Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Tulip Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Ciupanezu983

Ciupanezu983

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.12.2021
Salut, sunt in cautarea unei case, p+1 in Domnesti, dupa ce am fost si am vazut cateva case in cartiere rezidentiale din Domnesti. M-am oprit la un ansamblu rezidential nou Tulip Residence Domnesti. Cartierul este situat langa unitatea militara, are toate utilitatile. Este in constructie in acest moment si vreau sa urmaresc etapele de constructie.... asta asa ca sa nu am vreo surpriza dupa ce ma mut gen(pereti exteriori din caramida de 12 sau mai grav din osb sau izolatie de 5 cm ETC).
Am inteles ca este al 2 lea cartier pe care il construiesc in Domnesti, dar nu gasesc nici un fel de recenzie fie ea pozitiva sau negativa...

Va rog daca aveti pareri despre acest ansamblu/dezvoltator si sfaturi in privinta a cea ce trebuie sa urmaresc in desfasurarea constructiei si la ce sa acord o atentie sporita acum cat casele sunt inca in constructie ?
Multumesc.

#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
Scoli, gradinite, crese, magazine sunt acolo? Autobuze, tren, tramvaie? Sau inca 1000 de masini in plus pe strazile generoase si in parcarile generoase din Bucuresti?

#3
Ciupanezu983

Ciupanezu983

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.12.2021
Salut Aeon, da sunt scoli chiar 3 din ce am inteles, sunt si magazine(lidl penny  mega) si au si autobuz. Culmea toate sunt la aproximativ 500 m de acest cartier

#4
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,333
  • Înscris: 31.07.2017

View PostCiupanezu983, on 14 decembrie 2021 - 10:45, said:

Salut Aeon, da sunt scoli chiar 3 din ce am inteles, sunt si magazine(lidl penny  mega) si au si autobuz. Culmea toate sunt la aproximativ 500 m de acest cartier
daca tu mergi la scoala acolo in catun inseamna ca cresti copiii altuia, nu ai tai!

#5
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,453
  • Înscris: 24.02.2017
Iti imaginezi ca deocamdata nu are copii iar cand o sa aiba o sa isi faca mutatie la un "prieten" din Bucuresti si va face naveta cu copilul aici. Simplu. Un pic de trafic in plus nu mai conteaza.

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
La ce nivel se situeaza scolile romanesti,cu mici exceptii,intre scolile din Domnesti si alea din capitala nu-i nici o diferenta din punct de vedere al calitatii predarii sau a profesorilor.

#7
Ciupanezu983

Ciupanezu983

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.12.2021
Da ai dreptate. Dar daca eu nu ma mut acolo .... crezi ca acea vila va ramane goala ? Si va vor fi 2 masini mai putini in trafic ?


#8
Ciupanezu983

Ciupanezu983

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.12.2021
Mda vezi ca in catunul ala sunt case de 400-600 mii ....

#9
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
Adevarat, iar unii proprietari stau cu chirie in apartament cu doua camere pe langa metrou. Le viziteaza doar in weekend.

Edited by Dany_Darke, 15 December 2021 - 16:04.


#10
Ciupanezu983

Ciupanezu983

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.12.2021
Salut, am fost azi la alt santier destul de mare din Domnesti...... ce am vazit acolo m-a speriat si mai tare si mi-a confirmat ca ideea pe care "o avui" de a supraveghea cateva case in constructie pt a putea face o comparatie, este o idee fff buna !!!
Azi am vazut un constructor care la stalpi foloseste 4 fiare destul de subtiri si etrieri montati la  aprox 50 cm..... wtf
Doamne fereste de asa oameni !!!

#11
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 22.01.2007
Deci pe scurt, sa evitam casele facute de dezvoltatori din Domnesti, da?

#12
Ciupanezu983

Ciupanezu983

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.12.2021
Crezi ca in Rosu sau Bragadiru situatia sta altfel ?

Pana acum am gasit 2 dezvoltatori care  pun fier in structura asa cum scrie in proiect.... restul improvizeaza.
Cum postez poze ? Sa vedeti si voi ce minunatie am vazut eu ieri.

#13
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 22.01.2007
99% din dezvoltatorii de case din jurul Bucurestiului sunt praf, inclusiv tulip residence.

#14
Ciupanezu983

Ciupanezu983

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.12.2021

View Postmarele, on 23 decembrie 2021 - 10:26, said:

99% din dezvoltatorii de case din jurul Bucurestiului sunt praf, inclusiv tulip residence.


Pai imi recomanzi tu un dezvoltator care sa faca parte de 1% ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate