Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Tentativa esuata de a roota Nokia 2720 Flip

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
Prin Februarie am incercat sa rootez temporar telefonul pentru a sterge aplicatiile bloatware, am gasit pe un site o metoda prin care sa instalez o aplicatie numita Wallace in timp ce telefonul e in starea debugging mode, am folosit o versiune veche Palemoon Browser asa cum descriau instructiunile si o data ce am deschis tool-ul WebIDE lucrurile au decurs conform instructiunilor, am reusit sa instalez Wallace pe telefon, am reusit sa ii fac root temporar, asadar am reusit sa si sterg aplicatiile care imi pareau mie inutile. Intre timp KaiOS a primit update iar aplicatiile alea inutile au reaparut la suprafata, deci, dau sa incerc sa le sterg iar prin metoda folosita anterior... dar de data asta da gres... ceea ce da gres este faptul ca nu mai vrea sa se conecteze WebIDE la localhost... da frumoasa eroare:

Quote

Operation failed: Connecting to Remote Runtime
Din ce am vazut pe net, majoritatea utilizatorilor sunt in aceeasi situatie ca si mine... am crezut initial ca problema era de la mine si am zis sa instalez si XAMPP ca sa ma conectez la localhost... lucru care a fost inutil.
Eu de obicei cum nu renunt cu una cu doua... am ajuns si aici pe forum sa deschid un topic in speranta ca un impatimit ca si mine ma va putea (si ne vom putea) ajuta pe viitor daca vor aparea rezultate reusite.

Intre timp stau cu niste jocuri enervante pe acest telefon, jocuri care nici macar nu sunt versiuni full, ci doar niste trailere inutile.

Spor.

Edited by zyppster, 12 December 2021 - 04:09.


#2
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Salut! Pentru a scăpa de bloatware nu mai e necesar să faci root. Cu ajutorul PC-ului și a câtorva comenzi ADB, poți dezinstala ușor orice, inclusiv aplicațiile de sistem. De asemenea, există și un programel (tot de PC) care ușurează procesul:
https://forum.xda-de...quired.2998294/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate