Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Sfat burghiu

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Ca sa scap de griji, eu am luat Bosch cu cap vidia in stea ...
Cu astea stiu ca trec si prin armatura, daca am "norocul" sa nimeresc direct in ea Posted Image.
Vorba aia, "cand esti mai fraier (nestiutor), macar sculele/accesoriile sa te mai "scoata" Posted Image ..."

Edited by shymano, 11 December 2021 - 22:10.


#20
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
Cu makita 2630 si burghiu de 8mm vorel nu pot realiza ce fac cu masina Sthor si burghiu bosch robust line plus 7x de 8mm - scula de atac face totul ! bine si masina sa fie in mintile ei
Am luat un set de la 5 la 10 mm care a costat cat masina sds Sthor Posted Image 160 si ceva de lei am dat pe ele de pe atelierul tau .

#21
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Da, dar si daca le combini, 2630-ul cu burghiele Bosch ... ehee, alta viata Posted Image .

Edited by shymano, 11 December 2021 - 22:38.


#22
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
Nu in toate situatiile , makita fiind nervoasa te penalizeaza urat la zidarie sau alte materiale mai "moi" , la 6 mm pentru gauri de prins ceva usor mai bine mergi cu 1.6J , iese gaura fara sa franjureze pe langa tencuiala sau glet .
Makita in schimb la diametre peste 8mm si strapungeri pentru cablu coaxial este imbatabila .
Stohr este comparabila cu Vonroc 18 volti de pe emag , o am si pe ea si cred ca e cea mai folosita la lucrari mici , lustre tavan , taboluri etc - un rotopercutor pentru casa excelent alaturi de un acumulator de 4Ah . Acumulatorii sunt excelenti cu celule samsung 20C , am si polizorul unghiular de la ei si e superb dar ma deranjeaza ca nu are turatie variabila ...dar la 200 lei nu le poti avea pe toate .

Edited by ldpe, 12 December 2021 - 10:03.


#23
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Ăsta merge bine in cărămidă, chiar si beton dacă dai percuție la bormașină. Dacă nu ai rotopercutor, cu acest burghiu te descurci cu condiția să nu ai de dat sute de găuri. Am dat cu el în stâncă, a mers fără probleme si mai repede decât mă așteptam.
https://www.dedeman....60-mm/p/1025708

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate