Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Bilbo Baggins from the Shire

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postrazor01, on 02 ianuarie 2022 - 22:00, said:


Este vorba despre un sarut fratesc, nu despre unul sexual.

Faptul ca nu reusesti sa faci diferenta este extrem de grav.

Nu am chef sa ne contrazicem , cand tot internetul zice asta.  Am pus articolul mai sus,  acuma sunt sigur  ca nu Peter J. ci  chiar Toliken  a vrut sa scrie asa.
O sa citesc cartile  dar nu le gasesc in  Engleza,   astia de la diverta / carturesti   le au numai in  romaneste.

#20
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Mai...eu cautasem pe youtube inainte si n-am gasit niciun kiss intre Frodo si Sam...Si in articolul tau de pe twitter :)) (am citit putin inceputul) spune de un kiss pe frunte. Nu zic, poate sa fii avut o tenta usor gay (nu se explica de ce Sam e atat de loial lui Frodo)...

View PostMembruAnonim, on 02 ianuarie 2022 - 22:03, said:

Nu am chef sa ne contrazicem , cand tot internetul zice asta.  Am pus articolul mai sus,  acuma sunt sigur  ca nu Peter J. ci  chiar Toliken  a vrut sa scrie asa.
O sa citesc cartile  dar nu le gasesc in  Engleza,   astia de la diverta / carturesti   le au numai in  romaneste.

Daca tot internetul spune asta...pune aici sa vedem si noi continutul respectiv.

Ii tot dat inainte...aia e, mai gresim, se intampla. Nu inteleg de ce tot insisti....twitter e o porcarie plina de cretinitati.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Da corect.  Am pus un articol  acuma 3 posturi.  Nu era pe twitter.
Unde pot  gasi cartile  in Engleza ?

#22
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostMembruAnonim, on 02 ianuarie 2022 - 22:11, said:

Da corect.  Am pus un articol  acuma 3 posturi.  Nu era pe twitter.
Unde pot  gasi cartile  in Engleza ?

Aia e o analiza a filmelor cu tenta lgbt (incercand sa bage si LOTR acolo)...ba mai mult, la inceputul articolului nu mentioneaza niciun sarut intre ei. Ci doar un sarut pe frunte. Drept dovada, nici n-ai citit sursa pe care tu singur ai citat-o.

Din moment ce esti asa un connoisseur al google-ului...ma mir ca nu poti sa gasesti cartile.

Edited by jimi91, 02 January 2022 - 22:19.


#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Le vreau in format fizic,  nu pdf uri.  Sa pot rasfoi si sa nu imi stric ochii Posted Image   Plus dau bine copertile in  biblioteca !

Edited by MembruAnonim, 02 January 2022 - 22:23.


#24
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,954
  • Înscris: 27.05.2010
@nae: acum serios, daca iti trebuie cartile in engleza, sa vezi daca aia doi erau gay... lasa-te.

#25
adrianitza

adrianitza

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 11.04.2015
nael le gasesti in format pdf,daca vrei sa le citesti

#26
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View PostMembruAnonim, on 02 ianuarie 2022 - 22:03, said:

Nu am chef sa ne contrazicem , cand tot internetul zice asta.  

Nu tot ci acea parte a internetului care se ocupa cu propaganda marxisto LGBT-ista.

Edited by althea, 03 January 2022 - 15:12.


#27
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006

View PostMembruAnonim, on 02 ianuarie 2022 - 22:11, said:

Da corect.  Am pus un articol  acuma 3 posturi.  Nu era pe twitter.
Unde pot  gasi cartile  in Engleza ?

View PostMembruAnonim, on 02 ianuarie 2022 - 22:23, said:

Le vreau in format fizic,  nu pdf uri.  Sa pot rasfoi si sa nu imi stric ochii Posted Image   Plus dau bine copertile in  biblioteca !

cand e vorba de carti, Amazon-ul e cam cea mai buna sursa. fiind vorba si de un autor englez, le poti gasi foarte usor pe varianta .co.uk
ex: https://www.amazon.c...t/dp/0261103563 (pretul pare chiar bun, nu stiu calitatea cum e)

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Am avut si eu niste intrebari legat de acest film, ca nu am citit cartile. Si nu era asta singura intrebare, erau mai multe (de ex. cum de nu le-a pasat timp de 60 ani de inel, si Gandalf care era insarcinat sa gaseasca inelul, avea sub nas si nu si-a dat seama ...)

Edited by althea, 03 January 2022 - 15:33.


#29
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006

View PostMembruAnonim, on 03 ianuarie 2022 - 12:09, said:

...Gandalf care era insarcinat sa gaseasca inelul, avea sub nas si nu si-a dat seama ...
Gandalf a fost trimis acolo ca sa ajute in lupta impotriva lui Sauron, nu neaparat ca sa gaseasca inelul
in plus, inelul fusese vazut ultima data cu ~2500 ani in urma si aproape toti credeau ca a fost pierdut. Saruman (in timp ce cauta inelul) chiar i-a asigurat pe cei din The White Council ca inelul a fost dus de rau in mare si ca nu mai poate fi gasit.

#30
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View PostMembruAnonim, on 03 ianuarie 2022 - 12:09, said:

Am avut si eu niste intrebari legat de acest film, ca nu am citit cartile. Si nu era asta singura intrebare, erau mai multe (de ex. cum de nu le-a pasat timp de 60 ani de inel, si Gandalf care era insarcinat sa gaseasca inelul, avea sub nas si nu si-a dat seama ...)
Omul a zis la un moment dat ca sunt multe inele care te fac invizibil sau ceva de genul. Abia cand l-a auzit pe Bilbo ca a numit inelul "precious" si-a dat seama. Dar a trebuit sa mearga sa obtina dovezi.

#31
adrianitza

adrianitza

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 11.04.2015
Vezi la Diverta de cartile alea,poate le au. Le poti cumpara,daca vrei sa le citesti

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mersi _smiley_,  sper ca ai citit si cartile si nu doar presupui.   E primul raspuns calumea.
Daca imi mai zici si de ce nu au avut hobitii  pantofi,  si de ce nu ia dus vulturu urias direct pe munte esti tare :)

View Postadrianitza, on 03 ianuarie 2022 - 21:36, said:

Vezi la Diverta de cartile alea,poate le au. Le poti cumpara,daca vrei sa le citesti

Exact, Diverta + Carturesti am fost. Am vazut ca le au in Lb. Romana.
As vrea in engleza, ca e mai ok sa citesti originalul, plus mai cultiv limba.  In romaneste mai gasesti traduceri haioase  sau ne la locul lor (amu dau alt exemplu din altceva: game of thrones - urzeala tronurilor).  
Daca se poate sa fie si  collector's  edition + neaparat Ilustrat  sa intelegi si hartile :

https://www.etsy.com...1-1&bes=1&sts=1

ar fi super !

#33
adrianitza

adrianitza

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 11.04.2015
:))) In engleza ca sa le imprumuti pentru citit ,ar trebui sa mergi la British Council. Cred ca le poti trimite un email sa ii intrebi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate