52 5G. Husa, da, musai, tip rugged.

#50
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 22.01.2008

 dan.me, on 06 ianuarie 2022 - 00:53, said:

Asphalt 9 wireless pe TV nu merge jucat din cauza unui delay de ~.5s, aproximarea mea. MHL nu are deci nu merge legat cu cablu adaptor HDMI, poate cu adaptor activ.
Asphalt 9 parca e mai putin sacadat pe TV decat pe ecranul lui deci ar fi fost interesant sa poata fi jucat.

Imi poti zice de unde pot cumpara acel cablu cu adaptor activ? Marea majoritate a telefoanelor nu au mhl! Multumiri!

#51
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

 favoritul, on 12 ianuarie 2022 - 04:38, said:

Imi poti zice de unde pot cumpara acel cablu cu adaptor activ? Marea majoritate a telefoanelor nu au mhl! Multumiri!
Să zicem ăsta  https://www.emag.ro/...4/pd/D4XRW8BBM/ dar îți recomand să nu-l iei, de ce? Pentru ca scrie pe cutie 30Hz. Eu mi am luat la laptop pe 60Hz altfel se mișca în reluare. La Smartphone nu știu, dar de ce nu 60Hz. La Emag nu aveau, acum pare ca nici acum nu au, de ce să aibă dacă toți se multumesc să stea pe 30Hz.
Eu nu știu cum o sa te joci pe TV fiind legat prin cablul hdmi atât de gros, as fi curios dacă ai vreo metodă.
Nu găsesc acum adaptorul pe 60Hz dar revin cu el.

Cand ai de ex un cablu HDMI mai vechi care nu poate transmite 4k HDR iei cablu HDMI 18Gbps compatibil HDMI2.0/60
Cele de 10.2Gbps sunt HDMI1.4



#52
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,552
  • Înscris: 22.07.2008

 Johnao, on 11 ianuarie 2022 - 12:46, said:

dual simurile, fizice mai ales, nu vin codate nicaieri; insa alta e problema cu tel luate de la vodafone: daca nu au fost achitate integral ci la abonament/ cu plata in rate, iar clientul nu si-a platit ratele, s-au trezit multi cu telefoanele blocate si bune de aruncat la gunoi; deci recomand sa verifici factura de achizitie, sa aiba IMEI si sa fie cu plata clara (chiar si compensare cu puncte), sa nu scrie nimic de plata cf contract, rate etc
........

Cu aceasta husa, nu e nevoie de folie de sticla, pt ca protejeaza totul f bine ramanand destul de slim; am pus totusi o folie subtire de plastic ca se cam zgarie repejor ecranul

Pana la urma am comandat A52s Enterprise Edition de la Emag, l-am prins la 1500 lei. Am citit ca va primi patch-uri de securitate pe o durata mai mare decat A52s normal.

A52s vine cu folie de plastic din fabrica ? Daca nu, de unde ai cumparat folia de plastic subtire ? As vrea sa pun si eu una din asta, nu de sticla, ca sa interfereze cat mai putin cu senzorul de amprenta.

Edited by laurcj, 12 January 2022 - 08:52.


#53
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

 favoritul, on 12 ianuarie 2022 - 04:38, said:

Imi poti zice de unde pot cumpara acel cablu cu adaptor activ? Marea majoritate a telefoanelor nu au mhl! Multumiri!
Am gasit:
Adaptor iTec 1x USB 3.1 tip C Male [DP 1.2] -> 1x HDMI Female [HDMI 2.0b]
  https://www.pcgarage...dmi-female-gri/
  https://i-tec.cz/en/...etalhdmi60hz-2/
sau mai bine alegi de aici https://www.unitek-p...s/usb-c-adapter apoi il cauti la https://www.vexio.ro/

#54
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 11.03.2021

 dan.me, on 11 ianuarie 2022 - 22:26, said:

Initial am vrut sa am si eu smartphone subtire si nu am mai vrut husa deloc. Dupa ce l'am busit de vreo 2 ori de i'au sarit capacele pacat de el, am inceput sa caut una, fiind extram de alunecos si fara margini drepte de care sa'l apuci.
Am zis sa fie cu suport cum ar fi https://www.mobiledi...s2w2u2x2v2.html dar mi'a trecut dupa ce am realizat ca'l apara mai bine una cu coperta, si asa nu mai trebuie dublat ecranul cu alte folii.

din experienta mea si nu numai, husele cu coperta sunt o solutie slaba; in cazul unor cazaturi, ai sa fii surprins ca acea coperta se deschide si nu mai protejeaza niciun ecran; plus ca este si incomoda si chiar neaspectuoasa

 laurcj, on 12 ianuarie 2022 - 08:51, said:

Pana la urma am comandat A52s Enterprise Edition de la Emag, l-am prins la 1500 lei. Am citit ca va primi patch-uri de securitate pe o durata mai mare decat A52s normal.

A52s vine cu folie de plastic din fabrica ? Daca nu, de unde ai cumparat folia de plastic subtire ? As vrea sa pun si eu una din asta, nu de sticla, ca sa interfereze cat mai putin cu senzorul de amprenta.

eu stau in sector 4 si de peste 10 ani pun folie numai de la 24gsm (sper sa nu se considere reclama, nu am niciun interes), au birou in zona Giurgiului, 20 folia plus 10 lei montaj impecabil; este o folie subtire dar f rezistenta, exact ca cele care vin din fabrica la gama S

Edited by Johnao, 12 January 2022 - 15:00.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate