Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cum aflu pretul unei case la tara?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

 terratec, on 12 decembrie 2021 - 11:29, said:


Ai uitat să precizezi cel mai important aspect. Vrei gratis.
Speri să găseşti o metodă prin care nişte oameni din domeniul imobiliar îţi vor oferi informaţii bune şi timp fără ca tu să oferi nimic la schimb.

Cu siguranţă abordarea actuală este greşită.
bineinteles !!!
doar nu crezi ca era dispus sa ofere ceva bani ptr informatia asta?!

#20
Anton_Daniel86

Anton_Daniel86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.09.2021

 chady, on 12 decembrie 2021 - 10:15, said:

Salut! Am mostenit 2 case la tara (acelasi sat) dar nu prea am cu ce compara online, nu sunt multe alte proprietati pe piata in aceeasi zona. Nu sunt mcmansions dar cum stiu daca sunt 10k sau 20k?


Dupa moartea bunicilor si a tatalui meu am mostenit si eu o casa. Tinand cont ca e vorba de o mostenire, a trebuit fac o "actualizare" a actelor si sa le aduc pe numele meu. In momentul cand a trebuit sa fac cadastrul, am intrebat pe cel ce a venit sa masoare curtea. Mi-a spus un pret si mi-a recomandat sa imi mai adaug ceva la el pentru a lasa loc de negociere.

#21
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
totul depinde daca ai mostenit la tara in predeal su ciorogarla.daca ai zice zona  sigur ai afla un pret cat mai aproape de realitate.pot sa-ti spun si locatii la 50 km de cluj cu gaz si curent care valoreaza 2000 de euro

#22
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 09.07.2005
Mergi pe imobiliare.ro faci o selectie a zonei cautate si vezi ce se vinde si cat se vinde. nu-ti ia mai mult de 5 minute.

#23
Anton_Daniel86

Anton_Daniel86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.09.2021

 Tonic Water, on 13 decembrie 2021 - 15:49, said:

Mergi pe imobiliare.ro faci o selectie a zonei cautate si vezi ce se vinde si cat se vinde. nu-ti ia mai mult de 5 minute.

cred ca a fost destul de clar  "Salut! Am mostenit 2 case la tara (acelasi sat) dar nu prea am cu ce compara online...."

#24
adrianc

adrianc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 23.08.2005

 emeral, on 12 decembrie 2021 - 11:52, said:

Ai dreptate - nu merită cineva care se pricepe la imobiliare să dea sfaturi aici.

Dă-i tu sfaturi.
nenica, te mai plictisesti si dumneata intr-un final?
ce dracu, chiar tre' sa iti taiem cablul?

#25
seotut

seotut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 22.09.2013

 EMPP, on 12 decembrie 2021 - 20:00, said:

totul depinde daca ai mostenit la tara in predeal su ciorogarla.daca ai zice zona  sigur ai afla un pret cat mai aproape de realitate.pot sa-ti spun si locatii la 50 km de cluj cu gaz si curent care valoreaza 2000 de euro
Te rog, spune-ne. Nu 2000, sa fie 8000E. Nici asa nu cred ca exista, decat poate in zone populate exclusiv de "sinistrati".

Edited by seotut, 28 December 2021 - 02:02.


#26
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,631
  • Înscris: 28.11.2001

 BaXXXon, on 12 decembrie 2021 - 13:00, said:

Spune zona si distanta cea mai mica fata de un oras, daca exista curent , gaz , apa curenta, etc ,

Sa continuam cu: canalizare, cadastru, intabulare, succesiune, eventuale litigii.

Am cautat ani de zile sa cumpar o propietate "la tara" ... marea majoritate a propietatilor erau incurcate cu actele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate