Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Probleme cu notele la scoala.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.10.2020
Pentru toata lumea,fiindca am vazut ca multi s-au luat de faza cu colega si ca noi nu vrem sa le zicem parintilor etc.Pai,anul trecut,tot asa,la un test,a venit cu parintii ei pentru verificarea testului,de atunci,ii pune note mici,spre exemplu are un 3 si 4,colegul nostru cu autism are note de trecere.CUM?Noi de asta nu vrem sa mergem cu parintii,ca daca o facem,ne arde si pe restul.Cel mai porbabil luni mergem la director,oricum avem prima ora cu el.dar inca nu stiu ce sa ii zic,deoarece sunt mai mult ca sigur ca o sa vina cu chesti de genul ,,da eu ce vrei sa fac,, sau ,,am sa vorbesc cu el,,(dar nu o face)

#20
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Cum ti-au mai zis si altii pe aici, atat timp cat treci anul la materia respectiva, lasa-le asa. Nu va mai agitati atat. Mai tarziu o sa vedeti ca nu era asa important. Mergand la director o sa inrautatiti lucrurile, direct sau indirect.

#21
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,556
  • Înscris: 06.03.2016

View PostGamexperto_offi, on 01 ianuarie 2022 - 22:40, said:

Pai,anul trecut,tot asa,la un test,a venit cu parintii ei pentru verificarea testului,de atunci,ii pune note mici,spre exemplu are un 3 si 4
Si inainte cat ii punea?

#22
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.10.2020
Pai inainte era copil de 9 si 10

#23
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,556
  • Înscris: 06.03.2016
Si pentru ce a venit cu parintii la scoala? I-a pus 9 si merita 10? S-au gandit ca poate notele alea-s marite din burta, cand ea e de maxim 5?

#24
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006

View Postcumparator, on 01 ianuarie 2022 - 21:58, said:

Stiu un prof de fizica total nebun in Bucuresti, Calugaru,
Dl Geo? si eu am auzit de el. Il are fata profesor la scoala.
Posted Image

Edited by liviu_np, 02 January 2022 - 00:53.


#25
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,542
  • Înscris: 11.03.2006

View Postliviu_np, on 02 ianuarie 2022 - 00:53, said:

Dl Geo? si eu am auzit de el. Il are fata profesor la scoala.
Posted Image

Da, chiar el. Tot la Scoala Centrala, sau l-au dat mai departe, sa se bucure si altii de nebunia lui?Posted Image

E foarte nasol, pentru ca daca vrei sa urmezi ceva inginerie, chiar iti trebuie fizica si cu un idiot din asta nu faci nimic.
Pot sa conteze si notele, daca vrei sa mergi la o universitate buna in afara.
Am facut liceul la Vianu si am avut un prof de fizica super aspru, dar foarte bun ca si profesor, n-avea nimeni nimic de zis impotriva lui. Rupeam la fizica, toti.

Edited by cumparator, 02 January 2022 - 08:45.


#26
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.10.2020

View Postred46, on 01 ianuarie 2022 - 23:28, said:

Si pentru ce a venit cu parintii la scoala? I-a pus 9 si merita 10? S-au gandit ca poate notele alea-s marite din burta, cand ea e de maxim 5?

atunci eram in online,si avuse nota 7 sau 8,infine,si a vrut sa vada testul,iar dupa asta,a inceput sa o arda
In alta ordine de idei,as putea macar sa il informez pe director despre aceste lucruri?

#27
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006

View Postcumparator, on 02 ianuarie 2022 - 08:38, said:

Da, chiar el. Tot la Scoala Centrala, sau l-au dat mai departe, sa se bucure si altii de nebunia lui?Posted Image
Da, tot acolo. Posted Image

#28
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,556
  • Înscris: 06.03.2016

View PostGamexperto_offi, on 02 ianuarie 2022 - 10:23, said:



atunci eram in online,si avuse nota 7 sau 8,infine,si a vrut sa vada testul,iar dupa asta,a inceput sa o arda
In alta ordine de idei,as putea macar sa il informez pe director despre aceste lucruri?
Atunci probabil nu le-a corectat si a pus notele din burta.
Poti sa-l informezi pe director, dar risti sa fie prieten cu profesorul si sa ii transmita ca tu esti cel care s-a plans.
Parerea mea e ca daca ai note de trecere si intelegi ce preda, nu te baga. Lasa-i p-aia care deja au probleme cu el sa faca reclamatii.

Dar cum a zis cineva mai sus, colega aia care era de 9-10 si acum e de 3-4 ar trebui sa mearga la un alt profesor s-o evalueze. E posibil sa aiba o surpriza.

#29
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Salut, tinere.
In primul rand trebuie sa te gandesti daca iti folosesc cu adevarat notele si acest obiect.
Ma refer daca ai nevoie de medie foarte mare (eu aveam scandal acasa la o nota ratacita de 8) si/sau daca ai nevoie de fizica pentru facultate si cariera.
Eu nu spun sa tii capul plecat, dar trebuie vazut daca are vreun sens sa luati masuri. Daca vei vorbi singur (adica doar tu sau tu si parintii) cu directorul, e posibil ca restul colegilor sa nu se bage si atunci tu ai de pierdut pana la urma.

Aveam o profesoara de franceza cam dusa in liceu, a fost o zi in care nu stiu ce consiliu profesoral sau eveniment era si directorul ne-a trimis acasa la ora 10 sau 11. Ora de franceza era ultima, de la 1 la 2. Profesoara a venit, clasa goala, la ora urmatoare ne-a servit o lucrare de control cu ce trebuia sa predea la ora. Si era si o constructie gramaticala grea.
Note de la 2 la 6 toti.
Atunci chiar nu era vina noastra, cand vine directorul liceului si spune "plecati acasa, nu se fac ore azi" doar nu trebuie sa stai, ca poate poate.
A facut directorul ceva scandal cu ea, dirigintele si el, dar notele au ramas si mediile s-au stricat. Cine avea nevoie sa ia bursa...

I se pusese pata cel mai tare pe un coleg, culmea, cumintel. Nu il scotea din 3, pe motive tampite, o data ca l-a vazut scriind cu pixul in loc de stilou (un fel de "de ce n-ai sapca", nu avea regula asta dar cu el da. inventata pe loc). Sau il scotea la tabla, i se parea ca se gandeste, la loc, 3. Nu a reusit sa-l lase corigent ca era finalul anului, i-a pus 4 note de 3, tot i-a iesit media, dar anul viitor i-a spus ca nu mai trece.
Din fericire, anul urmator a predat la noi o profesoara sanatoasa la cap.

Eu nu spun, repet, sa tii capul jos, dar trebuie vazut daca merita complicatia. Daca iti doresti o cariera in fizica, da, e trist. Daca nu, invata BINE obiectele care iti sunt necesare si concentreaza-te pe ele si ignora-l pe ala, invata cat trebuie si cat poti ca sa treci si sa nu te ia la ochi, daca e si razbunator.
Am vazut in scoala si in facultate profesori idioti carora li se punea pata pe un elev/student sau chiar pe o clasa sau grupa. Am patit-o si in facultate cu un tampit care nu voia sa ma treaca ultimul examen din facultate. Si nu pentru ca nu invatasem, ci pentru ca nu-i placea moaca mea si a zis-o tare, in public. Atunci am facut scandal la decan, dar miza era, totusi, mare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate