Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 

Finisare lucrare gipscarton

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#19
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Io cred ca Dorel nici nu a avut placi în plus, de a trebuit sa folosească atâtea petice. Se vede ca și unde a avut placa întreaga, alături a venit cu bucăți, în loc sa pună tot întreaga.

#20
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Pentru kktul ala de lucrare cineva a fost si platit?
Incredibil cata nesimtire din partea "meseriasului".Posted Image

Uite asa ajunge omul sa isi faca naiba sigur toate.
Nu stiu dar am impresia ca este din ce in ce mai greu sa mai gasesti meseriasii in adevaratul sens al cuvatului. :(

#21
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
Eu cred ca realitatea e undeva la mijloc, cel mai probabil muncitorii nu au avut materiale corespunzatoare si seful i-a zorit "faceti cu ce aveti", mi s-a intamplat si mie treburi din astea chiar din partea proprietarului, desi ii spui ca nu iese cum trebuie, tot ce conteaza e sa se vada bine la final si atat

#22
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Intre faceti cu ce aveti si negresele alea puse intre placi.....cred ca e o mare diferenta.

#23
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018

View Post-ARA-, on 28 decembrie 2021 - 19:25, said:

sa vedem cum arata structura.
structura nu arata fiindca nu exista de aceea sunt prinse placile numai pe margini.in timp se vor curba

Edited by EMPP, 28 December 2021 - 20:23.


#24
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Oare de ce a mai bagat negresele alea intre placi?
Sa tina ce?

Edited by xymzar, 28 December 2021 - 20:29.


#25
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postspooky51, on 28 decembrie 2021 - 16:13, said:

Salutare, avem un beneficiar de lucrare care insista pe refacerea lucrarii si un contractor care sustine ca asa trebuie sa arate si dupa finisaj va arata perfect.
Pareri, sfaturi?
Tu ai face așa ceva la tine acasă?

#26
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018

View Postxymzar, on 28 decembrie 2021 - 20:28, said:

Oare de ce a mai bagat negresele alea intre placi?
Sa tina ce?
ceva s-a valurit acolo si le-a bagat de nevoie

#27
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Nu cunosc beneficiarul lucrarii si nici executrantul. A fost doar o curiozitate de-a mea, romani vs straini. Postarea a aparut pe un subforum de diy, beneficiarul a cerut parerea in legatura cu structura de rezistenta. A primit mai multe raspunsuri politicoase de la oameni de meserie sau doar entuziasti. In mare i s-a spus ca lucrarea arata bine, in goluri se va aplica filler, apoi se ba pune banda si se va finisa si totul va arata perfect, fara pericol de crapaturi. Era vorba de renovarea unei case de peste 100 de ani, din cate imi dau seama cadrul pe care s-a montat era din lemn. Am fost doar curios sa vad diferenta de calitate a oamenilor de pe forumurile romanesti si cele straine si rezultatul a confirmat asteptarile. Nu am nimic in comun cu lucrarea respectiva, a fost doar o curiozitate de-a mea. Topicul se poate sterge/inchide sau whatever, ma bucur ca romanii sunt atat de priceputi la toate, amabili si politicosi.

Edited by spooky51, 29 December 2021 - 00:06.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate