Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Recomandare designer interior

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,489
  • Înscris: 03.04.2013
Pe de alta parte da, desi eu m-am fript un pic (am avut ghinion, nu m-am potrivit la gusturi cu designerul), umbla o vorba prin targ, ca daca intri intr-o casa de designer se vede imediat

#20
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 02.02.2011
Pai tot vad răspunsuri ca arunci banii pe geam, ba ca ma laud și imi permit…

Am cerut recomandări legat de designer nu de banii mei.

O sa încerc și la IKEA dar vine cineva acasă sa facă măsurători și sa imi spună ce și cum? Presupun ca ei doar fac design pentru Bucătărie sau și pentru restul casei?


#21
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Da, vin și acasă, cer o taxă modică.
Dacă faci la ei, îți scad taxa de proiect din prețul mobilei achiziționate.

#22
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 10.05.2004
Vezi ca si Mobexpert a inceput sa ofere solutii de design. Au vre-o trei variante, din care doua gratuite - https://mobexpert.ro...esign-interior.

#23
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,489
  • Înscris: 03.04.2013

 Sonic3R, on 05 ianuarie 2022 - 20:12, said:

Pai tot vad răspunsuri ca arunci banii pe geam, ba ca ma laud și imi permit…
Am cerut recomandări legat de designer nu de banii mei.
Eh, nu tre sa pui si tu chiar tot la suflet.
Io-s om batran, si am invatat un lucru: un sfat e mai bun decat nici un sfat. Si din 10 sfaturi, posibil ca doar 2 sa fie bune. Si daca nu-i nici unul bun, macar stii precis acum ca asta nu-ti place.
ma rog, aproape batran.
Mie personal nu mi se pare nici un comentariu nepotrivit. Poate un pic pe alaturi ala cu banii tai, dar si acolo e ceva de luat in seama daca citesti printre randuri.

Inteleg ca nu ai citit jurnalul veveritei. Sa vezi acolo suparare.... dar i-am dat nuci si alune (noi, colegii) si i-a trecut supararea. Posted Image

Uite design interior....

Attached File  baie 1.jpg   270.85K   58 downloads

Am luat polistiren d-ala subtire de pus sub parchet si am lipit pe perete cu scotch, sa vada soata cam cum pica.
Inainte de asta, cateva zile ne-am jucat pe hartie, si ma crezi ca in ultima zi, pe la vreo 3 dimineata, a bufnit-o plansul? Ca nu gasea calea? Daca iti spun ca faianta e in Dedeman, si ca Dedeman nu a fost in stare sa o livreze, si ca pana la urma am gasit la Oradea in stoc? Eu fiind din Tulcea? Ma crezi daca iti spun ca de 3-4 ani tot ne uitam dupa faianta asta, si ca a trebuit sa ne hotaram cumva, pentru ca acu' in ianuarie in sfarsit am gasit o echipa sa vina, ca daca nu era echipa asta poate nu comandam nici acum? Si ca pentru celelalte doua bai inca nu am ales faianta? De fapt, alesesem pentru baia de jos, dar ne-a intors constructorul asta, ca la ce ne hotarasem e proasta? daca iti spun ca 3-4 ani am umblat dupa usi si singurele care ne-au placut nu se mai aduc in tara (600-700 bucata... deci nu de aur). Si ca pana la urma am comandat la primul magazin unde fusesem cu 3 ani in urma? Si ca usile stau de un an in depozitul lor, ca nu am apucat sa le punem?

Si cuuuulmea, ca sa stii: aceeasi faianta! si la Dedeman, si la Oradea. E mai ieftin de la Oradea cu tot cu transport!

Asa ca stai linistit, nu esti nici primul, nici ultimul.... ia-o usor si nu te enerva. Viata e lunga si sunt chestii mai grele.... roaga-te de sanatate, restul le faci tu cumva.

hai bafta si spor. Sa alegi... bine!

===============================

Asta e faianta. Se va monta unde sunt placile mai inchise.

Attached File  faianta.png   151.08K   48 downloads

Si asta-i magazinul:
https://www.reginasa...o-cosmo-a-30x60
Asa, de curiozitate, ca sa nu crezi ca vorbim aiurea pe aici. Cred ca toti ceilalti ar putea pune cate poveste aici.

Edited by viotl, 07 January 2022 - 00:10.


#24
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
La noi, nevasta a plîns doar o dată, dar doar pentru că era deja stresată de la muncă  🤣

De fel este foarte permisivă, este și normal, a înțeles că  renovările se fac cu balamuc, praf, și în unele momente cu zgomot.

Plus că, din diverse motive, există timpi morți (maturarea unor materiale), lipsă din stoc a materialului cutare, o sculă care crapă, un consumabil care crapă, etc.  🤭

#25
Madalina_

Madalina_

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.04.2021

 Sonic3R, on 05 ianuarie 2022 - 20:12, said:

Pai tot vad răspunsuri ca arunci banii pe geam, ba ca ma laud și imi permit…

Am cerut recomandări legat de designer nu de banii mei.

O sa încerc și la IKEA dar vine cineva acasă sa facă măsurători și sa imi spună ce și cum? Presupun ca ei doar fac design pentru Bucătărie sau și pentru restul casei?


Si eu sunt interesata de subiect. Intentionez sa achizitionez o locuinta si primul lucra acesta va fi: sa aduc un expert pe partea de design. Ca si tine, sunt interesata de eficientizarea spatiului si de amplasarea mobilierului in el.
Apoi voi achizitiona obiectele pe rand, pe masura ce-o sa mi le permit.
Pls share decizia ta ;-).

#26
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,489
  • Înscris: 03.04.2013

 Sonic3R, on 05 ianuarie 2022 - 20:12, said:

Pai tot vad răspunsuri ca arunci banii pe geam, ba ca ma laud și imi permit…

Am cerut recomandări legat de designer nu de banii mei.


Treceam prin targ si am revazut chestia asta.

Pai fraere, de chestia asta ar trebui sa fii mandru! Bravo tie ca iti permiti.
Si sa dai cu ignore la vulpile cu struguri acri.

#27
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
@viotl
Acum, în timp ce păzesc un osso buco, care se face la cuptor, am revăzut în ,,tîrg " discuția.

Bună aia cu vulpea  🦊🤭

Sper ca onor colegul, greu încercat, să dea un semn, să spună ce a rezolvat  🤩

L.E. Eu sînt mare fan design interior, și în regie proprie îmi fac totul.

L.E.2 Am fost la mare, la 4 stele, și nah, ochiul de artist a văzut toate neregulile.

Păi băi nene, dacă așa arată finisajele la 4 stele, trebuie să îmi fac firmă de design, să le arăt ce înseamnă 8 stele  🤭

Pînă și Brosnan este șucărit"  🤣

Attached Files


Edited by crisstonne, 07 June 2022 - 00:31.


#28
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,489
  • Înscris: 03.04.2013
Nu cred... pare ca s-o suparat rau.

Pana ti se face osso.... o faza, apropo de laudat, de permis chestii... si cum traiesti cu ele.
Plecam intr-o seara de la casa de la tara, sunt ceva ani de atunci. Nevasta in dreapta, croseta ceva la telefon. Venea unu' din stanga si i-am taiat fata un pic cand am iesit din curte - sunt 10 km pana in oras, is cateva minute, dar e aproape numai dunga continua si daca prinzi un prost in fata.... In fine, dupa ce am luat viteza ma uit in oglinda sa vad pe cine am suparat.  N-am suparat, isi plimba unu' gagica, cred. Si zic nevestei - hauileu soatzo, ia uite ce-i in spateeee... asta arunca o geana, revine senina la telefonul ei si zice: ce, esti invidios? Baaa, pe asta cam sunt... La cre ea, fara sa ridice ochii din telefon - stai linistit, si pe tine te invidiaza altii.
Deci, mi-a tras-o de m-a-nvinetit... atunci am inteles, inca o data, ce comoara am langa mine, si ce norocos sunt pentru tot ce am... ca am destul.

Ierea un Porsche alb, decapotabil, cu LED-uri... vedeam prima oara. O superbete de masina.  Asa, cu mana mi-a luat invidia. Atunci am inteles, a mia oara poate, ce misto e sa-ti vezi de treaba ta....

 crisstonne, on 07 iunie 2022 - 00:18, said:

@viotl
Acum, în timp ce păzesc un osso buco, care se face la cuptor, am revăzut în ,,tîrg " discuția.
bah ejnebun, la ora asta? pffff... daca avea corasolu' tau pumni si palme umblai vânăt....

#29
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Sînt ars, în plm, am fost ars de soare, am piele de bebe, se exfoliază nasul, am gambele roșii, mă ustură umerii, sînt roșu, am dureri la urechi.

Prea sensibil.

Corasonul" meu?!
Nici nu îndrăznea să facă comparația ,,aia ", cu Porșa", și nu de frică, că sînt om bun, doar că mă iubește pînă la cer, și înapoi.

Îmi spune că sînt cel mai bun pilot, și cam are dreptate, chiar dacă eu știu că nu este chiar așa 100%  🤣

L.E. Pentru invidie sînt prea bătrîn, sînt în zen, total, nu mai am timp de pierdut cu nimicuri, le las altora  🤭

Edited by crisstonne, 07 June 2022 - 00:55.


#30
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,489
  • Înscris: 03.04.2013
===========================
Daa, colegu' vad ca combate in alte parti, aici s-o suparat. se pare ca face de capul lui.

 crisstonne, on 07 iunie 2022 - 00:51, said:

.............
Corasonul - mancat asa greu la ora asta....
Pilot.... ha! Te lauzi.... :P !

 crisstonne, on 07 iunie 2022 - 00:51, said:

doar că .........
.........
Îmi spune că ....
Stii ceva... pe bune... sa fiti sanatosi si sa ramaneti asa ... cred ca e cel mai misto lucru in viata. Doamne-ajuta!

#31
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011

 viotl, on 07 iunie 2022 - 00:54, said:

Pilot.... ha! Te lauzi.... :P !

Păi nu, ea zice, eu îmi știu măsura, mă bat alții mai buni  😉

 viotl, on 07 iunie 2022 - 00:56, said:

.... Doamne-ajuta!

Chiar că da!

 viotl, on 07 iunie 2022 - 00:56, said:

Corasonul - mancat asa greu la ora asta....

Gătit, nu mîncat, eu gătit, că... noctambul, boală grea, de care multă lume nu știe.

Edited by crisstonne, 07 June 2022 - 01:02.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate