Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare scaun/fotoliu pentru lucrat de acasa

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
pantirandrei

pantirandrei

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.01.2022
Buna ziua,
Sunt freelancer la inceput de drum, deci lucrez mult de acasa, entertaiment de multe ori seara tot de acasa, in fata televizorului.
Lucrez stand pe o canapea extensibila, cu laptopul in brate, in fund, cu spatele sprijinit, dar capul "in aer". Deja incep dureri de gat, spate si schimb pozitia foarte des dupa o perioada de timp din cauza incomoditatii.
As fi vrut sa imi cumpar un fotoliu cu puf tip para (XL) - datorita review urilor, sau un fotoliu. Bugetul nu este foarte mare ( 1000 ron ). Poate daca gasesc un fotoliu excelent, mai maresc bugetul.
Are cineva experienta cu aceste fotolii cu puf tip para, sunt confortabile, as putea sta cateva ore zilnic cu laptopul in brate?

Va multumesc! Un an nou fericit!

#2
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
N-am experiență cu fotolii în formă de fructe, dar am experiență cu lucratul de-acasă, de vreo 15 ani, tot fac asta. Birou și scaun. Eu folosesc Markus de la Ikea, birou tot de la Ikea.

În orice caz, problemele cu poziția, cu durerile de spate, de gât, mi-au dispărut când am început să fac mișcare și mi-am întărit mușchii, spate, abdomen, umeri, etc. Acum pot sta ore întregi și pe scaune de conferință sau de lemn, la pescuit, pe scaune pliabile sau pe pământ, cu probleme minime. Desigur, mai am dureri de spate, dacă stau în poziții incomode, perioade lungi de timp, dar la un nivel redus, și care dispar după ce schimb poziția. Nu mai rămân "strâmb" trei zile, cum mi se întâmpla înainte.

#3
pantirandrei

pantirandrei

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.01.2022
Multumesc mult de raspuns!
Ma gandeam si la ideea de birou si scaun, insa cam dintotdeauna am stat cu laptopul pe brate.
Cat despre lucratul muschilor, chiar e in plan pe luna ianuarie sa incep sa trag putin de mine la sala.
Cred ca o sa fac niste teste la masa de la bucatarie sa vad cum ma simt daca stau mai multe ore pe un scaun la o masa. Stiu ca nu se compara, dar sa vad daca am stare macar.

Edited by Dany_Darke, 06 January 2022 - 02:10.


#4
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Cam offtopic dar asta folosesc pentru tele..:

Attached Files


Edited by danb1961, 06 January 2022 - 18:04.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate