Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Previziuni 2022

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
1302 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Se va termina criza Covid? Nu!

Vor creste preturile? Clar. (ma refer la Bucale$).
In centru? 15%.
In periferie? 5%

Chriile? Vor stagna. Nu mai e loc de creștere pana nu se termina criza.

Edited by MembruAnonim, 12 December 2021 - 17:35.


#2
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Nu cred ca se va termina cu Coviduletul

#3
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
Nu sustineai tu ca valul 4 e ultimul val oficial Covid, dupa care se va muri de "noua gripa" si viata va continua in ritm normal?

#4
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
Vad ca esti focusat doar pe preturi. Cu cat crezi ca vor creste in medie salariile - privat/ stat - si pensiile? Ca atunci poate se mai face loc si pentru cresterea chiriilor.

#5
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 24.12.2010
eu cred in ce zice dr cercel si anume criza covid se va termina la mijlocul lui 2023. de acolo va fi considerat precum o gripa sezoniera si vaccin odata pe an
cat despre preturi.. cred ca vor creste in continuare. lucrurile in USA merg bine, nu se prevede nici o criza

#6
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,448
  • Înscris: 15.11.2003
Majoritatea salariilor vor creste cu ZERO, la fel vor creste cu ZERO si preturile norocoase

#7
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
Eu zic ca suntem pe ultima suta de metri de preturi relativ decente in imobiliare, cine vrea sa investeasca, ar fi bine sa se grabeasca, deoarece inflatia, cresterea preturilor materialelelor de constructie si a fortei  de munca vor absorbi o eventuala deprecierea a pietei imobiliare. Daca se va depasi pandemia (desi cred ca va mai dura cativa ani), estimez o crestere a pietei imobiliare de cel putin 10-15% ,odata cu relansarea dobanzilor la banci.

#8
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,448
  • Înscris: 15.11.2003

 leusteanul, on 12 decembrie 2021 - 18:17, said:

Eu zic ca suntem pe ultima suta de metri de preturi relativ decente in imobiliare, cine vrea sa investeasca, ar fi bine sa se grabeasca, deoarece inflatia, cresterea preturilor materialelelor de constructie si a fortei  de munca vor absorbi o eventuala deprecierea a pietei imobiliare. Daca se va depasi pandemia (desi cred ca va mai dura cativa ani), estimez o crestere a pietei imobiliare de cel putin 10-15% ,odata cu relansarea dobanzilor la banci.
Cand cresc dobanzile, scad preturile la tot.
Ai dreptate ca avem cele mai decente preturi din istoria recenta...NOT Posted Image

#9
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,838
  • Înscris: 01.11.2005

 MembruAnonim, on 12 decembrie 2021 - 17:35, said:

Se va termina criza Covid? Nu!

Vor creste preturile? Clar. (ma refer la Bucale$).
In centru? 15%.
In periferie? 5%

Chriile? Vor stagna. Nu mai e loc de creștere pana nu se termina criza.
Aha, deci noroc cu tine ca ne-ai zis asta ca nu stiam cum va fi in 2022...

#10
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Cea mai mare crestere va fi in zona numita generic " probleme pentru pulime ". In rest, oamenii cu bani au facut si mai multi bani, criza a polarizat si mai mult veniturile , dezvoltatorii se vor orienta catre inchirieri pentru ca " pulimea " nu isi va mai permite propriile locuinte dar va trebui sa aiba un acoperis. Adica ce se intampla in toate democratiile occidentale. " Deja vu " , ha ? Va suna cunoscut? Vine si la noi, stati linistiti. cum ar zice Sosoaca , " viv la democrasi, mez'onfont de la pandemi ". Ati facut ce ati facut si iar v-au tras-o astia de i-ati ales. Ati ales drepta tura asta, dar constatati ca nu-i nici o diferenta. Si v-am spus " " laif_iz_a_bici " ...da' voi : batman-batman .
Cand va napadesc necunoscutele ( si nu ma refer la alea de vreti sa va napadeasca), veniti la Tata Jurasik, nepotul adevaratei Regine a magiei Curcubeului ( adica toate culorile magiei ) , Anicuta, vrajitoare puternica din os boieresc. Am fost un singur nepot si mai multe nepoate. La varsta de 14 ani trebuia ca nepoatele sa fie virgine. Ei bine , asa cum intuiti, au fost mai curvistine si la 14 ani eu eram singurul neprihanit. Ca sa nu se piarda harul , mi-a fost transmis. De atunci imbogatesc viata celor care se incred in harul meu. Sunt aici cu voi. Profitati !
Sau varianta de sarbatori : " Profitati bai ...hai - hai "

Edited by JurasikMan, 12 December 2021 - 18:34.


#11
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 19.12.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e4tzaPxR6Vo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 24.12.2010

 JurasikMan, on 12 decembrie 2021 - 18:23, said:

dezvoltatorii se vor orienta catre inchirieri pentru ca " pulimea " nu isi va mai permite propriile locuinte dar va trebui sa aiba un acoperis. Adica ce se intampla in toate democratiile occidentale

nu stiu cum va fi dar pot sa impartasesc o idee venita de la o cunostinta dezvoltator in cluj. preturile vor urca atat de mult in orasele mari, incat o familie + copii nu-si va mai permite sa cumpere un apartament pe cont propriu si vor fi nevoiti sa stea in chirie.
rezultatul va fi ceva gen orasele mari din europa. bineinteles nu 20k euro cat e acum mp dar raportat la salariile noastre, in directia aia ne indreptam.

nu o luati de buna, zic ce am auzit.

Edited by mikaell, 12 December 2021 - 18:29.


#13
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,450
  • Înscris: 24.02.2017

 MembruAnonim, on 12 decembrie 2021 - 17:35, said:

Se va termina criza Covid? Nu!

Vor creste preturile? Clar. (ma refer la Bucale$).
In centru? 15%.
In periferie? 5%


Super explicatii, ce sa zic......   Vor creste preturile la ce ? La paine ? La Dom Perignon ? La caviar ?   Si de ce ma rog numai in Bucuresti ?(apropos, asa se scrie corect. Nu esti in cartier aici). Celelalte mari orase ce au ?

#14
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,448
  • Înscris: 15.11.2003
Ala viseaza...mai bine vor lua aici la concurenta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m_SJ1suI5oI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
adnana2121

adnana2121

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 22.09.2021
Momentan suntem la nivelul 1
Sărăcirea populațiilor.
Poate tine 5-7 ani ..funcție cât de încăpățânați sunt proprietarii să renunțe la tot

#16
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,450
  • Înscris: 24.02.2017
Era un nene o data care vindea pamant pe luna. Infiintase ambasada lunara & shit, Acum ar fi momentul sa ne orientam spre noi orizonturi  :D

#17
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Acum zbaterea imobiliara este pe Marte !
Contra unui mic comision va pot spune si parcela potrivita sa aduca profit.

Edited by JurasikMan, 12 December 2021 - 18:38.


#18
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014
Va fi bine, nu la nivelul ala pe care-l asteapta romanul de rand, cu scaun la cap: Mercedes moka de la guvern, la aia care-l au macar o Tesla, Iohannis sa-i curete santurile..... io zic ca sunt germeni de mai bine. Banii aia de la PNRR, inca vreo 40 mld euro, pe 7 ani din exercitiile multianuale(din care probabil vom trage vreo 20), reforme volens/nolens. Nu inteleg pesimismul alora care spun ca mergem in directia gresita.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate