Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Problema infiltratie apa

Elon Musk prezinta robotul Optimu...

La multi ani @laurstef!
 Plita gaz Arctic ARNGN64127SB

Vaccin - alergie polen, ambrozie ...

E labrador sau nu?

Generator Honda EU22i
 Situatia masinilor cu volan pe dr...

Noul legamant

ecranul laptopului se intuneca ri...

Centrala ferroli pe peleți
 Tv cu slot card CI și intrar...

Otel carbon

Capcane pentru șoareci

Passat B8

Petardele de sarbatori

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

Poll: Cum sa procedam cu petardele? (112 member(s) have cast votes)

Cum sa procedam cu petardele?

1. Sa fie interzice tot anul, cu amenzi enorme si verificari stricte (72 votes [64.29%])

Percentage of vote: 64.29%

2. Sa fie strict inteezise tot anul, eu exceptia noptii de Anul Nou (19 votes [16.96%])

Percentage of vote: 16.96%

3. Sa fie interzise tot anul, in afara de perioada dintre Craciun si Anul Nou (11 votes [9.82%])

Percentage of vote: 9.82%

4. Sa fie permise oricand (10 votes [8.93%])

Percentage of vote: 8.93%

Vote Guests cannot vote

tfmercedez

tfmercedez

BUFU

• Grup: Senior Members

View Postpersona695, on 23 decembrie 2021 - 20:34, said:

E un simplu accident, fara nicio legătură cu petardele.
Pai să-ți zic cum faceam eu, dădeam petarde la greu, din noiembrie până în ianuarie târziu si nu am pățit niciun accident niciodată, nici nu am primit instructaj pirotehnic de la nimeni. Petarda se aprinde și se aruncă, nu stai sa o descânți. Daca nu a pocnit nu o iei in mana, pui bocancul pe ea și o calci ușor sau o strivești de-a dreptul, că oricum mai ai 1500 de bucăți, nu e pierdere. Vorbim de corsair alea mici sau mari.
Mi-e clar că ăștia care pățesc accidente de genul nu au instinct de conservare deloc.
Am văzut niște nenorociri de petarde care nu erau pe vremea mea, aruncata în baltă și a ridicat un jet de 3 metri de apa, 5 lei bucata. Poate la una de asta sa ai defect de fabricație și să se întâmple cum ți-a fost scris. Aia e.
aha.. e vorba de un copil de 8 ani, nesupravegheat de parinti probabil.  
La protv ziceau ca "piata" este inundata de petarde contrafacute.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned

View PostVlad_22, on 23 decembrie 2021 - 22:11, said:

Depinde ce înțelegi prin distracții. Distracția poate fi și prin practicarea unui sport de iarnă, de ex., nu musai bubuieli.

Daca tu reusesti asta  sa explici la copilul tau si chiar  vrea sport de iarna  si nu focuri de artificii,  esti foarte tare !
(ma refer strict pentru sarbatori ex. 31 decembrie )

Edited by MembruAnonim, 23 December 2021 - 23:14.

Vlad_22

Vlad_22

Senior Member

• Grup: Senior Members

View PostMembruAnonim, on 23 decembrie 2021 - 23:13, said:

Daca tu reusesti asta  sa explici la copilul tau si chiar  vrea sport de iarna  si nu focuri de artificii,  esti foarte tare !
(ma refer strict pentru sarbatori ex. 31 decembrie )
Nu confunda nenea focurile de artificii cu pocnitorile. Și eu tot strict pt Revelion mă refer, unde aș fi de acord și cu pocnitorile, dacă s-ar interzice în restul anului.

Edited by Vlad_22, 24 December 2021 - 11:44.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate