Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Controller Xbox Series X pe PC

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
dragosmurgescu

dragosmurgescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 29.12.2006
Salut,

M-am cumparat ieri un Controller Xbox Series X si vreau sa il folosesc la laptop sa joc FIFA 22, numai ca intampin urmatoarele probleme:

1. daca conectez controller-ul direct la bluetooth-ul laptopului , cand intru in FIFA 22 prin platforma Origin controlul merge aiurea , daca dau de joystick stanga-dreapta sare prin meniu din 2in2 , iar daca dau pe butonul de directie cel de sub joystick incepe sa mearga singur prin meniu. Problema se rezolva si totul merge bine prin platforma Steam , dar eu avand jocul prin platforma Origin (am abonament EA PLAY PRO) trebuie sa stau cu ambele platforme in background in timp ce a joc.
2. am un stick original de la microsoft wireless de pe vechiul controller Xbox One si am observat ca totul merge bine prin acesta fara sa fiu nevoit sa intru prin platforma Steam, dar este o problema si aici , daca conectez o pereche de casti prin mufa jack 3.5 a controller-ului se aude foarte rau (bruiat) si nu se prea intelege nimic in casti.

Totul merge ok prin cablu si controlul in joc prin origin si sunetul in casti , problema este prin bluetooth (cazul 1) unde daca conectez castiile nici nu le recunoaste (deci nu se aude nimic) , iar in cazul 2 totul merge normal in joc dar nu merge sunetul...

M-ati putea ajuta sa rezolv cumva problema asta , as vrea sa pot juca direct prin platforma Origin si sa pot sa ascult in casti conectat la mufa jack a controller-ului pt ca ma joc pe TV si as vrea sa joc prin bluetooth cu castile in urechi Posted Image

PS. Am facut update la controller cu aplicatia Xbox Accesories

Multumesc frumos :)

#2
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 27.06.2009
Ce casti ai ? Jack-ul de pe controller e combo jack pentru casti cu microfon. Daca folosesti casti fara microfon probabil de acolo e problema.
Eu am controller de xbox one si cu stickul original nu am probleme la audio.

Din cate stiu pe bluetooth nu functioneaza partea audio. deci daca vrei sa functioneze castiel trebuie sa folosesti stickul lor.
De la ei de pe site:  "Bluetooth does not support any attachments, such as headsets, chatpads, or the Xbox Stereo Headset Adapter."

#3
dragosmurgescu

dragosmurgescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 29.12.2006
Am incercat cu casti de telefon , de la un HTC.
OK deci prin bluetooth-ul laptopului nu merge , nu ar fii chiar o problema ca am stick-ul de la xbox one , dar se aude urat de tot cu el...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate