Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

1000 lei RCA pentru Matiz?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#37
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014

View Postclaust, on 10 decembrie 2021 - 22:37, said:

Buna seara,

Atat a ajuns sa coste RCA?

Un Matiz, fara accidente, varsta sofer 68.
Zice “client cu risc ridicat” desi cum am spus nu au existat evenimente.

Multumesc


Risc ridicat este pentru varsta .

#38
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
e prea putin. sa coste si mai mult. lumea nu intelege ca auto personal e un lux.

#39
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Votați politicieni care sa susțină DEREGLEMENTARE în multe domenii și aspecte ale vieții noastre. Dacă vrem să se ocupe statul de tot...atunci n-avem decât să plătim! Peste 70% din veniturile unui om se duc pe taxe, impozite, TVA, asigurări, accize etc

Edited by temporarysnooze, 11 December 2021 - 12:41.


#40
claust

claust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 19.06.2007
Clasa este B4.

Nu stiu ce inseamna sau de ce B4 si nu alta. Oferte din doua locuri pana acum.

Intre 900 si ceva si 1200 si ceva.

#41
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
La B4 , e clar ca nu aveai cum sa ai mai putin , asteapta sa ai B8 .

#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu cred ca au gresit ceva.  Sau o fi o metoda de a descuraja oamenii  sa mai ia anumite marci (Daewoo) si de a conduce peste nustiu cati ani ?
Sau poate ai un accident la activ si a scazut in Malus tot?!?

#43
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View Postzile_san, on 11 decembrie 2021 - 12:22, said:

e prea putin. sa coste si mai mult. lumea nu intelege ca auto personal e un lux.

Exact. Abia astept sa dispara toti nea Costicii de pe sosele. Foarte periculosi si imprevizibili. Sa-si faca debara din Opelul de 1000 de euro. Sau....sa dea 2-3000 de lei asigurare.

#44
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008

View Postclaust, on 11 decembrie 2021 - 13:13, said:

Clasa este B4.

Nu stiu ce inseamna sau de ce B4 si nu alta. Oferte din doua locuri pana acum.
Ce clasa a avut / are la asigurarea actuala?

#45
Municipalwaste

Municipalwaste

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 20.09.2020

View Postmariovrs, on 11 decembrie 2021 - 19:34, said:


Exact. Abia astept sa dispara toti nea Costicii de pe sosele. Foarte periculosi si imprevizibili. Sa-si faca debara din Opelul de 1000 de euro. Sau....sa dea 2-3000 de lei asigurare.

De fapt, cei mai periculosi sunt copiii de 18-26 de ani, carora le dau parintii masina pe mana. La mine in oras se urca noaptea pe toti stalpii si copaci, iar uneori o iau razna si ziua. Multi din ei nu au cazane, ci masini sport sau SUV-uri relativ noi. Daca esti dobitoc, nu conteaza masina.

#46
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
Tabelul cu reducerile/majorările în funcție de clasa bonus malus
Attached File  Screenshot_2021-12-12-09-01-27-347_com.android.chrome.jpg   95.74K   69 downloads
Bine că nu ai M8 că întrebai de ce ai 2500 lei.

#47
castiel97

castiel97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 07.02.2020

View Postpancone99, on 10 decembrie 2021 - 23:53, said:

In tara asta nu mai exista lege si legiutori!
Firmele si multinationalele fac ce vor si ameninta cu concedieri masive daca se ia cineva de ele ( Dacia,Petrom,Rompetrol,asiguratorii in general si multinationalele).Nu mai departe ne uitam la cazul sefului ANPC care dupa ce a sanctionat de Black Friday jucatorii mari din piata pentru escrocheriile facute,a fost demis din functie!
Politia e mai mult de fatada si pentru fraieri.Cati deputati,senatori,oameni de afaceri,medici...etc care au calcat pe bec ati vazut arestati si trimisi la puscarie?
Clanurile de ciori tigani au ajuns sa faca legea in tara asta cu ajutorul politicienilor si a legii.Ii baga la puscarie,stau ca la hotel 1-2 ani si isi continua apoi nestingheriti treburile.
Ca fapt divers orice i-as face cuiva (bataie pana il bag in spital),primesc cel mult o amenda si sunt eliberat conditionat ca nu reprezint pericol social,mai ales daca sunt si la prima abatere.Asta indiferent de cate zile de spitalizare are ala! Pai asta e lege???Astia sunt judecatori???

Revenind la asigurari....Cea mai mare vina o au serviceurile.Astia ridica pretul,nu firmele de asigurari! Care ati avut accidente sau daune,ati vazut cat umfla factura un service?Si asiguratorul e obligat sa o plateasca.Ca exemplu,mie la un rahat de Opel Astra H break,mi-au facturat 4000 lei pentru bara spate.ATAT,DOAR BARA,aia din plastic! 2000 lei piesa si si 2000lei manopera,la reprezentanta Opel de sus de la Mihai Bravu.M-a atins/sters un mos si mi-a crapat bara.Nici macar nu a spart-o ! Am cerut banii sa o fac in regie proprie,mi-au dat 1800 lei si am luat o bara ca noua de la dezmembrari cu 350 lei,culmea am gasit si la culoarea masinii!
Pai in general vorbind,cand tu bagi preturi din astea,cum dracu sa nu maresti si politele?
Nu le tin partea,ca si pe mine ma arde la buzunar si inca rau,dar noi ne uitam doar la partea de sus,nu si de unde pleaca problema.
Am și eu o tigaie de Astra h și dacă i lăsăm pe ăștia sa intre în mine și nu mă feream luăm bani de la doua asigurări de-mi cumpărăm un BMW.
Să nu uităm si de aia care fac scheme cu asigurările. Am la mine in oraș câțiva. Asiguratorii s-au dus la politie că aia fac accidente intenționat dar nu se rezolva nimic....

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

@pancone99  -  heyy ,  2000 ron pe o bara e ok , ca are si ornamente, si  macar asa stii ca e originala.

Iar pentru manopera trebuia sa ia max. 100 euro, adica 500 ron. Asta nu o mai inteleg.


Iar  initiatorul topicului sa ne lamureasca, sa ne dea niste date ...



#49
radonys

radonys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.02.2013

View Postgymy, on 11 decembrie 2021 - 10:17, said:

Toată lumea stie că Itp-ul se face doar cu numele si mecanicul încasează 100-200 RON sa treacă mașina când are probleme.

Eu cand fac ITP-ul mi se controleaza tot, si vad pe calculator datele (de ex. franarea), se baga si sub masina si verifica rotile, iar pe unul din fata mea l-a picat si l-a pus sa revina ca avea emisiile un pic mai mari. Deci nu stiu care e treaba cu "itp doar cu numele"...

Edited by radonys, 12 December 2021 - 21:08.


#50
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005

View Postradonys, on 12 decembrie 2021 - 21:06, said:

Eu cand fac ITP-ul mi se controleaza tot, si vad pe calculator datele (de ex. franarea), se baga si sub masina si verifica rotile, iar pe unul din fata mea l-a picat si l-a pus sa revina ca avea emisiile un pic mai mari. Deci nu stiu care e treaba cu "itp doar cu numele"...

Mie mi se intimpla acelasi lucru la ITP facut sambata de 2 ani incoace. Si ma mir ca de fiecare data imi verifica farurile si cind vad, imi amintesc cite masini intilnesc pe sosea cu farurile care bat dupa avioane sau cu xenoane in loc de halogen ,cum sint dotate din fabrica.

#51
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Oricum piata asigurarilor ar trebui reglementata ! Sa nu mai patim ca si cu City Insurrance.  Dar sa dea un plafon de minim si maxim rezonabil pentru fiecare tip de masina , eventual dupa putere si nu dupa cilindri.

#52
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007
Initiator, sper ca ai apucat sa faci. Nu de alta, dar cred ca oferta era euroins, și ieri au scumpit cu pana la 20%.

#53
Municipalwaste

Municipalwaste

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 20.09.2020
500 lei am dat, euroins, pe 1 an, Fabia 1.4 benzina. Varsta medie, bonus maxim. Anul trecut 300.

Edited by Municipalwaste, 04 January 2022 - 20:38.


#54
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Mi-au resetat clasa bonus, e posibil asa ceva? De la b8 la b0?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate