Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Nu ma pot decide, ce SUV sa aleg?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 16.07.2007
Nissan X-Trail nu-ti place?

#56
HightLink

HightLink

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 20.12.2015

View Postfezo, on 07 ianuarie 2022 - 15:08, said:

Nissan X-Trail nu-ti place?

Ba da, ma uitam atat la x-Trail 2 dar stiu ca varianta non facelift avea probleme cu rugina, e faceliftul mai oki?
Pana la urma am adaugat inapoi pe lista CR-V ul, problema aici este vopseaua care pe asiatice din ce am inteles e mai subtire, am ramas cu traume cand vine vorba de rugina pt. ca am avut ceva golfuri in trecut Posted Image

#57
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 16.07.2007

View PostHightLink, on 07 ianuarie 2022 - 18:20, said:

Ba da, ma uitam atat la x-Trail 2 dar stiu ca varianta non facelift avea probleme cu rugina, e faceliftul mai oki?
Cu rugina cam toate masinile trecute de o anumita virsta au problema. Solutia este sa scoti din buzunar ca. 500 de euro si ii faci un tratament cu Mike Sander la un atelier serios. Practic recomand si celor cu masina noua, mai ales daca e Mazda.

Edited by fezo, 07 January 2022 - 21:50.


#58
HightLink

HightLink

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 20.12.2015

View Postfezo, on 07 ianuarie 2022 - 21:49, said:

Cu rugina cam toate masinile trecute de o anumita virsta au problema. Solutia este sa scoti din buzunar ca. 500 de euro si ii faci un tratament cu Mike Sander la un atelier serios. Practic recomand si celor cu masina noua, mai ales daca e Mazda.
Toate au probleme cu rugina dar nu toate la fel... de ex pe e46 am avut o floare mica de rugina pe aripa vreo 2 ani si nu s.a modificat prea mult, in schimb pe golf 5 am avut putina rugina pe aripa si peste iarna a avansat atat de rau ca a trebuit sa schimb aripa cu totul.

#59
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 16.07.2007

View PostHightLink, on 08 ianuarie 2022 - 00:29, said:

pe golf 5 am avut putina rugina pe aripa si peste iarna a avansat atat de rau ca a trebuit sa schimb aripa cu totul.
Mai mult ca sigur a fost lovita si reparata, ultima masina nemteasca, care ruginea puternic a fost Mercedesul cu 4 ochiuri (W210), care a fost prima masina vopsita cu vopsea pe baza de apa iar tabla nu a fost corespunzatoare. Ai masurat grosimea stratului de vopsea la Golf? Chiar si masinile care par fara accident sunt in unele locuri vopsite. La nemti cind dealerul pregateste masina pt. vinzare de obicei retuseaza ici-colo si vopseaua. Nici nu stii, daca nu masori. Bineinteles, asta nu inseamna ca masina a fost lovita tare, mai degraba a retusat niste zgirieturi. La masinile lovite si reparate stratul de vopsea si chit e atit de gros incit aparatul nu mai indica nimic. Un tester din acesta costa intre 30-100 euro, chiar recomand sa achizitonezi sau sa imprumuti una daca vrei sa cumperi masina cit de cit buna si nu vrei sa ai surprize ulterioare.

#60
HightLink

HightLink

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 20.12.2015

View Postfezo, on 08 ianuarie 2022 - 15:52, said:

Mai mult ca sigur a fost lovita si reparata, ultima masina nemteasca, care ruginea puternic a fost Mercedesul cu 4 ochiuri (W210), care a fost prima masina vopsita cu vopsea pe baza de apa iar tabla nu a fost corespunzatoare. Ai masurat grosimea stratului de vopsea la Golf? Chiar si masinile care par fara accident sunt in unele locuri vopsite. La nemti cind dealerul pregateste masina pt. vinzare de obicei retuseaza ici-colo si vopseaua. Nici nu stii, daca nu masori. Bineinteles, asta nu inseamna ca masina a fost lovita tare, mai degraba a retusat niste zgirieturi. La masinile lovite si reparate stratul de vopsea si chit e atit de gros incit aparatul nu mai indica nimic. Un tester din acesta costa intre 30-100 euro, chiar recomand sa achizitonezi sau sa imprumuti una daca vrei sa cumperi masina cit de cit buna si nu vrei sa ai surprize ulterioare.
Ba da, a fost lovit usor in fata, se vedea ca bara a fost reparata si unul dintre faruri avea o ureche rupta dar aripile nu pareau sa fi fost atinse, Cred ca si alte masini pe care le.am detinut au fost atinse pt ca am avut anumite suspiciuni insa doar golfurile au fost prietene cu rugina. Ma rog, poate e si vina mea ca accept unele masini care au fost lovite usor, o bara, un far, o arpia... au si ele o varsta.

#61
HightLink

HightLink

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 20.12.2015
Am decis sa mai urc putin bugetul, undeva la 12 mi si ma gandesc la un Kuga 2. Are cineva de pe aici?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate