Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Chrome dark mode

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,365
  • Înscris: 03.03.2016
Am resetat chrome și acum nu mai funcționează modul darkmode, deși setez tema pe dark mode aceasta nu se aplica, îmi trebuie special pentru Softpedia

L. E
Rezolvarea:

"1. Dark mode is still an experimental feature in Chrome for Android, so bear in mind that some design elements might look a little strange. To activate it, enter chrome://flags in the browser's address bar.

2. Tap the 'Search flags' box and enter the work dark. You'll find two options here: 'Android web contents dark mode' and 'Android Chrome UI dark mode'. If you activate the first option, Chrome will detect if a site's developers have created a dark version and select it automatically. If there's no dark version available, the browser will invert the site's colors. Activating the second option means that the browser interface itself will turn dark."

Edited by Anonymous1986, 17 December 2021 - 22:58.


#2
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
Iti recomand sa schimbi gunoiul ala de chrome cu un fork de chrome open source care nu trimite datele de nabigare la google. Are si dark mode si face si paginile web inchise. www.bromite.org Browserul primeste actualuzari cam odata la 3 sapramani. E practic un chrome dar fara serviciile web de la Google. Mai e si varianta ungoogle chronium care tot la fel e. Eu am dezactivat browserul chrome.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
eu-DECEBAL, ai si ceva care permite Sync? Pentru ca pe Chromium l-au omorât. Adevarat, trebuie sa trecem rapid pe alte browser-e, altfel, altceva decat Google, nu o sa mai vedem.

Gasisem xBrowserSync. Dar nu stiu, ma gandesc ca dau din lac in put.

Mie imi merge Dark mode, din flags. Dar Google nu vrea interventii asa ca ma astept sa blocheze aceasta optiune. Cum au blocat multe altele. Dupa cum spuneam, avem nevoie de alternative la Google, cat mai multe si rapid.

#4
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
Sincer nici nu ma intereseaza ca nu mai am sincronizare. Nu mi-a placut niciodata chrome din cauza sincronizarilor si a tot felul de servicii bagate in browser care il face ca fie greoi pentru telefoanele si  tabletele mai slabite. Bromite e tot un chrome dar care este usor de dus si nu ruleaza airea in fundal. Pe bromite ai blocate reclamele google si poti asculta you tube in fundal. Eu am si o tableta cu 1 gb de ram si acest Bromite merge perfect.

#5
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
acum cam toate sunt bazate pe chrome, chromium. eu folosesc Vivaldi chiar acum.

#6
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010

View Posteu-DECEBAL, on 18 decembrie 2021 - 07:51, said:

Iti recomand sa schimbi gunoiul ala de chrome cu un fork de chrome open source care nu trimite datele de nabigare la google. Are si dark mode si face si paginile web inchise. www.bromite.org Browserul primeste actualuzari cam odata la 3 sapramani. E practic un chrome dar fara serviciile web de la Google. Mai e si varianta ungoogle chronium care tot la fel e. Eu am dezactivat browserul chrome.

Si cui ii le trimite? Sunteti constieti ca cat timp e gratis ceva face cu datele, ca nu ajung la google e altceva.

Edited by MooF2010, 18 December 2021 - 15:56.


#7
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
E gratis pentru ca sunt dezvoltatori care fac chestia asta din pasiune. Pe fdroid sunt o gramada. Dezvoltatorii Bromite primesc donatii prin pay pal.  Deocamdata nu am citit pe nicaieri ca Bromite ar trimite cuiva istoricul web.

#8
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,365
  • Înscris: 03.03.2016

View Posteu-DECEBAL, on 18 decembrie 2021 - 07:51, said:

Iti recomand sa schimbi gunoiul ala de chrome cu un fork de chrome open source care nu trimite datele de nabigare la google. Are si dark mode si face si paginile web inchise. www.bromite.org Browserul primeste actualuzari cam odata la 3 sapramani. E practic un chrome dar fara serviciile web de la Google. Mai e si varianta ungoogle chronium care tot la fel e. Eu am dezactivat browserul chrome.

Multumesc pentru info, lam instalat, sper sa scap de reclama video care îmi tot apare peste tot

#9
TheExecutioner

TheExecutioner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 24.08.2015
Iti recomand Kiwi Browser si/sau Brave, sunt cele mai bune browsere pentru Android din toate punctele de vedere.

Edited by ExclusiveSP, 22 February 2022 - 01:54.


#10
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View PostExclusiveSP, on 22 februarie 2022 - 01:53, said:

Iti recomand Kiwi Browser si/sau Brave, sunt cele mai bune browsere pentru Android din toate punctele de vedere.
I-auzi, cele mai bune... Ai comparat mai multe, sub diferite scenarii de utilizare sau cum ai ajuns la concluzia asta? Sunt bune, însă nu cele mai bune. Cel mai bun e Samsung Internet, aș îndrăzni să spun, cel puțin pe telefoanele Samsung, urmat de Edge/Firefox. Mai e și Vivaldi. Dacă ești comod, însă, pentru sincronizare tot Chrome e Nr. 1.

Problema e că mai toate browser-urile trec pe platforma Chromium, pe care e și Chrome, deși nu e deținută de Google, vezi Edge, Opera, probabil și Samsung Internet. Noroc de Firefox, că încă se țin bine și au platforma proprie, în spate.

Edited by Vlad_22, 22 February 2022 - 17:51.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate