Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Filmulete blocate YouTube

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
DorinelIrimia

DorinelIrimia

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 27.12.2021
Samsung A20E, versiune Android 11 are problemă în redarea filmulețelor pe YouTube: acestea se blochează și își revin doar dacă derulez înainte sau înapoi. Blocarea se întâmplă aleatoriu, pot fi filmulețe care nu se blochează, altele se blochează de multe ori în timpul vizionării.
YouTube este actualizat mereu, am șters cache, am resetat la versiunea din fabrică, dar face la fel.
Am avut în vară această problemă, a dispărut singură, acum a reapărut.
Pe laptop nu am această problemă.
Și încă o problemă: uneori apare green video doar filmulețul, nu tot ecranul.
Ca să scap de el, închid filmulețul, dar uneori apare și la următorul filmuleț deschis.

#2
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Revino la versiunea de Android care funcționa corect.
Poți încerca să contactezi Suportul Samsung. Vezi ce zic și ei.

Edited by mhanor, 27 December 2021 - 19:33.


#3
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,818
  • Înscris: 10.02.2017
Imi cer scuze ca abuzez de subiectul deschis de coleg si legat de redarea pe Youtube a filmelor.

Mama m-a rugat sa-i caut un serial mai vechi, l-am gasit, insa este plin cu reclame. Redarea se face dinspre telefonul sansei, un Samsung Galaxy S5, spre un TV LED Panasonic. Nu sunt probleme de redare, totul functioneaza fluid, insa reclamele strica bucuria revederii serialului preferat.
Ce sa instalez pe acel telefon sa blocheze reclamele?
Multumesc.

Edited by addumi, 27 December 2021 - 20:11.


#4
DorinelIrimia

DorinelIrimia

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 27.12.2021

 mhanor, on 27 decembrie 2021 - 19:25, said:

Revino la versiunea de Android care funcționa corect.
Poți încerca să contactezi Suportul Samsung. Vezi ce zic și ei.
Și pe alte versiuni a făcut la fel.

#5
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,002
  • Înscris: 29.11.2005
Youtube vanced si scapi de toate reclamele

#6
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004

 addumi, on 27 decembrie 2021 - 20:11, said:

Imi cer scuze ca abuzez de subiectul deschis de coleg si legat de redarea pe Youtube a filmelor.

Mama m-a rugat sa-i caut un serial mai vechi, l-am gasit, insa este plin cu reclame. Redarea se face dinspre telefonul sansei, un Samsung Galaxy S5, spre un TV LED Panasonic. Nu sunt probleme de redare, totul functioneaza fluid, insa reclamele strica bucuria revederii serialului preferat.
Ce sa instalez pe acel telefon sa blocheze reclamele?
Multumesc.

Acum a trecut Craciunul dar ii poti face un cadou de an nou.
Xiaomi MI TV Box S  + SmartTubeNext si scapi de reclame, arunci un Kodi pe el si cerul este limita pentru vazut filme/seriale. Posted Image

Edited by xymzar, 27 December 2021 - 21:29.


#7
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004

 DorinelIrimia, on 27 decembrie 2021 - 20:31, said:

Și pe alte versiuni a făcut la fel.

Dacă redarea se blochează în aceleși loc (sau apare cu verde), pentru același videoclip , mă gândesc că este o problemă la decodarea video (problemă care ține probabil de sistemul de operare/driveri). Dacă de la lansare (2019) și până acum nu au rezolvat problema, nu cred că ai ce să-i mai faci. Se mai pot face verificări, dacă te pricepi și ai chef, cum ar fi să redai videoclipul cu alt player, cum este NewPipe, sau să redai un film cu VLC pe mobil, să vezi ce se întâmplă, de preferință codat cu același codec pe care aplicația Youtube îl redă pe mobil (poți downloada un videoclip de pe Youtube, sunt metode, fără reencodare). Alt test ar fi un test de bandă cu Speedtest, să vezi că nu se poticnește rețeaua la transfer. În aplicația Youtube, bara de progres a playerului trebuie să aibă un punct/o linie albă în prelungirea liniei roșii (adică playerul are la dispoziția sa următoarele secunde de redare, în memorie), semn că nu se poticnește rețeaua. În ultimă instanță, poți face o revenire la setările din fabrică, din meniul telefonului, dacă nu ai încercat deja asta. Cea mai simplă soluție pentru tine este să îl înlocuiești cu alt un model de telefon, apărut recent.

#8
DorinelIrimia

DorinelIrimia

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 27.12.2021
Înlocuirea nu este opțiune pe plac, îl am de mai puțin de un an.
Totul se întâmplă absolut aleatoriu, așa cum apare problema, poate dispărea pentru câteva minute, ore sau zile, sau poate persista cu următorul filmuleț redat.
Green screen a apărut de două ori până acum, odată azi și altă dată în urmă cu câteva zile.

#9
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

 addumi, on 27 decembrie 2021 - 20:11, said:


Blokada? Brave Browser? Opera? Sunt o tona de browsere si solutii de ***** pe Android. Vezi ce merge pe versiunea ta.

#10
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Firefox cu addonuri pentru blocarea reclamelor , te uiti dupa pe YouToube cat doresti fara vreo reclama, da asta pe Android.

#11
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011

 addumi, on 27 decembrie 2021 - 20:11, said:

Imi cer scuze ca abuzez de subiectul deschis de coleg si legat de redarea pe Youtube a filmelor.

Mama m-a rugat sa-i caut un serial mai vechi, l-am gasit, insa este plin cu reclame. Redarea se face dinspre telefonul sansei, un Samsung Galaxy S5, spre un TV LED Panasonic. Nu sunt probleme de redare, totul functioneaza fluid, insa reclamele strica bucuria revederii serialului preferat.
Ce sa instalez pe acel telefon sa blocheze reclamele?
Multumesc.


Platesti la youtube abonamentul lunar, ai 30 de zile gratis prima data.

#12
nicu991

nicu991

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 03.03.2014

 gymy, on 27 decembrie 2021 - 20:41, said:

Youtube vanced si scapi de toate reclamele
Cel mai bun. Il folosesc de 3-4 ani. Mai nou am descoperit si functia de skip sponsor( sau ceva de genul) care trece peste palavrageala autorului despre sponsorul lui. :D

#13
DorinelIrimia

DorinelIrimia

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 27.12.2021
Problema a reapărut după  câteva luni de pauză.
Poate are cineva vreo rezolvare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate