Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

ONT+Router AX1500 Tp-Link

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 24.12.2020
Salut, azi am primit și eu routerul capabil de wifi 6 dar nu reușesc să-l setez nici în ruptul capului.
Am căutat o grămadă de tutoriale pe net, youtube dar la mine parcă nu vrea.. Aveți un ghid pe undeva sau îmi poate explica cineva mai exact unde greșesc?
ONT-ul, ZTE F660 parcă e setat ca și principalul deoarece e conectat la net prin PPPOE iar din ONT ar trebui să atribui ca și router secundar acest AX1500 dar nu reușesc, adică am reușit ceva pe laptop merge dar în momentul în care mă conectez și de pe telefon netul pică brusc și nu mai încarcă nici o pagină iar pe lângă asta și dacă funcționează netul doar pe laptop parcă merge sacadat/în șuturi.

#2
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,506
  • Înscris: 30.07.2007
Scrie-le din cont sa treaca ZTE F660 in bridge. Zic si eu...
LE: raspund mult mai bine cei de la tehnic, decat cei din call center

Edited by crocko.dilul, 28 December 2021 - 21:26.


#3
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 24.12.2020
Și până atunci nu pot să las ZTE cel principal și să-i dau "share" înspre AX1500?

#4
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 24.12.2020
Altă problemă, funcționează netul și pe laptop și pe telefon dar sacadat să mă exprim așa, 2-3 minute e ok poți purta o conversație pe whatsapp iar după 2 3 minute mesajele intră cu întârziere și la fel și trimiterea lor nu e instantă ci durează între 5 și 20 secunde, care ar fi problema?

#5
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 26.10.2021
Problema e de la fb, mess, watsaaaa...
Da un test de viteza pe rcs..., speedtest, etc.

#6
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 24.12.2020
Problema nu era de la rețelele de socializare, nu îmi mergea nici Flashscorul și nici Speedtestul.
Am sunat azi, am trecut ZTE-ul în mod Bridge și am configurat AX-ul ca și router primar prin introducerea datelor de conectare de la DIGI PPPOE, totul frumos internetul zburdă. Se poate închide topicul dacă nu mai sunt întrebări sau ceva de adăugat, mulțumesc.

#7
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,739
  • Înscris: 30.07.2006

 Poll7777, on 29 decembrie 2021 - 11:24, said:


Am sunat azi, am trecut ZTE-ul în mod Bridge.

Asta trebuia sa faci de la inceput, e singura optiune care face ceea ce vrei tu.

#8
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 24.12.2020
Corect, dar e foarte ciudat că Digi nu face acest lucru automat atunci când cumperi de la ei un al doilea router. Tu trebuie să îți bați capul și să îți dai seama care e problema, nu tu înștiințare sau măcar să îți recomande instalarea routerului prin angajații lor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate