Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Imi las barba, de ce ustensile am nevoie ?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015
Eu ma barbieresc cand imi amintesc. Arata perfect fara unelte, creme, uleiuri esentiale. Doar spalat pe fata.

Dezavantajul e ca am mutra de badit si ma opreste politia la orice pas.

#38
FatCat33

FatCat33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 16.10.2017

View PostSmurfK, on 17 decembrie 2021 - 14:06, said:


Cred că depinde și de locație. În orașul meu de provincie, am fost la un astfel de "hairstilyst". Am zis "hai să văz ce face profesionistul cu barba mea". Am plecat de-acolo tuns în valuri, a reușit chiar performanța să mă taie cu mașina de tuns. Nu-mi mai trebuie. Să nu mai zic că și cu tunsul, au ajuns să pună 5 lei la tuns în fiecare lună. Plătesc 40 de lei să plimbe aparatul 5 minute prin capul meu. Așa am luat o prăjitură prietenei, am spălat vasele, m-am tuns mult mai ieftin.

Nu esti tendance daca nu mergi la hair-stylist, este un must be daca vrei sa fii acceptat in societate.
El este un artist si trebuie sa ai rabdare, te duci de mai multe ori pana se realizeaza o conexiune intima intre artist si barba ta.
De acolo incepe arta.
Banii sunt un aspect secundar, daca vrei sa fii cool si conectat la lifestyle.

View Postvinciun, on 24 decembrie 2021 - 15:14, said:

Eu ma barbieresc cand imi amintesc. Arata perfect fara unelte, creme, uleiuri esentiale. Doar spalat pe fata.

Dezavantajul e ca am mutra de badit si ma opreste politia la orice pas.

Pai depinde si de toale.
Baga costum, cravata si pardesiu, eventual un Stetson de iarna si pantofi de firma.
Parfum de zi de la 100 de euro in sus, esarfa de matase.
Evident, Iphone 13 si manichiura facuta la salon.
Te saluta militianul de pe trotuarul alalalt.

#39
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,916
  • Înscris: 03.12.2005
Mie-mi ajunge un Oneblade si gratarele alea mai mari sa o tin la o lungime rezonabila de.. cand a aparut. Si inainte sa apara astea foloseam versiunile precedente. Cred ca sunt macar vreo 10 ani de cand nu m-am mai barbierit, ocazional mi-am tuns barba cu gratarul cel mai mic de la aparat si cred ca asa mi-am mai vazut pielea de pe fata. Ocazional o las si mai lunga, dar nu pentru multa vreme pentru ca imi sta infoiata.

Nici nu m-a oprit politia cine stie ce si nici nu m-a afectat prea tare in cariera. Adica tot cu barba am luat toate gradele profesionale in meseria mea si am ajuns seful, deci presupun ca nu m-a incurcat rau.

#40
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Io nu stiu cum reusiti voi sa va umpleti barba de păpică, ca-n afara de spuma de bere pe mustata nu am probleme. :D

Edited by edy_wheazel, 29 December 2021 - 20:58.


#41
207cc

207cc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 28.02.2021
probleme cu stima de sine? sau narcisist? eu asta vad in barbi, freze, tatuaje, farduri, haine rupte/frecate etc...

Edited by 207cc, 30 December 2021 - 20:46.


#42
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015

View Post207cc, on 30 decembrie 2021 - 20:45, said:

probleme cu stima de sine? sau narcisist?

Nu neaparat. Eu nu-s fan dar pot sa-i inteleg. Unii se mai plictisesc, vor sa mai schimbe ceva. Poate chiar vor sa arate mai bine, sa creeze impresii bune sau sa cucereasca pe cineva. Fiecare cu ale lui.

#43
B_M

B_M

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 12.01.2008
eu am un set de pe emag care contine piepten pt barba, brici (cu lame interschimbabile), foarfeca si perie. Sunt multumit. Folosesc si o masina de tuns barba philips, pt eventuale retusuri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate