Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Halo (2022)

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#91
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,342
  • Înscris: 23.05.2003
Dafuq am văzut în episodul 7?
Sper să fi fost doar un derapaj involuntar.

#92
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Eu ma gandesc ce gandesc cei care chiar joaca in serial si pierd vremea filmand cu copila aia.

#93
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,411
  • Înscris: 24.02.2017

View Post-ARA-, on 23 aprilie 2022 - 19:52, said:

Pentru ca pe langa Halo au bagat porcaria aia de side stori cu Kuan sau cum dracu se numeste copila aia enervanta.


Aoileu, nu imi aminti.  Eu deja o urasc. Face ea pe patrioata si vrea sa lupte pentru independenta planetei. Culmea e ca unii o si asculta.  Absolut penibil. As da-o afara repejor.

#94
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016

View Post-ARA-, on 23 aprilie 2022 - 19:52, said:

Pentru ca pe langa Halo au bagat porcaria aia de side stori cu Kuan sau cum dracu se numeste copila aia enervanta.
Dezastru cosmic, universal si plenipotentiar povestea cu asta mica, Kwan!
3.7/10 are nota episodul cu prapadita dar episodul urmator, ep.8 sare la 7.2/10!
Hai stimabilor, come on: move, progress, improve!

#95
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,907
  • Înscris: 12.03.2010
In concluzie? Nu e pentru mine, am senzatia de Foundation (nici acolo nu stiu si nu ma intereseaza background, carti, jocuri, fandom), arata a serial premium dar ca subiect e subtire ca hirtia pe care e scris scenariul. In viitor o sa ma uit doar de plictiseala, nu mai am ce sa zic despre el.
Spoiler


#96
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
Încă un jeg marca Hollywoke. Scenariu, personaje = subzero. 2-3 scene de luptă, cateva arme din joc ,cgi si cât mai multă propagandă pc. Este arhisuficient in ziua de azi.
Practic, 9 episoade-momeală. Stand by for season 2...

#97
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
E foarte bine primit însă. Kai este super apreciată. Ceea ce presupun că a fost cu intenție, însă rezultatul a depășit mult așteptările. Cred că este prima încercare reușită din ultimii 6-7 ani, de a impune un personaj feminin într-un mod atât de apreciat. Dacă nu îi mănâncă pe ăștia să o elimine cumva, serialul va avea viață.



#98
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Kay are personaj ok.
In schimb nu inteleg logica? Ce facu Cortana de nu putea face John? Atacul cu nava? Avea deja control asupra navei.

3 femei puternice, kay, pistruiata si cu cortana, mai pun doctorita, fata doctoritei.
Si barbati? John, Vannak, Capitanul Keyes, Soren, toti sunt mult mai slabi in comparatie cu femeile din serial care sunt puternice, sigure pe ele.

#99
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 22.05.2011
Haidi bre ca MasterChief e batz, nu-l indoaie nici o muiere din celea…
S-a cedat de buna voie la roboata Cortana, sa implineasca dizanu’ lu doctoritza Posted Image

De coreeanca ceea mi-e cam tarshala, e cam degeaba , bine ca n-a mai aparut poate o scot naibii si refac story-lineu’

Edited by jakota, 19 May 2022 - 21:46.


#100
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006

View Post-ARA-, on 19 mai 2022 - 19:17, said:

Kay are personaj ok.
In schimb nu inteleg logica? Ce facu Cortana de nu putea face John? Atacul cu nava? Avea deja control asupra navei.

3 femei puternice, kay, pistruiata si cu cortana, mai pun doctorita, fata doctoritei.
Si barbati? John, Vannak, Capitanul Keyes, Soren, toti sunt mult mai slabi in comparatie cu femeile din serial care sunt puternice, sigure pe ele.
Nu putea sa puna mana pe artefact.

#101
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,404
  • Înscris: 15.11.2005

View Post-ARA-, on 19 mai 2022 - 19:17, said:

Kay are personaj ok.
In schimb nu inteleg logica? Ce facu Cortana de nu putea face John? Atacul cu nava? Avea deja control asupra navei.

3 femei puternice, kay, pistruiata si cu cortana, mai pun doctorita, fata doctoritei.
Si barbati? John, Vannak, Capitanul Keyes, Soren, toti sunt mult mai slabi in comparatie cu femeile din serial care sunt puternice, sigure pe ele.
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#102
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Firul cu Kwan Ha a fost interesant pana am realizat ca nu duce nicaieri. In mod normal ar fi trebuit sa se intersecteze la un moment dat cu cel principal, dar poate in al doilea sezon. Firul asta e ceea ce se numeste filler.

Mi-a placut la inceput Makee, are fuck-me-face, dar scenariul e slabut si nu sunt realiste schimbarile ei de alianta. Am putea sa le justificam prin faptul ca are nivelul mental al unui copil, crescand printre extraterestrii, dar apoi a futut-o Master Chef.

Vinsher Grath n-am idee ce facea pe-acolo, a omorat niste oameni si cam atat, cand aparea pe ecran imi decuplam creierul.

Serialul are faze faine de durata scurta, in stilul unor cutscenes din jocuri, dar cam atat, un episod de 40 de minute nu poate sta in 2-3 minute de calitate.

Oricum, la asteptarile pe care le aveam eu de la un serial facut dupa un shooter pot zice ca e decent, din partea mea nota 6. Daca chiar a costat un episod cat unul din GOT e un mare fail.

Nu stiu ce-i cu inelul ala, dar pare copiat din Ringworld a lui Larry Niven.

[ https://c.tenor.com/0UqP-5aMMvEAAAAC/youre-sure-makee.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 22 May 2022 - 11:18.


#103
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,950
  • Înscris: 09.04.2005
Seamănă, Inelul lui Niven era construit în jurul unui soare, cel din Halo e lîngă o planetă, cam ca inelul din Elysium construit lîngă lună.
Serialul e, pentru mine, dezamăgitor, a trecut un sezon întreg și încă n-am ajuns pe Halo.

#104
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Pana la urma a fost ok serialul. Cu mult peste tot ce a scos Disney la science fiction in ultimul timp...

#105
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,907
  • Înscris: 12.03.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UwRmTvebH_g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

I take offense at Cortana being like Clippy.
Spoiler


#106
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Au inceput bine si au terminat cu un mare fass.
John dandu-si jos casca putea sa fie fix "hook-ul" serialului, si Makee a fost ok ca adaos, DAR Blue Team putea sa fie folosit fara probleme, Kate Kennedy se potrivea la fix in rolul lui Kelly.
Nu era nevoie de un nou "fork" al lore-ului original.
Pe langa jocuri si cinematics, cartile sunt foarte misto si merita citite, mai ales ca nu prea au treaba cu Master Chief.
Iar Forerunner Saga e F*cking AWESOME!
In rest multa umplutura degeaba.

#107
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011

View Postgepres, on 01 aprilie 2022 - 12:28, said:

Mi-a plăcut cum se plimbau cu telegondola între asteroizi, și asteroizii nu mai mari decît un bloc dar cu gravitație comparabilă cu a Pămîntului. Și cîți asteroizi a trebuit să fenteze la venire și erau lipsă la plecare... Expanse rămîne singurul care și-a dat interesul să nu sfideze știința.
Dacă mai adăugăm și scenele tip cyberpunk obosit cam iasă ciulama. Regizorii ar trebui să se întrebe în ce context mai sunt folosite astăzi corăbiile, locomotivele cu abur  și telegraful.. Pana mea, îi spun Sci fi și este mai degrabă fantasy.

Dar ideea cu blonda care la final s-a detașat de umanitate este bună, îmi aduce aminte de 3 body problem de Cixin Liu același motiv apare pe parcursul întregii povești însă, desigur, la un alt nivel de poveste, nu doar o schiță relativ puerilă.

View Post-ARA-, on 19 mai 2022 - 19:17, said:

Kay are personaj ok.
In schimb nu inteleg logica? Ce facu Cortana de nu putea face John? Atacul cu nava? Avea deja control asupra navei.


John nu putea recupera artefactul deoarece se activa.

Știu, e trasă de păr treaba, oricine în afară de John putea recupera artefactul.

View PostMondeo, on 05 aprilie 2022 - 10:02, said:


Poti sa scrii o mare carte de succes si sa nu poti sa o lasi din mana si ecranizarea sa fie un fiasco, ce e asa de greu?

Se pare că nu știi cum merg lucrurile în lumea modernă a serialelor, scriitorii din păcate sunt ultimii care au un cuvât de spus.

Edited by benis, 27 February 2023 - 12:46.


#108
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016
Halo” Sezonul 2 și-a stabilit data premierei la Paramount+.
Al doilea sezon al serialului bazat pe populara franciză de jocuri video va avea premiera pe 8 februarie 2024, în toate țările în care Paramount+ este disponibil.
Primele două episoade ale sezonului vor apărea la acea dată, iar apoi episoade noi vor apărea săptămânal.
Anunțul a fost făcut la CCXP din São Paolo, Brazilia, cu membrii distribuției Pablo Schreiber și Joseph Morgan prezenți împreună cu noul showrunner David Wiener și producătorul executiv Kiki Wolfkill. Paramount+ a lansat și primul teaser trailer pentru noul sezon, care poate fi văzut mai jos.
Descrierea oficială a sezonului 2 spune: „Master Chief John-117 (Schreiber) își conduce echipa de spartani de elită împotriva amenințării extraterestre cunoscute sub numele de Covenant ... John devine convins că războiul este pe cale să se schimbe și că Covenant se pregătește să atace cea mai mare fortăreață a umanității. Riscând, el își propune să demonstreze ceea ce nimeni altcineva nu va crede și să găsească ...''

Morgan se alătură distribuției în rolul lui James Ackerson, descris drept „un agent de informații formidabil care și-a petrecut cariera urcând în rândurile Oficiului secret de Informații Navale al UNSC”. Cristina Rodlo se alătură seriei în rolul Taliei Perez, „un caporal specializat în lingvistică pentru o unitate de comunicații a Corpului Marinei al UNSC și un recrut relativ nou care nu a văzut încă nicio luptă reală”.
Printre membrii distribuției se numără Natascha McElhone, Jen Taylor, Bokeem Woodbine, Shabana Azmi, Natasha Culzac, Olive Gray, Yerin Ha, Bentley Kalu, Kate Kennedy, Charlie Murphy, Danny Sapani, Fiona O’Shaughnessy și Tylan Bailey. HALO este produs de Showtime în asociere cu 343 Industries și Amblin Television.
Al doilea sezon este produs executiv de Wiener, alături de Steven Spielberg, Darryl Frank și Justin Falvey pentru Amblin Television. Wolfkill este producător executiv pentru Xbox/343 Industries, alături de Otto Bathurst și Toby Leslie pentru One Big Picture și Gian Paolo Varani. Atât Schreiber, cât și McElhone sunt producători în acest sezon. Seria este distribuită la nivel internațional de Paramount Global Content Distribution.
Pana atunci (februarie 2024) Paramount lansează toate cele nouă episoade ale primului sezon pe YouTube! pt. privitoriI din SUA.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z2hZ9ECU4Ho?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate