Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

The Witcher: Blood Origin (2022 ...)

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
The Witcher: Blood Origin (link iMDB) este o viitoare miniserie fantasy adaptată după seria de cărți The Witcher de Andrzej Sapkowski. Va servi drept prequel pentru serialul de televiziune Netflix: The Witcher (TV series - link iMDB)
(forum.softpedia.com/topic the-witcher)
Netflix extinde lumea cinematografică și TV The Witcher cu diverse prequel-uri și spin-off, inclusiv The Witcher: Blood Origin. Multă vreme, nu știam prea multe despre proiect, dar acum avem un trailler

Amplasat într-o lume: elven world  cu 1200 de ani înainte de perioada lui The Witcher, Blood Origin va spune o poveste pierdută în timp ! crearea primului prototip Witcher și evenimentele care duc la „conjuncția sferelor” esențială, când lumile de monștri, bărbați și elfi s-au unit pentru ...
In serie/productie apar:
Sophia Brown
Laurence O’Fuarain
Michelle Yeoh
Lenny Henry
Mirren Mack, Nathaniel Curtis, Dylan Moran, Jacob Collins-Levy, Lizzie Anni, Huw Novelli, Francesca Mills, Amy Murray, Zach Wyatt ...

Sezonul 2 The Witcher este lansat acum pe Netflix, Blood Origin, care a trecut prin pauze de producție din cauza COVID-19 și în cele din urmă filmat în toamna trecută este plasată într-o lume elfică cu 1.200 de ani înaintea cronologiei Witcher-ului interpretat de Henry Cavill.
Sophia Brown (Giri/Haji) în rolul lui Éile, descrisă de Netflix drept o „războinică de elită ... prin evenimentele din Blood Origin, Éile și-a părăsit clanul și poziția de gardian al reginei la începutul serialului insa ,,evenimente neprevazute,, o obligă să se întoarcă la calea lamei în căutarea ei pentru răzbunare și mântuire.
Alături de Brown va fi legendara Michelle Yeoh, care joacă rolul unui elf-sabie pe nume Scian, in completarea distribuției principale, Laurence O’Fuarain (Vikingi) joacă rolul unui războinic pe nume Fjall.
Trailerul teaser este posibil? sa fie legat de episodul 8 al sezonului 2 The Witcher insa nu a dezvăluit o dată de lansare a serialului, Netflix a semnalat că serialul este așteptat anul viitor!
Mereu, mai mereu am fost un mare admirator al stimabilei Michelle Yeoh! asa am ajuns la trailler, din ceea ce se vede in teaser: productia/seria se incadreaza inca din post-credits in noile ,,directive,,  in care sunt produse, realizate si oferite aceste opere artistice (serii tv, filme etc.), sase episoade sunt anuntate.Pe stimabila Michelle am urmarit/o mai recent cu interes in Star Trek: Discovery, Shang-Chi and the Legend of the Ten Ringsapare si un trailler la o noua productie: Everything Everywhere All at Once.In The Witcher: Blood Origin o putem vedea in dreapta lui Éile dar povestea (prequel-ul) explorează crearea primului prototip Witcher, sa vedem, sa vedem ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mawzQRu1Kc4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by adisluc, 20 December 2021 - 21:29.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
o obligă să se întoarcă la calea lamei în căutarea ei

E lama de barbierit? :lol:

#3
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016

View PostBursul, on 20 decembrie 2021 - 21:46, said:

o obligă să se întoarcă la calea lamei în căutarea ei

E lama de barbierit? Posted Image
Ta joci cu focul, pa langa faptul ca era de elita, gardian si toate alea, in post-credits se pot intampla multe! Vine aia si iti explica cum sa prezinta situatiunea cu calea lamei!
Desigur la modul artistic::::::::asa ca int/o vraja milenara.

#4
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 15.04.2019
Si nu apare din Multiverse - in trecere - si Arrow? Sau bunicul lui Batman? Posted Image

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Mai bine cititi cartile...

#6
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View PostAdm, on 20 decembrie 2021 - 22:45, said:

Mai bine...

Nu mai au legatura :(

#7
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2020
Am urmărit serialul The Witcher inclusiv sezonul 2 apărut luna aceasta. Până acum a fost destul de convingător încât să mă facă să văd și prequelul.

#8
adriansdrei

adriansdrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 13.10.2021
E slab serialul in comparatie cu cartile si cu jocurile video.
Sezonul 1 a fost woke, hipsteresc  si cringe pe alocuri, sezonul 2 cred ca o sa fie si mai groaznic.

Nu se compara deloc cu atmosfera din Witcher 2: The assassins of kings   si The Witcher 3 Wild Hunt.

#9
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Am vazut ambele sezoane, mi-au placut, dar stiind cartile si jocul, am ramas cu un gust amar putin... Ma asteptam, netflix are obiceiul de a deraia de la povestea originala.

+ nevoie de a introduce actori de culoare doar pentru a multumi blm-ul e o prostie.

Pana la urma au facut-o pe triss roscata, daca in sezonul 1 au dat kix :D

O sa vizionez tot ce o sa apara legat de acesta, oare cat de tare pot sa strice cartile?

#10
Reniz

Reniz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 27.12.2016
Ce moaca are elful negresa... iar Michelle Yeoh parca sta sa se dezintegreze, asa arata.
Mi-as dori ca Netflix sa includa si un elf in scaun cu rotile, sa fie hazul maxim.

#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostMrLion, on 21 decembrie 2021 - 01:32, said:

Am urmărit serialul The Witcher inclusiv sezonul 2 apărut luna aceasta. Până acum a fost destul de convingător încât să mă facă să văd și prequelul.
A apărut sezonul 2? Posted Image

#12
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020

View Postericmario, on 21 decembrie 2021 - 08:53, said:

A apărut sezonul 2? Posted Image
Dada, toate episoadele. Enjoy! :D

#13
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003

View Postadriansdrei, on 21 decembrie 2021 - 02:33, said:

E slab serialul in comparatie cu cartile si cu jocurile video.
Sezonul 1 a fost woke, hipsteresc  si cringe pe alocuri, sezonul 2 cred ca o sa fie si mai groaznic.

Nu se compara deloc cu atmosfera din Witcher 2: The assassins of kings   si The Witcher 3 Wild Hunt.

Sezonul doi aparut acum e mai bine realizat ca primul. Nu e o capodopera insa merge vazut ptr. fani...

#14
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007
Sezonul 1 am incercat sa il vad cand a aparut... am vazut 2 episoade si m-am lasat pagubas... nu m-a prins. Acum 2 saptamani am avut 2 zboruri de 12 ore (eu nu pot dormi in avion) si am zis sa ii mai dau o sansa. L-am descarcat pe Netflix si l-am vazut tot sezonul odata. A fost asa de un 6 - 6,5 dpmdv....
Din sezonul 2 am vazut ieri seara episodul 1...


PS: Nu am jucat jocul (cu toate ca sunt mare gamer, defapt eram mare gamer) si nu am citit nici cartile.

Edited by mirel3003, 21 December 2021 - 11:00.


#15
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020

View Postmirel3003, on 21 decembrie 2021 - 10:59, said:

PS: Nu am jucat jocul (cu toate ca sunt mare gamer, defapt eram mare gamer) si nu am citit nici cartile.
Pacat... unul dintre cele mai bune jocuri pe care le-am jucat, mai ales witcher 3 cu toate dlc-urile ( terminat de 3-4 ori )

#16
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Iti dai seama ca ai imbatranit cand nu intelegi despre "ce" sau despre "cine"   vorbesc toti cei din jurul tau .

#17
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
The Witcher: Blood Origin | Official Teaser Trailer | Netflix
10.11.2022
(un scurt  remember ...)
Netflix a lansat un nou teaser trailer pentru The Witcher: Blood Origin, viitorul serial prequel din patru părți, cu Michelle Yeoh în rol principal.
Amplasat cu 1200 de ani înainte de evenimentele din The Witcher, trailerul ne transportă înapoi în timp pentru a oferi o privire asupra unei povești nespuse de pe continent: crearea primului prototip Witcher.
Seria prequel din patru părți este creată de Declan de Barra și Lauren Schmidt Hissrich, cu consultanță oferita de autorul original Andrezej Sapkowski. Acesta va relata evenimentele care au condus la Conjuncția sferelor: o întâmplare cosmică care a permis diferitelor dimensiuni să se intrepatrunda iar de aici  sa apara pt. prima data magia pe continent ...
Primul episod al serialului „Of Ballads and Bloody Blades” este scris de Declan de Barra și regizat de Sarah O'Gorman. Va fi lansat pe Netflix alături de celelalte trei episoade ale seriei pe 25 decembrie.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ry6HYg3AsHA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
The Witcher: Blood Origin | Official Trailer | Netflix

Seria din patru părți are premiera pe Netflix pe 25 decembrie.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6nhwT1vQS68?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate