Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

ONEPLUS 10 Pro -in curand

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#91
VisPufos

VisPufos

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.10.2019
Cât va tine bateria în comparație cu un s22 ultra? Presupun ca mai mult de 1 zi?

#92
precupromulus

precupromulus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 09.02.2017
Oneplus întotdeauna au fost campioni la baterie.

#93
VisPufos

VisPufos

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.10.2019
Deci sa înțeleg ca va ține mai mult de 1 zi cu utilizare medie?

#94
Nickkolai

Nickkolai

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2017
Am apucat sa dau comanda de un skin Dbrank Black Leather si o husa Nilkin Pro Frosted dar am dat retur telefonul :)Au costat peste 150 lei,eu vreau 100 ca stau degeaba prin sertare

#95
VisPufos

VisPufos

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.10.2019
De curiozitate, de ce i-ai dat retur?

#96
Nickkolai

Nickkolai

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2017

 VisPufos, pe 26 iunie 2022 - 14:15, a scris:

De curiozitate, de ce i-ai dat retur?
Nu mai are farmecul Oneplus.Nu mai era asa smooth,nu mai are nimic special

#97
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
De cand a plecat Carl Pei s-au dus pe copca.  Camere la fel de proaste comparativ cu concurenta , yellow tint , ecran rotunjit pe margini , scump . Pass si de data asta.

#98
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,978
  • Înscris: 13.09.2007
4300 lei cel de 12/256.
https://www.emag.ro/..._medium=android

#99
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 15.10.2010
Telefonul e bun. Nu va mai luati dupa ce tot scriu unii pe aici. Eu l-am luat imediat dupa ce a aparut si de atunci il folosesc ca telefon principal tot timpul. Se misca fluent, mult mai rapid decat Oneplus 8 Pro-ul folosit inainte. Nu s-a oprit, nu a inghetat si nu s-a incins prea tare la incarcare niciodata.  Unde am observat ca se incinge, chiar binisor, e cand e conectat cu cablu la masina in Android auto. Dupa un drum de trei ore frigea serios, probabil ca ar trebui sa il pun pe un suport pe gurile de ventilatie...
Camera e bunicica, cea mai buna de la ei, dar Oneplus nu a excelat niciodata la camere. Pozele de zi sunt foarte bune dar cele de noapte sunt slabute...
Ca rezistenta eu il tin cu folia lui din fabrica si cu o husa carbon luata de la ei. L-am scapat de vreo doua ori pe jos, odata nasol din mana pe un hol cu gresie pe jos dar nu a patit nimic...

#100
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 15.10.2010
Nu stiu cati mai sunt interesati de telefonul asta dar a aparut update-ul stabil de Android 13 pentru el. Eu l-am pus cu Oxygen Updater si vad ca se misca bine, ba chiar a crescut si viteza pe 5G, indoor la birou unde aveam 300-400 Mbps acum am peste 500 constant...

#101
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 28.08.2008
L-am pus si eu, merge bine, nu am dat peste niciun bug. VoLte si VoWifi sunt mai stablile acum.

#102
sarp05

sarp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.01.2013
Salutare. Am un oneplus 10 pro si chiar daca activezi wificalling din meniu nu apare ca se activeaza sus in colt din bara de notificari . Precizez ca folosesc vodafone ca si retea. Ma puteti ajuta cum as putea sa fac sa functioneze ? Unde locuiesc stau cam prost cu semnalul.

Edited by sarp05, 28 September 2022 - 13:13.


#103
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.05.2010
Vezi setarea de mai jos, cea legată de preferințe.

#104
sarp05

sarp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.01.2013
Salutare . S-a rezolvat . Aparent a fost ceva de la retea . Mai am si un oneplus 8t si nici pe el nu a functionat serviciul . Acuma merge pe amandoua . Multumesc .

#105
barda

barda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.07.2005
Am cumpărat un telefon de tipul ăsta direct de la OnePlus, nou. E versiunea NE2213. Îmi place telefonul, foarte drăguț, rapid, dar am o problemă, nu am 5G pe Vodafone nicăieri în București. În selecția rețelei apare 5G în opțiuni. Am fost azi la Vodafone, era un Arcsis ce-i drept, mi-a dat un băiat de acolo o cartelă nouă dar e la fel ca înainte. Altceva nu mi-a putut spune. Cartela veche cât și cea nouă stau pe 4G+.

Am făcut update la android 13 cu oxygen uploader și la fel nimic.


Ce mai pot încerca? 😢

#106
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 27.06.2007

View Postbarda, on 18 ianuarie 2023 - 22:29, said:

Am cumpărat un telefon de tipul ăsta direct de la OnePlus, nou. E versiunea NE2213. Îmi place telefonul, foarte drăguț, rapid, dar am o problemă, nu am 5G pe Vodafone nicăieri în București. În selecția rețelei apare 5G în opțiuni. Am fost azi la Vodafone, era un Arcsis ce-i drept, mi-a dat un băiat de acolo o cartelă nouă dar e la fel ca înainte. Altceva nu mi-a putut spune. Cartela veche cât și cea nouă stau pe 4G+.
Am făcut update la android 13 cu oxygen uploader și la fel nimic.

Ce mai pot încerca? 😢
Probabil ai cartela prepay. Din ce stiu, pentru 5G la Vodafone ai nevoie de abonament sau Flex. La cartela prepay  nu au optiuni cu acces 5G.

Edited by lone-wolf, 18 January 2023 - 23:31.


#107
MarcoSemedo

MarcoSemedo

    în oraș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,778
  • Înscris: 14.12.2019
Poate trebuie să bagi cartela în alt telefon care să fie în oferta vodafone.


Ei nu vând Oneplus.

Edited by MarcoSemedo, 18 January 2023 - 23:46.


#108
barda

barda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.07.2005

View Postlone-wolf, on 18 ianuarie 2023 - 23:20, said:


Probabil ai cartela prepay. Din ce stiu, pentru 5G la Vodafone ai nevoie de abonament sau Flex. La cartela prepay  nu au optiuni cu acces 5G.


Am abonamentul RED 18, ar trebui să fie cu 5G.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate