Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Tratament acnee

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016
De aproximativ o săptămână am început un tratament anti-acnee. Din cauza lor, pielea mi se usucă foarte tare, pielea mi se irita, sunt roșu și ma ustură în același timp. Asa trebuie sa se întâmple sau? Ca dacă 2 3 luni cât trebuie sa fac acest tratament și mi se întâmplă de fiecare data asta, as renunță.

#2
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005
Sint  mai multe tipuri de acnee.Ar fi potrivit sa faceti o antibiograma sa vedeti ce microb este.
Am avut si eu asa ceva ,insa al naibii microb nu raspundea la antibioticul reiesit ca ar fi bun in urma antibiogramei.
Si a trebuit incercat altul, vreo trei , pina s-a gasit cel potrivit sa omoare microbul.

Tratamentele locale nu rezolva mare lucru.Or sa reapara problemele mai tirziu.
In plus, trebuie tinut si un regim alimentar ,in special pentru ficat.

Am avut un coleg de serviciu la vremea aceea in virsta de 58 de ani care se saturase de acnee si a fost in Israel la un dermatolog care i-a zis ca sint persoane care scapa si care nu scapa.

Nu vreau sa va descurajez,faceti cum vreti, dar nu va fi usor.

#3
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016
La mine sunt puncte de grăsimi sub piele. Și mi a dat doar un mic tratament cu 3 4 creme. De când ma dau cu cremele astea, mi a provocat roseata, mi se usucă pielea. Voiam sa știu dacă e normal sa se întâmple asta și dacă pe tot parcursul acestui tratament o sa se tot întâmple asta.

#4
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006

 Munst, on 02 ianuarie 2022 - 13:35, said:

La mine sunt puncte de grăsimi sub piele. Și mi a dat doar un mic tratament cu 3 4 creme. De când ma dau cu cremele astea, mi a provocat roseata, mi se usucă pielea. Voiam sa știu dacă e normal sa se întâmple asta și dacă pe tot parcursul acestui tratament o sa se tot întâmple asta.
da e normal, o sa iti treaca dupa ce termini de aplicat cremele

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate