Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Vine popa la colindat

* * * - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
240 replies to this topic

#235
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,428
  • Înscris: 16.03.2004
Dacă i-ai dat 50 lei când a venit cu boboteaza, acum ... plătește-i popii și factura de gaze!Posted Image
Înțelegi cum vine treaba, Nael25? Posted Image

#236
jafo

jafo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 06.11.2005
Da-i un covrig. De la noi putin, de la Dumnezeu mai mult.

#237
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,779
  • Înscris: 17.08.2022
Nu putem spune ca in Grecia religia este mai putin importanta ca in Romania.
Si nici ca difera ca rit
Chiar deloc.
Doar ca...de ani de zile decand cunosc Grecia in amanunt. aproape nu am vazut preot pe strada.
De umblat cu cadelnita si icoana nici ata.
si nici cu colinde.

Cativa ani buni am crezut ca in Athena nu mor oameni.
Nici-un steag negru, nici-o procesiune cu icoana si coliva in fata, nici-o priveghere acasa,
Totul este sobru, sunt firme care se ocupa de la A la Z, participarea familiei este simbolica in ziua inmormantarii.

#238
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,428
  • Înscris: 16.03.2004
Da, așa o fi, dar din câte știu eu, în Grecia, îți trece religia pe cartea de identitate. În România nu, și nici nu te mai întreabă când îți faci buletin nou, care ți-e religia. O declari anonim, la Recensământ, atât.

#239
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 10 septembrie 2022 - 06:46, said:

Da, așa o fi, dar din câte știu eu, în Grecia, îți trece religia pe cartea de identitate. În România nu, și nici nu te mai întreabă când îți faci buletin nou, care ți-e religia. O declari anonim, la Recensământ, atât.
Adica iti trece pe buletin chiar daca esti ateu sau agnostic ?
In tari precum Germania am inteles ca iti opreste pe statul de salarizare 10% daca esti catolic.

#240
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,428
  • Înscris: 16.03.2004
Before 2005 the ID card was mandatory for citizens over 14 years of age, and included data which were removed after 2005 due to privacy concerns or because they are no longer considered necessary for the purpose of identification of the person:
    Profession
    Religion
    Address
    Name of spouse
    Shape of head
    The index fingerprint of the right hand
    Eye and hair color
    Citizenship

Le-a scos unele chestii, incluzând religia!

https://en.wikipedia...k_identity_card

Removal of religion
On May 8, 2000 in an interview published in newspaper Eleftherotypia, Minister of Justice Michael Stathopoulos announced that the mandatory inclusion of religion on identity cards was contrary to law 2472/1997 for the protection of personal data. The Church of Greece immediately objected to the removal of religion from identity cards, organizing rallies, among which a rally in Thessaloniki on 14 June, in the presence of Archbishop Christodoulos. The Public Order Minister announced on 17 July that religion be removed from the new identities. On September 24, 2000 the church began collecting signatures in the parishes, seeking a referendum. The petition was completed in April 2001, gathering more than 3 million signatures. On August 29, 2001 Archbishop delivered to the President of the Hellenic Republic Konstantinos Stephanopoulos the signatures, but the president refused to receive them saying that "everybody has an obligation to comply with the laws of the State".[22]
The State Council decided that the mandatory indication of religious affiliation on identity cards is not legal,[23] while the Data Protection Authority also opposed to the optional reference to religion by adding the letters "XO" (Christian Orthodox - Χριστιανός Ορθόδοξος) following the signature of the bearer.[24] The legality of collecting signatures was also questioned by the Minister of Justice Michael Stathopoulos.[25]

#241
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,779
  • Înscris: 17.08.2022

View Postdark, on 10 septembrie 2022 - 06:46, said:

Da, așa o fi, dar din câte știu eu, în Grecia, îți trece religia pe cartea de identitate. În România nu, și nici nu te mai întreabă când îți faci buletin nou, care ți-e religia. O declari anonim, la Recensământ, atât.

Asta a fost inainte de 2005

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate