Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

TV Tube - pentru android tv

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008
Salut,

In urma cu 10 ani ma intrebam daca se poate face o aplicatie care sa se comporte ca un tv si care sa aiba ca sursa videoclipuri youtube. Am facut atunci o aplicatie pentru browser. Am abandonat dupa un timp ideea, dar ulterior deoarece au aparut televizoare smart am resuscitat proiectul si am facut si o varianta pentru android tv (functioneaza cat de cat si pe telefoanele cu android dar inca nu e adaptata).

Aplicatia se poate descarca de aici: https://tvtu.be/
Link direct in caz ca ajuta: https://tvtu.be/files/tvtubetv.apk

TV Tube este un tv network cu peste 200 de canale tv impartite pe categorii (muzica, comedie, filme, documentare, social, animale, sport, turism) folosind ca sursa videoclipuri youtube. Se compileaza zilnic un program tv, deci nu e un player, e un fel de player dar mai restrictionat astfel incat sa dea senzatia de tv. Adica toata lumea se uita la aceeasi "emisiune" in acelasi timp, ca la un tv obisnuit.

Emisiunile sunt de fapt videoclipuri youtube alese manual sau in urma unor cautari dupa cuvinte cheie, sau luate din diferite canale youtube. Tehnologia folosita este youtube api 3 si youtube iframe deci e tehnologie oferita chiar de youtube.

Sunt curios cum vi se pare aplicatia. Nu stiu daca tine loc de tv sau daca are vreo utilitate efectiva. Luati-o ca pe un experiment.


Ca o nota personala:
- il mai folosesc cand iau masa si nu am la ce sa ma uit in acel moment si nu am chef sa caut (dar eu nu am cablu, deci probabil celor care au deja tv nu se aplica)
- adaugand canalele tv am descoperit videoclipuri pe youtube pe care altfel nu le-as fi gasit veci: de exemplu despre terrarium, documentare, Jay Leno, magnet fishing, SNL si altele. Deci pe undeva este posibil sa fie folosit ca un instrument pentru a gasi zone "ascunse" pe youtube.

#2
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008

daca ai program non stop si cu constructiile de cabane in padure (ASMR), e super! Posted Image  cel putin scapam de reclamele de pe YT.


[ https://gifrific.com/wp-content/uploads/2015/03/Wayne-Double-Thumbs-Up-Waynes-World.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Edited by zyppster, 25 December 2021 - 03:11.


#3
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View Postzyppster, on 25 decembrie 2021 - 03:10, said:

daca ai program non stop si cu constructiile de cabane in padure (ASMR), e super! Posted Image  cel putin scapam de reclamele de pe YT.


Clientul nostru stapanul nostru :) am creat un canal pentru "Building log cabin in the woods, ASMR". Din cauza ca e cu program compilat de abia peste 24 de ore va fi disponibil. E disponibil dinamic in toate variantele de aplicatie dar se poate vedea si sub forma de canal unic in browser sa vezi cum arata: https://tvtu.be/cabintv

Acuma pentru continut am adaugat ce am crezut ca s-ar potrivi. In viitor o sa fac posibilitatea sa te las sa adaugi si tu continut.
Acuma nu stiu la ce o sa-l folosesti, ca sa adormi sau ca sa vezi toate videoclipurile existente intr-un mod secvential. Pentru prima cred ca e ok. Pentru a doua e o problema deoarece deocamdata iau aleator si vei vedea mult continut reluat. Dar am in plan construirea unui modul (player) ca atunci cand intri pe canal sa te duca de la un buton la player iar acolo sa tina minte ce videoclipuri ai vizionat si sa te ia de unde ai ramas.

p.s. reclame nu intra deoarece youtube nu trimite reclame cand se foloseste iframe in web, e de la ei, nu eu am facut sa fie asa (deci pe viitor daca youtube isi schimba tehnologia vor aparea si reclamele) iar eu asta folosesc in toate variantele, chiar si android, e de fapt un iframe in browser. Dezavantajul e ca fiind fara autentificare pierd 1 din 10 videoclipuri care se pot viziona doar cu cont, dar e un pret mic de platit totusi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate