Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Noua ordonanta privind neplata impozitelor

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010

View Poststdalionutpwr, on 17 decembrie 2021 - 17:55, said:

Se vorbeste de spre pedeapsa cu puscaria, dar ce norme de aplicare are asta?

Personal am ceva proprietati mostenire pentru care am facut procura de administrare tatalui meu, eu nu vad nici un ban de acolo el a incheiat contract de arenda pe numele lui in calitate de administrator.

Nu ar fi fost mai simplu sa confiste proprietatea care face obiectul neplatii, exista un portofoliu de proprietati neperformante care nu aduc profit, scoase la vanzare, dar care nu se vand, satul respectiv fiind depopulat.

In cazul meu o astfel de masura ar insemna practic condamnarea la moarte a inca catorva persoane care le am in intretinere, pentru mine optiunea e clara, intreruperea definitva a comunicarii de orice fel cu orice ruda sau alte contacte, demisia din toate functiile, si in caz ca supravituiesc parasirea definitiva a teritoriului tarii, pentru regiuni salbatice nepopulate si donarea tuturor proprietatilor unor persoane juridice straine(fundatii sau altele)

Ce raspundere are in acest caz administratorul imputernicit prin procura notariala?
Ce solutie ar putea da istantele intr-o astfel de speta?
platestes-ti impozitele si taxele si e ok... nu faci puscarie

#20
stdalionutpwr

stdalionutpwr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,391
  • Înscris: 08.04.2020
Daca ar fi simplu de platit, stressul si umblatul din ce bani se platesc?  chestia aia nu aduce nici un ban, si nici nu se vinde.
Personal eu n-ajung pe acolo fizic ca n-am cu ce, am refuzat restul de proprietati, sunt doar cele cedate prin testament.

Tata crede ca alea mai valoreaza ceva, in realitate nu valoreaza nimic.



O sa consult un avocat, un notar, daca exista vreo problema , o voi dona unor fundatii straine, abia astepta, Green peace abia asteapta ceva teren si padure in coasta termocentralei, cu siguranta vor fi incantati.

Chiar daca nu exista probleme imediate dupa ce moare tata voi scapa de ele chiar si ca donatie.

O mai tin doar ca mai merge el pe acolo, sa nu-l dau afara din casa, n-am mai calcat pe acolo de ani, oricum satul e un sfert gol, dar sunt oameni rai care mi-au dat foc in casa si nu s-a rezolvat nimic, si aia i-si umfla muschii cu bani de la termocentrala aia nenorocita, dar n-ar da nici un ban sa ia proprietatea, pana la urma aia merita Greenpeace pe cap.

Edited by stdalionutpwr, 18 December 2021 - 18:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate