Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Asia

- - - - -
  • Please log in to reply
587 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
succes

cu ce companie pleci spre HK ?

#38
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostMembruAnonim, on Apr 3 2007, 18:16, said:

succes

cu ce companie pleci spre HK ?

Cu KLM.

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
mmm , asa si asa. cat stai ? pleci grup sau singur ?

#40
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostMembruAnonim, on Apr 4 2007, 13:52, said:

mmm , asa si asa. cat stai ? pleci grup sau singur ?

Suntem 2, trebuia sa fim mai multi, dar au cedat pe parcurs.
Pai plec maine, pe 9 aprilie zbor la Chengdu sa-mi iau viza de Tibet, apoi pe 11 la Lhasa, ma returnez la Hong Kong pe 22 aprilie si pe 24 aprilie acasa.

#41
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
cat face avionu' pana la hk? si de-acolo zbori direct la lhasa? si ce planuri ai?

#42
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostDeathRipple, on Apr 4 2007, 15:10, said:

cat face avionu' pana la hk? si de-acolo zbori direct la lhasa? si ce planuri ai?

Din cate imi aduc aminte sunt 12 ore intre Amsterdam si Hong Kong, plus inca vreo 3 pana la Amsterdam.
De la HK, zbor la Chengdu si stau vreo 2 zile sa-mi iau viza de Tibet si apoi spre Lhasa. In Lhasa stau vreo 4 zile si apoi inchiriez un jeep (cu sofer + ghid - obligatoriu) pentru 7 zile sa ne invartim in Tibet.

#43
angelinne

angelinne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 14.10.2006

View PostImperator, on Apr 4 2007, 17:35, said:

Din cate imi aduc aminte sunt 12 ore intre Amsterdam si Hong Kong, plus inca vreo 3 pana la Amsterdam.
De la HK, zbor la Chengdu si stau vreo 2 zile sa-mi iau viza de Tibet si apoi spre Lhasa. In Lhasa stau vreo 4 zile si apoi inchiriez un jeep (cu sofer + ghid - obligatoriu) pentru 7 zile sa ne invartim in Tibet.


Super interesant!
Sa nu uiti sa ne povestesti cum a fost si ce ai facut pe acolo.Si cu lux de amanunte da?????
Distractie placuta!

#44
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postangelinne, on Apr 4 2007, 17:47, said:

Super interesant!
Sa nu uiti sa ne povestesti cum a fost si ce ai facut pe acolo.Si cu lux de amanunte da?????
Distractie placuta!

OK, desigur... daca vrei poti citi un articol pe care l-am publicat in Expert Traveller luna asta despre Nepal... acum ma duc pe partea cealalta a muntelui, dar cred ca sunt multe lucruri comune

#45
angelinne

angelinne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 14.10.2006

View PostImperator, on Apr 4 2007, 17:51, said:

OK, desigur... daca vrei poti citi un articol pe care l-am publicat in Expert Traveller luna asta despre Nepal... acum ma duc pe partea cealalta a muntelui, dar cred ca sunt multe lucruri comune

Da vreau vreau!
De ce nu povestesti si pe forum?

#46
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postangelinne, on Apr 4 2007, 17:54, said:

Da vreau vreau!
De ce nu povestesti si pe forum?

Plec maine la 4 dimineata si 3 saptamani bantui prin China si Tibet. Povestesc cand ma intorc. Pana atunci, poti citi articolul :)

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
enjoy ! ia o camera digitala de calitate si asteptam poze si impresii

#48
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostImperator, on Apr 4 2007, 17:51, said:

OK, desigur... daca vrei poti citi un articol pe care l-am publicat in Expert Traveller luna asta despre Nepal... acum ma duc pe partea cealalta a muntelui, dar cred ca sunt multe lucruri comune

l-am citit eu dar sincer, ma asteptam la mai multe detalii utile (costuri, taxe, harti, ghizi, poze). bine, exagerez, articolul chiar are multe informatii utile, dar poate varianta elecrtonica va curpinde mai multe. sau macar mai pune cateva poze aici sau aiurea pe net.

sunt curios mai ales ce inseamna sa te invarti 7 zile cu jeep-ul p-acolo. pe mine partea asta ma intereseaza cel mai mult. si costurile :)

drum bun ;)

#49
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostDeathRipple, on Apr 5 2007, 13:41, said:

l-am citit eu dar sincer, ma asteptam la mai multe detalii utile (costuri, taxe, harti, ghizi, poze). bine, exagerez, articolul chiar are multe informatii utile, dar poate varianta elecrtonica va curpinde mai multe. sau macar mai pune cateva poze aici sau aiurea pe net.

sunt curios mai ales ce inseamna sa te invarti 7 zile cu jeep-ul p-acolo. pe mine partea asta ma intereseaza cel mai mult. si costurile :)

drum bun ;)

Salutari din Lhasa. Sunt de 3 zile aici, este relativ cald (vreo 15 - 20 ziua, aproape zero noaptea) si soare pana dupa pranz cand apar norii. In rest, este super ok. Nu am avut rau de inaltime, am luat medicamente de rau de inaltime, asa ca totul e ok. Potala este superba, atmosfera din cartierul tibetan e super interesanta. Duminica plec cu jeep-ul prin Tibet - totul costa 1400 euro (7 zile + 5 nopti de cazare la Lhasa) pe Land Cruiser in care pot intra 3 - 4 oameni (noi suntem din pacate 2, ar fi fost mai ieftin in mai multi).
Despre articolul de Nepal, e mai mult de ce se poate vedea si ce impresiile mele, nu este chiar stil ghid, dar daca te intereseaza, te pot ajuta.
In rest, o sa povestesc cum a fost cu jeepul in Tibet dupa ce ma intorc., In Hong Kong, a fost nor si cam naspa, in Chengdu, am vazut ursuletii panda care sunt super draguti,.

Toate cele bune de la Lhasa !

#50
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
excelent. pretul nu e mare, mai ales daca intra 4 persoane - si cred ca intra. problema cea mai mare este pretul biletului de avion :) asteptam impresii si cat mai multe detalii ... pana atunci, vreme frumoasa si numa' bine ;)

Edited by DeathRipple, 13 April 2007 - 14:16.


#51
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostDeathRipple, on Apr 13 2007, 15:14, said:

excelent. pretul nu e mare, mai ales daca intra 4 persoane - si cred ca intra. problema cea mai mare este pretul biletului de avion :) asteptam impresii si cat mai multe detalii ... pana atunci, vreme frumoasa si numa' bine ;)

Da, dar vezi ca exista acum zbor KLM direct la Chengdu si s-ar putea sa fie niste preturi bune. De la Chengdu, costa 200 euro dus (cu tot cu permis de Tibet) la lhasa, returul e la vreo 130 euro.

#52
bodeacostin

bodeacostin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.12.2006
Sal!!!
Uite ca a venit vremea,sa mai plec si in Vietnam....ca asta imi mai lipsea...
Dupa ce mi-am luat o vesta anti-glont un detector de mina antipersonal si un permis portarma pt bazooka mi-au venit in gand si lucruri mai serioase.
Un prieten a vrut sa-mi vanda un i pod nano 30 gb la 300 de euro cam zgariat,eu totusi am fost mai retinut si am zis ca daca tot plec poate il gasesc in duty free mai ieftin in aeroport.In Germania tin minte ca parca erau(in aeroport)Prima si cred ca unica escala va fi la Paris dupa care zbor direct spre Vietnam (HO CHI MINH CITY) si cum cred ca in vietnam nu o sa gasesc o mina de tehnologie...intreb si eu oare exista duty free in Franta si daca da sunt oare sanse sa gasesc vre-un i pod prin el....dar in Vietnam???
Merci anticipat

#53
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
gasesti in ambele locuri. vietnam are zeci de magazine cu eletronice , in special ipods, ps3, etc.

#54
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Mai bine ia-ti din duty-free din Paris, ca ai siguranta ca e original 100 %, la garantie se poate apela mai usor decat daca iei din Vietnam,etc.

Cat ai escala la Paris?Deoarece doar cu 2 ore inaintea zborului in afara UE poti sa cumperi din duty-free.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate