Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sfat achiziție auto pana in 3000€

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,196
  • Înscris: 08.01.2021
Kia Ceed. Măcar poți presupune ca mai bine de jumătate din viata a fost în garanție si deci probabil întreținută și reparata corect.

Citroen c1/Peugeot 107/Toyota Aygo. Fiabile, probabil cu banii ăștia pot fi găsite cu putini km și ușor de reparat.

Edited by KiloW, 19 December 2021 - 10:22.


#20
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,884
  • Înscris: 22.12.2005

 Mishhuu, on 18 decembrie 2021 - 21:50, said:

Va salut! După multe probleme cu un Ford Focus 2 diesel la partea de motorizare (egr, DPF) am constatat ca un diesel nu e ce trebuie mai ales in oraș. Ce îmi recomandați pana in 3000€. Ma interesează sa fie benzina și o mașina fiabila, deocamdată nu se pune problema de familie și spațiu, dar nici nu vreau un coupe. Cei mai mulți km o sa i fac in oraș și 2-3 ieșiri lunar. M-am tot uitat după un golf 5 1,6 MPI, ce părere aveți? Bugetul se mai poate mari cu 5-600€Aștept alte recomandări din partea voastră.

pesemne ca este vorba de altceva la tine.eu merg ZILNIC cu un diesel in Bucale (deci scenariul cel mai naspa din toata tara) si nu am nicio problema.Mai ies pana in zona IF cu el dar din cei aprox 50..80 km / zi sunt doar vreo 10..20 pe acolo.
masina nu este pentru drumuri de sub 10km :)), poate ca faci ceva gresit.cum o folosesti ?
sa mai zic ca am 170k pe bord ?:)
diselil de la Fiat, Multijet, 1.3.

 Friskey, on 18 decembrie 2021 - 22:00, said:

Una care sa mearga si sa fie in stare bunicica.
Mai ai si pretentii la banii astia.

de fapt omul are bani destui- daca te uiti un pic pe net gasesti si la sub 1500 eur. ( repet - exemplul personal cu un fi©at diesel - consum de scuter).
deci pentru 3000 are ce sa aleaga (ba chiar fitza)

 Mishhuu, on 18 decembrie 2021 - 23:02, said:

Am uitat sa precizez pe lângă cei 3000€ am luat in calcul și banii de înmatriculare revizie și ce mai e. Rog cârcotașii sa se abțină, va miroase mâna a bara de autobuz.

bre, in banii astia iei 2 masini. lasa i pe mileniali in pace si vezi-ti de cautat (vezi ca mai e parca un user care a gasit si cu 500m baxxon sau asa ceva)

iti mai dau un pont - ca ma interesa pe mine - gasesti masinuta benzinara in jur de 1500 eur(clasa mica, gen Peugeut 107, motor Toyota parca)
ma refer la pret final, inmatriculata in Ro

#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

 Excelsior01, on 19 decembrie 2021 - 07:35, said:

Cred ca in majoritatea tarilor fost comuniste, e o rusine sa mergi cu transportul in comun.Suntem si saraci,si fuduli...

Gresesti.
Multe tari foste (cam toate) au pus la punct transportul in comun.
Dar snobismul si parvenitismul romanesc reprezinta exceptia.

#22
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

 adisz, on 19 decembrie 2021 - 11:00, said:

Gresesti.
Multe tari foste (cam toate) au pus la punct transportul in comun.
Dar snobismul si parvenitismul romanesc reprezinta exceptia.
Sa inteleg ca tu nu ai masina dar esti expert pe aria auto ...

#23
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,884
  • Înscris: 22.12.2005

 Excelsior01, on 19 decembrie 2021 - 07:35, said:

Cred ca in majoritatea tarilor fost comuniste, e o rusine sa mergi cu transportul in comun.Suntem si saraci,si fuduli...

am mers o vreme insa consturile si mai ales timpul pierdut m-au facut sa schimb.

iti dau un scenariu - stai in Dr.Taberei si trebuie sa ajungi in Otopeni/Balotesti)
(metroul este la 10 min de mers pe jos, statiile RATB la fel, in Otopeni statille de RATB sunt la 10 min de mers pe jos(practic pe DN mergi ca trotuarul nu te apara  de apa si de noroiul aruncat, metrou nu e, gara este la 30 de min de mers pe jos ).


fa o simulare si spune-mi ce solutie exista, 4 ochi is mai buni ca 2.

#24
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

 BaXXXon, on 19 decembrie 2021 - 11:12, said:

Sa inteleg ca tu nu ai masina dar esti expert pe aria auto ...

Baxxxoane,fa-ti un bine si fa-mi un bine rogu-te.
Pe viitor incearca sa ma ignori.Total.
Iti multumesc in avans Posted Image
Sper din tot sufletul ca asta a fost ultimul comentariu din partea ta la adresa mea.
Si perntu asta iti multumesc in avans Posted Image

ps.
Doar un sfat sat-i mai dau.
Cand te mai arunci cu comentariile aiurea (total pe langa) asa cum ai facut-o si acum,incearca sa nu atribui cuvinte imaginare celui caruia i te adresezi sau sa-ti inchipui sau sa intelegi altceva decat ceea ce trebuie.
Daca nu esti in stare de asta,este de preferat sa stai in banca ta.

Edited by adisz, 19 December 2021 - 11:34.


#25
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Te-am atins in mandrie , putin mai mult ? Posted Image

#26
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Te incadrezi la o Toyota Corolla 2006-2007 cu motoare excelente pe benzina revizuite incepand cu 2006.

#27
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018

 Excelsior01, on 19 decembrie 2021 - 07:35, said:


Cred ca in majoritatea tarilor fost comuniste, e o rusine sa mergi cu transportul in comun.Suntem si saraci,si fuduli...

Nu stiu cat e fudulie, mai degraba pentru unii este o cale prin care se feresc de românismul din transportul public. Ala cu babe care mor de la curent vara in autobuzele fara AC, manelistii cu seminte si chef de bataie, acum in sezonul sarbatorilor al colindatorilor gramada si al hotilor… In orasele mari s-a mai schimbat situatia si s-a mai civilizat transportul public, dar pe la sate si orase mici au ramas aceeasi oameni de 2 lei. Si de aia prefera oamenii “cazane” de 3000 de euro, ca sa aiba confortul lor si sa nu dea de speciile amintite mai sus.

#28
Beko10

Beko10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2015
Ia ma un golf 4 1.4 benzina din 2001
Am eu, sunt multumit, de 6 ani fac naveta zilnic 40 km pe zi.
Gasesti la 2000 euro.

#29
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

 Beko10, on 19 decembrie 2021 - 21:55, said:

Ia ma un golf 4 1.4 benzina din 2001
Am eu, sunt multumit, de 6 ani fac naveta zilnic 40 km pe zi.
Gasesti la 2000 euro.
Poate pana-n 1000 de euro . Cine naiba da 2000 pe un cotet de ala acuma in 2021 , e cazut in cap cu repetitie.

#30
Beko10

Beko10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2015

 BaXXXon, on 19 decembrie 2021 - 23:57, said:


Poate pana-n 1000 de euro . Cine naiba da 2000 pe un cotet de ala acuma in 2021 , e cazut in cap cu repetitie.
Dai 2000 euro si te tine 5 anisori linistit

#31
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

 Beko10, on 20 decembrie 2021 - 07:24, said:

Dai 2000 euro si te tine 5 anisori linistit
Mai bine ca am dat numai 300 euro ( trei sute ca sa nu existe dubii ) pe un Stilo diesel cu care circul bine mersi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate