Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Se poate albi intr-o zi?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
Am auzit ca s-ar putea intampla, ca ar fi fost cazuri in care unele persoane ar fi albit peste noapte, insa nu am crezut asa ceva. Dar cumva s-a confirmat astfel: eu urmaresc emisiunea lui Mircea Badea, si in editia de ieri mi-a sarit in ochi faptul ca avea o suvita alba. Apoi am vazut ca are cam tot parul inspicat. Am crezut ca poate era asa mai demult si nu observasem eu, asa ca am verificat inregistrarea emisiunii sale din ziua anterioara. Dupa cum se poate observa si in capturi, intr-o singura zi Mircea Badea a albit destul de mult. Puteti verifica si voi editiile emisiunii lui de ieri si de alaltaieri. Ati mai vazut asa ceva vreodata, sa se observe cum cineva albeste de pe o zi pe alta? Eu credeam ca procesul este de lunga durata, poate un an sau chiar doi. Si care ar putea fi motivul? Stiu ca Mircea Badea are multe probleme, multe procese, se enerveaza foarte tare zilnic, insa o reactie a organismului atat de severa e greu de observat. Stiu ca nu este un capat de tara, nu e un subiect de mare importanta, insa m-a intrigat destul de tare.

Attached Files

  • Attached File  MB1.jpg   111.48K   200 downloads
  • Attached File  MB2.jpg   131.84K   203 downloads
  • Attached File  MB3.jpg   130.96K   200 downloads


#2
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,946
  • Înscris: 04.10.2007
S-o fi vopsit grizonat sa para mai sexy...

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Exista vopsea de par temporara sau semi-permanenta si exista barbati pizdificati care folosesc asa ceva
Asta-i tot

#4
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început sã emitã facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Poate a uitat să își vopsească părul in ziua aia și ai văzut cum arată de fapt în realitate, nu de o zi, ci de ani de zile.

#5
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007

 Pudu, on 17 decembrie 2021 - 11:38, said:

... are multe probleme, multe procese...
Sa porti acelasi(tip de) tricou doua zile la rand, eu nu as putea!

#6
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009
L-a dat afara nevasta-sa si a dormit pe presul de la usa, nu a avut timp sa-si dea cu pomada Posted Image
'ti-ar pacaliciu' de ras

#7
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020

 pustiu_22, on 17 decembrie 2021 - 11:48, said:

Sa porti acelasi(tip de) tricou doua zile la rand, eu nu as putea!
Ultimele doua capturi sunt din aceeasi emisiune, le-am pus pentru a se observa mai bine diferentele cu prima captura (care era din emisiunea anterioara)

 Naijax, on 17 decembrie 2021 - 11:45, said:

Exista vopsea de par temporara sau semi-permanenta si exista barbati pizdificati care folosesc asa ceva
Asta-i tot

 tavitu, on 17 decembrie 2021 - 11:45, said:

Poate a uitat să își vopsească părul in ziua aia și ai văzut cum arată de fapt în realitate, nu de o zi, ci de ani de zile.

Nu cred ca se vopseste, intotdeauna a fost impotriva acestui obicei la barbati. Chiar radea mereu de Citu si de altii care (zicea el) se vopsesc.

#8
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,946
  • Înscris: 04.10.2007
O fi vizat urat noaptea... ca il face KO motociclistul in mai putin de 5 secunde de data asta!....

#9
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017

 Pudu, on 17 decembrie 2021 - 11:55, said:

Nu cred ca se vopseste, intotdeauna a fost impotriva acestui obicei la barbati. Chiar radea mereu de Citu si de altii care (zicea el) se vopsesc.

Pai inca mai pui botu' la vrajeala lui ieftina ?
Poate foloseste gel anti-grey care, intr-adevar, nu e vopsea Posted Image
La fel ca vopseaua semi-permanenta, gelul asta se duce dupa cateva spalari

#10
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007

 Pudu, on 17 decembrie 2021 - 11:55, said:

Ultimele doua capturi sunt din aceeasi emisiune, le-am pus pentru a se observa mai bine diferentele cu prima captura (care era din emisiunea anterioara)
Acolo e clar, dar ce au in comun toate 3 capturi? Culoarea si gulerul tricoului! Posted Image

#11
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,448
  • Înscris: 15.06.2007

 Naijax, on 17 decembrie 2021 - 11:45, said:

Exista vopsea de par temporara sau semi-permanenta si exista barbati pizdificati care folosesc asa ceva
Asta-i tot
mdea, am avut deaface cu indivizi care gandesc ca tine. Bai se luau de mine ca "ce bā, te crezi smecher?"   Eu defapt am avut primele fire albe pe la 17 ani. La 30 deja eram Jay Leno style. Acuma sunt aproape ca tata.
Singuru' loc unde paru' alb nu-i cool, e la @oaie.

Edited by tfmercedez, 17 December 2021 - 12:09.


#12
Municipalwaste

Municipalwaste

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 20.09.2020
Adevarul e ca nu poti sa porti haine de aceeasi culoare 2 zile la rand, e ceva strigator la cer. Mai e vreun om sanatos psihic in lumea asta?

#13
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003
Ce-i aici? Clubul barfitoarelor?

Eu mi-am luat 5-6 tricouri de acelasi fel: gri inchis. Cele mai bune tricouri. Luni cu tricou gri inchis, marti cu tricou gri inchis, miercuri cu tricou gri inchis, joi cu tricou gri inchis.
Unii ar fi zis ca nu imi schimbam tricoul. Atat vedeau, atat ii duceau mintea.

Edited by Bursul, 17 December 2021 - 12:12.


#14
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,448
  • Înscris: 15.06.2007
Bill Clinton era destul de tanar cand a devenit presedintele SUA. Peste 4 ani,  o felatie si un razboi ca sa distraga atentia de la petele de sloboz de pe rochita stagiarei Monica, era complet schimbat, alb imaculat.

#15
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017

 tfmercedez, on 17 decembrie 2021 - 12:09, said:

mdea, am avut deaface cu indivizi care gandesc ca tine. Bai se luau de mine ca "ce bā, te crezi smecher?"   Eu defapt am avut primele fire albe pe la 17 ani. La 30 deja eram Jay Leno style. Acuma sunt aproape ca tata.
Singuru' loc unde paru' alb nu-i cool, e la @oaie.

Problema este ca unii arata absolut ridicol
Nu nimeresc culoarea si arata ca niste ... ceva
De aici si mistorile pe care le merita cu varf si indesat Posted Image
In plus, un barbat care se respecta da pe la frizer destul de des
Aia care se vopsesc, dupa tuns, arata ca niste .... ceva Posted Image

#16
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 25.12.2016

 pustiu_22, on 17 decembrie 2021 - 12:06, said:

Acolo e clar, dar ce au in comun toate 3 capturi? Culoarea si gulerul tricoului! Posted Image
Sunt tricouri simple, de purtat pe sub hanorac, bluze, chiar geci.
Iar astea albe sunt mai generice, cele mai comune si mai usor de gasit. Imi iau periodic cate un set 4-6 bucati, ma intereseaza doar sa fie din bumbac si fara scris sau logouri pe ele.

#17
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,448
  • Înscris: 15.06.2007

 Bursul, on 17 decembrie 2021 - 12:12, said:

Ce-i aici? Clubul barfitoarelor?

Eu mi-am luat 5-6 tricouri de acelasi fel: gri inchis. Cele mai bune tricouri. Luni cu tricou gri inchis, marti cu tricou gri inchis, miercuri cu tricou gri inchis, joi cu tricou gri inchis.
Unii ar fi zis ca nu imi schimbam tricoul. Atat vedeau, atat ii duceau mintea.
si sunt de aceeasi nuanta de gri?  Ca poti lua 50 de nuante diferite, de gri.



 Manasu, on 17 decembrie 2021 - 12:16, said:


Sunt tricouri simple, de purtat pe sub hanorac, bluze, chiar geci.
Iar astea albe sunt mai generice, cele mai comune si mai usor de gasit. Imi iau periodic cate un set 4-6 bucati, ma intereseaza doar sa fie din bumbac si fara scris sau logouri pe ele.
se gasesc destul de greu.. daca ai pretentia sa nu fie mîzgalite cu tot felul de idiotenii fara sens.  Sau varianta 3 la 10 lei in sellgros,  d'alea de menaj.

 Naijax, on 17 decembrie 2021 - 12:15, said:



Problema este ca unii arata absolut ridicol
Nu nimeresc culoarea si arata ca niste ... ceva
De aici si mistorile pe care le merita cu varf si indesat Posted Image
In plus, un barbat care se respecta da pe la frizer destul de des
Aia care se vopsesc, dupa tuns, arata ca niste .... ceva Posted Image
ia de aici,  doua mandate in tm

[ https://i.postimg.cc/pX1qb9jF/OIP-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Da, chiar am un amic care a albit de suparare intr-o noapte. Chiar nu e de gluma cu chestiile astea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate