Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Am nevoie de o duba cat mai lunga si cu macara buget max 2000-2500 euro

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Florin94321

Florin94321

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2017
Buna ziua am nevoie de o duba cat mai lunga la bena si cu macara sa pot ridica usor. Probabil ca singurele optiuni sunt de afara cu volan dreapta insa nu stiu pe unde sa gasesc? Care ma poate ajuta? Pe mine nu ma incomodeaza volanul dreapta intrucat o folosesc doar vara sa car diverse la ferma deci  doar sa fie ok ca si masina si sa aiba macara. Am gasit pe olx una la 2700 euro care s-a dat intre timp tot cu volan pe dreapta ( un wv lt 35 cu macara in stare buna si lada lunga de 4.10m+ acte la zi/inmatriculata) deci tot asa ceva i-mi trebuie ....... Ma pot si deplasa in alte tari doar ca trebuie sa gasesc ceva similar in buget.....Multumesc

Poate are cineva situri pe unde ma pot uita pe afara?

#2
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,783
  • Înscris: 15.08.2014
Leboncoin.fr pt Franta. Auto.de  mobile.de germania

#3
Florin94321

Florin94321

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2017

 petit_christian, on 26 decembrie 2021 - 22:18, said:

Leboncoin.fr pt Franta. Auto.de  mobile.de germania
Am verificat pe mobile.de nu ma incadrez insa pe leboncoin am gasit cate ceva insa nu configuratia care i-mi trebuie cu lada lunga si macara. Totusi toate aceste masini au fost cu volan pe stanga. Poate gasesc in stare mai ok cu volan dreapta in aceasi bani.

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
La bugetul tau vrei prea multe... si ok mecanic si macara si lunga... , zi merci daca merge si nu ai de bagat bani in ea foarte multi.

#5
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,707
  • Înscris: 01.12.2018

 Florin94321, on 26 decembrie 2021 - 22:44, said:

Totusi toate aceste masini au fost cu volan pe stanga. Poate gasesc in stare mai ok cu volan dreapta in aceasi bani.
Sper ca stanga -dreapta de care zici tu sa fie aceeasi stranga-dreapta pe care o cunosc soferii.
Inainte sa dai banii, vezi ca-n Romania se circula pe partea DREAPTA, masinile au volanul pe partea STANGA.
Viceversa-i in imperiul englez.

#6
adrianitza

adrianitza

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 11.04.2015
Cumpara masina inmatriculata in RO, volan pe stanga. Evita samsarii.
Ai fost în targuri auto prin tara?

#7
MBSL

MBSL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 16.11.2021

 Florin94321, on 26 decembrie 2021 - 22:06, said:

Buna ziua am nevoie de o duba cat mai lunga la bena si cu macara sa pot ridica usor. Probabil ca singurele optiuni sunt de afara cu volan dreapta insa nu stiu pe unde sa gasesc? Care ma poate ajuta? Pe mine nu ma incomodeaza volanul dreapta intrucat o folosesc doar vara sa car diverse la ferma deci  doar sa fie ok ca si masina si sa aiba macara. Am gasit pe olx una la 2700 euro care s-a dat intre timp tot cu volan pe dreapta ( un wv lt 35 cu macara in stare buna si lada lunga de 4.10m+ acte la zi/inmatriculata) deci tot asa ceva i-mi trebuie ....... Ma pot si deplasa in alte tari doar ca trebuie sa gasesc ceva similar in buget.....Multumesc

Poate are cineva situri pe unde ma pot uita pe afara?


Stimate coleg.
Având în vedere că ați luat în calcul să cumpărați chiar și mașină cu volanul pe dreapta vă sfătuiesc să evitați orice provine din afara Uniunii Europene (exemplul cel mai cunoscut este Marea Britanie) și nu este deja înmatriculată definitiv în România.
În starea inițială, adică cu volan pe dreapta, o astfel de mașină va putea fi înscrisă în circulație doar provizoriu (cu așa numitele „numere roșii”) pe o perioadă de timp limitată (conform legii actuale ; maxim 90 de zile, cu mențiunea că existența stării de urgență/alertă prelungește acest termen pe durata existenței ei). Pentru a o înscrie definitiv va trebui să modificați poziția volanului și să faceți omologare individuală la Registrul Auto Român (așa numitul RAR). O astfel de modificare este deosebit de complexă, presupune costuri mari dacă este făcută corect și nu se justifică din punct de vedere economic. În mod normal ar fi mai ieftină o mașină identică dar care a ieșit din fabrică cu volan pe stânga.
Evitați de asemenea mașinile la care s-a făcut deja această schimbare. În covârșitoarea lor majoritate s-a făcut cu costuri minime, iar în prezent/ în viitor au/ vor avea probleme de funcționare corespunzătoare.
Nu trebuie să vă impacientați dacă nu găsiți mașina visată în perioada de timp preconizată de dvs.. Continuați să căutați, făcând o selecție și o evaluare prealabile oricărei vizionări. Oferte bune și uneori chiar excepționale au fost, sunt și vor fi întotdeauna. Trebuie doar să aveți răbdare.
Sper să vă fie de folos aceste informații.

#8
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Matale nu vrei duba (furgon), matale vrei camioneta.

Cauta pe mobile.de si ti-o iei direkt din Germania.

Exista cu bena si mai lunga de 4 m.

#9
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Hunor_66, on 27 decembrie 2021 - 09:05, said:

Matale nu vrei duba (furgon), matale vrei camioneta.

Chiar mă miram la ce-i folosește macaraua dacă vrea dubă?!

#10
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Eu am crezut initial ca vrea din aia cu platforma hidraulica in spate, sa urci cu liza in ea.
Dupa ce-am citit ''bena'' m-am prins.

Si nu e vorba de nici o munca la ferma, o vrea sa mearga cu stupii in pastoral. Posted Image
De-aia o sa fie folosita ''doar vara'' si trebe ''cat mai lunga''.

Edited by Hunor_66, 27 December 2021 - 09:22.


#11
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://frankfurt.apollo.olxcdn.com/v1/files/xswz7zx75s3z1-RO/image;s=1000x700 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vezi acest anunt: https://www.olx.ro/d...html#1bddd8e9e3

#12
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020

 adrianitza, on 27 decembrie 2021 - 01:35, said:

Cumpara masina inmatriculata in RO, volan pe stanga. Evita samsarii.
Ai fost în targuri auto prin tara?
Faci turul targurilor auto din toata Romania cand iti cumperi masina? :)

https://www.cars.bg/...c54ca4b763f4ab2

#13
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 01.11.2005
Nu mai pierde timpul cu cautarile,bugetul e prea mic pentru ceva functional.
Nu are rost sa te deplasezi in alte tari,risti sa nu ajungi cu ea acasa,platforma te va costa 800-1000 euro

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate