Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Telecomanda universala pentru televizor

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
florin70

florin70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.02.2006
Salut,

Am urmatoarea problema. Mi s-a busit telecomanda televizorului si am de gind sa cumpar una universala (Pilot, nu stiu daca or mai fi si altele). Chestia este telecomenzile astea universale nu se potrivesc la orice TV. Trebuie sa fie compatibila cu TV.
Am intentionat sa cumpar una de la un magazin mai mic de la mine din cartier, dar am renuntat dupa ce baiatul de acolo n-a fost in stare sa-mi spuna ce sa iau.
Televizorul meu este Funai 2000T MK7.
Ma poate ajuta cineva cu ceva informatii sau macar cu o indicatie pe unde sa caut info suplimentare.

Multumesc

#2
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 07.02.2006

 florin70, on Apr 3 2006, 12:56, said:

Salut,

Am urmatoarea problema. Mi s-a busit telecomanda televizorului si am de gind sa cumpar una universala (Pilot, nu stiu daca or mai fi si altele). Chestia este telecomenzile astea universale nu se potrivesc la orice TV. Trebuie sa fie compatibila cu TV.
Am intentionat sa cumpar una de la un magazin mai mic de la mine din cartier, dar am renuntat dupa ce baiatul de acolo n-a fost in stare sa-mi spuna ce sa iau.
Televizorul meu este Funai 2000T MK7.
Ma poate ajuta cineva cu ceva informatii sau macar cu o indicatie pe unde sa caut info suplimentare.

Multumesc
esti din bucuresti?
stiu ca e in obor un magazin spacializat in asa ceva, iti trebuie model, serie (parca) si-ti pot da telecomanda chiar pt modelul tau (iesi si mai ieftin , o telecomnda este in jur de 25 RON)

Edited by teo0, 07 April 2006 - 11:03.


#3
florin70

florin70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.02.2006
Meris pentru raspuns. Sint din buc si deja am rezolvat cu 280.000 de lei. A venit un tip la mine, mi-a facut proba la telecomanda si mi-a dat un an garantie.  :)

#4
sorin

sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 27.06.2004
ai luat cumva pilot?  eu am pierdut hartiile la a mea, si a pierdut codul. am sunat la kon si raspunsul a fost beton: daca nu mai am chitanta nu imi zice nimic, nici macar cum se activeaza modul de cautare automata :)) ... romania

asadar, are cineva un manual pt pilot vd01, sau macar stie cum se activeaza modul de cautare automata?

merci

#5
humi

humi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.06.2004

 sorin, on 26th June 2006, 15:44, said:

ai luat cumva pilot?  eu am pierdut hartiile la a mea, si a pierdut codul. am sunat la kon si raspunsul a fost beton: daca nu mai am chitanta nu imi zice nimic, nici macar cum se activeaza modul de cautare automata :)) ... romania

asadar, are cineva un manual pt pilot vd01, sau macar stie cum se activeaza modul de cautare automata?

merci

Ai rezolvat cu telecomanda?
Daca nu : deschide TV, pe urma apasa pe Code, si pe urma tine apasat pe butonul de inchidere al telecomandei. In momentul in care a gasit codul, TV-ul se inchide iar codul a ramas memorat.

#6
florin_alin24

florin_alin24

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,616
  • Înscris: 29.01.2008
Totusi, in 3 ani o rezolva... :death:

#7
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
tare asta ... sa raspunzi la o intrebare pusa acum 3 ani :D

oricum, ca telecomanda universala recomand asta ... pentru cine o mai fi interesat de subiect ... o am de ceva timp si merge bine, trebuie doar sa ai acces la net ca sa ii formateze setarile pentru televizorul dorit (este o gama larga in lista lor) + ca daca ai schimbat televizorul poti sa ii setezi comenzile pentru noul televizor :)

#8
yo_cristi

yo_cristi

    Quad Core™

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 14.04.2008

 blacatusu, on 9th June 2009, 00:23, said:

tare asta ... sa raspunzi la o intrebare pusa acum 3 ani :D

Mai mult ca sigur nu s-a uitat la data cand a postat cel dinaintea lui

#9
kimi_ro

kimi_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 14.04.2007

 blacatusu, on 9th June 2009, 00:23, said:

tare asta ... sa raspunzi la o intrebare pusa acum 3 ani :D

oricum, ca telecomanda universala recomand asta ... pentru cine o mai fi interesat de subiect ... o am de ceva timp si merge bine, trebuie doar sa ai acces la net ca sa ii formateze setarile pentru televizorul dorit (este o gama larga in lista lor) + ca daca ai schimbat televizorul poti sa ii setezi comenzile pentru noul televizor :)

asta zici ca e filmul Click cu Adam Sandler  :P

#10
mediaconect

mediaconect

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.01.2019

 florin_alin24, on 08 iunie 2009 - 23:12, said:

Totusi, in 3 ani o rezolva... Posted Image
Postarea este mai veche dar pentru cei care mai au , inca , acest model de televizor pot recomanda achizitia telecomenzii potrivite de pe acest shop online.http://telecomenzi-shop.ro/articol/Telecomenzi_aspect_original/Funai/Telecomanda_Funai_TVF5100A-69.html. Are inca multe modele vechi pe stoc la preturi rezonabile.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate