Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Telefoane flagship vs mid-range in 2022

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Stiu de oppo reno cu design-ul de iphone 12, arat foarte bine , am vazut ca are ceva bug-uri soft insa am telefon pentru urmatorii 3 ani si nu ma pasioneaza sa il schimb ca e proaspat, nu are decat 13 luni.


#92
ccovidiu

ccovidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 06.11.2005
Daca pana acum am mers in mare parte pe flagship-uri (telefonul pe care il detin momentan este un Samsung S20+), eu unul, personal, am ajuns la concluzia ca nu se mai merita. Atat la telefonul actual pe are il detin de 2 ani jumate, cat si la telefonul anterior (Samsung S9) am/am avut probleme cu bateria. Am avut inainte de acestea un iPhone 7 daca nu gresesc, si iarna in special, cand era mai frig...se stingea. La Samsung S9, noroc ca mi-a fost schimbata bateria cu o luna inainte de a iesi din garantie, iar la actualul telefon, la putin timp dupa ce a iesit din garantie, in afara de faptul ca se descarca foarte repede, cand ajunge la 14-15% se stinge si trebuie pus la incarcat (similar se intampla si la cel anterior). Chiar saptamana ce urmeaza vreau sa imi schimb telefonul si m-am orientat catre Realme GT Neo 2, Oppo Reno 6 Pro sau Xiaomi 11T Pro, ce au specificatii foarte bune (procesor, display, baterie: incarcare rapida si autonomie), chiar daca la partea de poze/video nu se compara cu Samsung S20, S21, S22, si nu are incarcare wireless sau eSIM.

#93
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

View Postccovidiu, on 10 iulie 2022 - 10:38, said:

...Xiaomi 11T Pro...
Jack 3.5 mm - cine mai asculta muzica si cine mai vorbeste la telefon, nimeni
sd card - de ce sa aiba
eSim - nu ne trebuie
Eu nu l'am luat ca nu are sd card slot, pacat de asa smartofon.

Samsung A52s?

Edited by dan.me, 10 July 2022 - 12:34.


#94
ccovidiu

ccovidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 06.11.2005
Xiaomi 11T Pro este primul pe lista mea ca optiune, urmat de Realme GT Neo 2. Nu ma intereseaza de SD card slot pentru ca la oricare din telefoane merg direct pe varianta de 256 GB, ceea ce consider a fi arhisuficient.

In ceea ce priveste Samsung, renunt sa mai cumpar nu doar orice model de telefon, ba chiar orice produs de al lor, deoarece ei merg foarte mult pe marketing (am un smart TV 4k pe care nu pot instala Tidal deoarece modelul meu de TV este din 2016 si doar la modelele de dupa 2017 poti face asta, chiar daca TV-ul meu are proesor quad core). In acest ultim caz, cand voi fi nevoit, voi trece la un TV cu Android (chiar si TCL), dar asta este alta discutie.

Edited by ccovidiu, 11 July 2022 - 06:12.


#95
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Am avut un oneplus 7pro și tot avea probleme cu gps-ul. Mereu mă punea să rotesc telefonul pentru a se calibra. Mereu mă arăta la vreo 2 straduțe distanță față de locul unde eram.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate