Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Asia

- - - - -
  • Please log in to reply
587 replies to this topic

#577
ladyblack

ladyblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 08.07.2008

View Postnaylilu, on 7th February 2011, 13:07, said:

Scuze, poate scria mai sus dar n-am citit. In ce perioada vei calatori?
Mi se pare acceptabil. Eu nu am gasit decat din Istanbul, cu Egyptair si e 526 EUR, pentru perioada aleasa de mine.


In decembrie. Stiu ca poate e cam repede sa ma gandesc la bilete de avion dar astept demult calatoria asta si sunt cam nerabdatoare. Eu m/am gandit ca mai ieftin ies cu wizz Cluj/Timisoara pana la Roma si de acolo cu egypt decat drumul pana in Bucuresti, de acolo tarom la Istanbul si de acolo egypt. Daca gresesc spuneti/mi.

#578
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postladyblack, on 7th February 2011, 14:44, said:

In decembrie. Stiu ca poate e cam repede sa ma gandesc la bilete de avion dar astept demult calatoria asta si sunt cam nerabdatoare. Eu m/am gandit ca mai ieftin ies cu wizz Cluj/Timisoara pana la Roma si de acolo cu egypt decat drumul pana in Bucuresti, de acolo tarom la Istanbul si de acolo egypt. Daca gresesc spuneti/mi.
A... pai zi ca esti din Ardeal. Vezi ca EgyptAir zboara si la Budapesta, poate iti iese mai bine de acolo. Mai ai si alternativa Aeroflot din Budapesta care are niste preturi foarte prietenoase spre Bangkok (nu zboara la Kuala)

#579
danusz

danusz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 05.11.2007

View Postladyblack, on 7th February 2011, 13:44, said:

In decembrie. Stiu ca poate e cam repede sa ma gandesc la bilete de avion dar astept demult calatoria asta si sunt cam nerabdatoare. Eu m/am gandit ca mai ieftin ies cu wizz Cluj/Timisoara pana la Roma si de acolo cu egypt decat drumul pana in Bucuresti, de acolo tarom la Istanbul si de acolo egypt. Daca gresesc spuneti/mi.


aviz pt amatorii de asia....bilet de avion bucuresti-hong kong la 428,5 euro pt decembrie cu aeroflot (escala la moscova).....
super pret dupa parerea mea.....

#580
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdanusz, on 7th February 2011, 14:19, said:

aviz pt amatorii de asia....bilet de avion bucuresti-hong kong la 428,5 euro pt decembrie cu aeroflot (escala la moscova).....
super pret dupa parerea mea.....

chiar ca super pret.

Imperator, stii ceva de avionele tovarasilor de la Aeroflot? Sunt ok?

Edited by benji81, 08 February 2011 - 16:31.


#581
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbenji81, on 8th February 2011, 16:25, said:

chiar ca super pret.

Imperator, stii ceva de avionele tovarasilor de la Aeroflot? Sunt ok?
Da, sunt ok,. Nu am mai zburat de mult cu ei, dar le vad avioanele la Kiev si Sherementievo si sunt noi, fie Airbus, fie Boeing-uri, au aruncat alea vechi.

#582
ladyblack

ladyblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 08.07.2008
La rezervarea biletului de avion sunt 2 optiuni de asigurare in caz ca nu mai poti merge si in cazul in care patesti ceva in timpul zborului. Bine e sa nu fie nevoie de ele, dar daca e nevoie, e vreo diferenta daca le am sau nu, in sensul ca, chiar primesti banii inapoi pe bilet sau te plimba pana iti piere cheful?
Multumesc.

#583
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Da, primesti banii inapoi. Daca indeplinesti una din conditiile asigurarii (vezi care-s alea in momentul achizitionarii).

#584
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Aeroflotul are si 580 euro pe Maldive din Roma, cu escala la Moscova.
La Bangkok cel mai ieftin am gasit din Bucuresti cu Aerosvit , escala la kiev, 630 euro pana la bangkok . Ma tot bate gandul sa plec in septembrie acolo .

#585
danusz

danusz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 05.11.2007

View Posttak30ver, on 18th February 2011, 12:14, said:

Aeroflotul are si 580 euro pe Maldive din Roma, cu escala la Moscova.
La Bangkok cel mai ieftin am gasit din Bucuresti cu Aerosvit , escala la kiev, 630 euro pana la bangkok . Ma tot bate gandul sa plec in septembrie acolo .

tot la aerosvit am vz azi bilet buc-beijing (escala la kiev) in septembrie la 425 euro!.....super pret....

#586
ladyblack

ladyblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 08.07.2008
Sa aleg biletul cu pauza intre avioane 2 ore sau 6 ore. Ma gandesc sa nu fie prea putin 2 ore si sa pierd urmatorul avion, sunt cam agitata in privinta asta, sa am timp suficient  :)

#587
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Vedeti ca a aparut o promotie la Air Asia , 1 mil de bilete super ieftine dupa 13 septembrie.
O simulare pe Paris - kuala lumpur si retur plecare pe 15 sept, 487 euro .
Kuala Lumpur - Pukhet / Krabi - 70 - 80 euro dus  - intors.
Din Europa ca plecare au doar Paris si Londra , in Asia insa ai foarte multe optiuni la preturi de genul .

#588
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Posttak30ver, on 21st February 2011, 17:50, said:

Vedeti ca a aparut o promotie la Air Asia , 1 mil de bilete super ieftine dupa 13 septembrie.
O simulare pe Paris - kuala lumpur si retur plecare pe 15 sept, 487 euro .
Kuala Lumpur - Pukhet / Krabi - 70 - 80 euro dus  - intors.
Din Europa ca plecare au doar Paris si Londra , in Asia insa ai foarte multe optiuni la preturi de genul .
Da, le-am vazut si anuntat pe blog... Uite-te la preturi din Istanbul ca sa ajungi acolo, se poate ajunge la preturi bune fara sa te duci in Paris sau Londra, unde, apropos, trebuie sa schimbi si aeroportul... Uneori si Aerosvitu are preturi bune pe Bangkok din Bucuresti

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate