Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Emigrare Irlanda, merita?

* * * - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
442 replies to this topic

#433
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,038
  • Înscris: 31.03.2015

 OrinocoFlow, on 15 decembrie 2021 - 12:44, said:

Cu 4000E stai in canal?Posted Image
A fost un exemplu; daca unul intra pe forum si intreaba daca merita sa-si lase casa din Ro pentru a locui in vest in canal, voi raspundeti pe modul automat, DAAA!!!

Cat despre patinaj sau altceva, da, se va duce sa patineze, va pica de vreo 3 ori, se va invarti vreo ora pe acolo, apoi se va plictisi si va merge acasa. Asta e cel mai probabil scenariu. A, tu ca femeie daca arati cool, sigur se vor gasi cativa amabili sa-ti arate cum sa patinezi... :lol:

#434
OrinocoFlow

OrinocoFlow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 02.10.2021

 Cristi_E, on 15 decembrie 2021 - 12:37, said:

Ti-am explicat mai sus cum e cu idealizatul realitatii.
De fapt vii de la munca obosit, te speli, mananci ceva, bagi niste rufe la spalat, apoi te uiti la tv sau te joci ceva pana te plictisesti si te bagi la culcare.

Tu intelegi ca dupa 8 ore de stat pe scaun cu ochii in monitor simti nevoia sa iesi din casa si sa te misti putin, fie ca mergi la patinoar sau sa lovesti sacul de box?
Sau ca ai sala de forta la companie, unde poti merge in pauza?
Apropo, eu asta faceam inainte de WFH.
Ne plateau aia si instructor de yoga, ce fraieri Posted Image Posted Image

#435
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,038
  • Înscris: 31.03.2015
Ce sac de box, ma nene? :lol:
Bag de seama ca nu prea ai idee ce fac oamenii in general, dar na, daca tu ai fantezii cu oameni super activi, te las in fanteziile tale.
De obicei, singuraticii vor sta in casa, iar normalii fie vor iesi cu familia, fie cu prietenii pe care ii au deja.

#436
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,048
  • Înscris: 30.07.2006

 Cristi_E, on 15 decembrie 2021 - 12:40, said:

Ba sunt foarte ontopic. Autorul a mentionat ca e depresiv si anxios. Aici e toata treaba.


In situatia in care se afla el, tu nu ai fi ? :lol:

#437
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,038
  • Înscris: 31.03.2015
E depresiv ca castiga "doar" 8000 lei?

Eu va zic, daca ati fi parasiti de partenerii vostri de viata, brusc vi s-ar narui toate iluziile astea cu vestul. Ca v-ati trezi singuri precum cucii, si nu va vad capabili sa va gasiti in timp util pe altcineva.

Edited by Cristi_E, 15 December 2021 - 13:17.


#438
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,048
  • Înscris: 30.07.2006

 Cristi_E, on 15 decembrie 2021 - 13:16, said:

E depresiv ca castiga "doar" 8000 lei?

Eu va zic, daca ati fi parasiti de partenerii vostri de viata, brusc vi s-ar narui toate iluziile astea cu vestul. Ca v-ati trezi singuri precum cucii, si nu va vad capabili sa va gasiti in timp util pe altcineva.

Nu e cazul tau.
Abia dezlipesti femeile care sar pe tine doar cand iesi pana la paine.
Iti mai trebuie doar aia 8000 de lei, esti imparat cu ei prin Oradea pe la tine.

Edited by marius.bunu, 15 December 2021 - 13:20.


#439
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007

 Cristi_E, on 15 decembrie 2021 - 13:16, said:

v-ati trezi singuri precum cucii, si nu va vad capabili sa va gasiti in timp util pe altcineva.
Da' cum asa? Posted Image
Asa urati/ urate ne crezi?
Oare ce am face? Ne-am intoarce in Ro sa plangem pe umerii prietenilor din copilarie (in caz ca ei mai sunt in tara)? Posted Image

#440
OrinocoFlow

OrinocoFlow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 02.10.2021

 Cristi_E, on 15 decembrie 2021 - 13:07, said:

Ce sac de box, ma nene? Posted Image
Bag de seama ca nu prea ai idee ce fac oamenii in general, dar na, daca tu ai fantezii cu oameni super activi, te las in fanteziile tale.
De obicei, singuraticii vor sta in casa, iar normalii fie vor iesi cu familia, fie cu prietenii pe care ii au deja.

"Normalii" de la tine din Baicoi au burta asa mare ca nu se pot lega la sireturi si mor prematur.

"Normalii" pe care ii stiu eu, da sunt activi si speranta lor de viata e cu 8 ani mai mare decat in Ro.

Edited by OrinocoFlow, 15 December 2021 - 13:26.


#441
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 Cristi_E, on 15 decembrie 2021 - 13:16, said:

E depresiv ca castiga "doar" 8000 lei?

Eu va zic, daca ati fi parasiti de partenerii vostri de viata, brusc vi s-ar narui toate iluziile astea cu vestul. Ca v-ati trezi singuri precum cucii, si nu va vad capabili sa va gasiti in timp util pe altcineva.


Adica fata iti spune ca face hiking, bicicleta, alergare, sauna si inot si tu mai ca o faci grasa si urata incapabila sa-si gaseasca barbat? Nu-i frumos bai cristi bai..... de noi barbatii, ce sa mai zic......

Serios vorbind acum, tu degeaba te lauzi ca ai muncit 3 luni in Germania timp de 5 ani, cred ca eu la 27 de ani cand am ajuns prima data acolo in primele 3 luni m-am integrat mai bine ca tine desi nu stiam o boaba de germana si aveam si doar o bursa marunta.

Edited by giuliani, 15 December 2021 - 13:39.


#442
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Asta nu era topicul lui Ionut? Cristi avea altele...

#443
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007
Ionut si-a spus deja decizia, Cristi are alte topicuri unde sa se desfasoare. Acesta si-a trait traiul...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate