Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Orange TV DTH - Migrare pe satelitul Hellas Sat?

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,252
  • Înscris: 01.12.2001

View PostKLM2009, on 09 decembrie 2021 - 16:34, said:

Tocmai că În România Astra 5B are aceoperire excelentă. Semnalul e perfect și cu antene mai mici. https://www.flysat-b...stra5b-beam.php
Eu la acest mesaj m-am referit. Eu am înțeles că spui că va rămâne pe Astra.

Însă eu cred că vor rămâne pe Hellas.
Că pe Telekom din cei 1 milion de abonați, câteva sute de mii sunt în afara.
1-2 sute de mii. Poate chiar mai mult.


#38
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009
Puteau să se folosească de ambele poziții. 31 nu e așa de departe față de 39. Deocamdată oricum nu știm ce au de gând. De asta am și mutat topicul la zvonuri.

#39
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,252
  • Înscris: 01.12.2001
Să plătească pt 2 sateliți? Nu fac ei asta.
Vor câștig, nu risipa.
O varianta: un singur satelit cu criptare dubla pt toate tipurile de STB-uri. Și Orange și Telekom.


#40
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Eu m-am gândit la varianta 1 satelit, Hellas, și simulcript pana la înlocuirea treptata a receiverelor de la Telekom cu cele Orange.

Se poate face asta. Sa ne aducem aminte cum a procedat Digi când s-a renunțat la N2, cu tot cu abonatii din afara țării.

#41
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 06.04.2006
sint foarte  multi abonati in afara tarii...sint clienti care nici nu au antena in tara,ci e trimisa cu tot cu stb'uri afara

#42
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,252
  • Înscris: 01.12.2001
Cred ca mai ieftin ar fi cu simulcrypt vesnc decât sa inlocuiasca câteva milioane de receivere Telekom. Au un milion abonați. Cu 2-3 sau chiar 5 receivere pe un singur abonament

#43
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 10.01.2007

View PostKLM2009, on 09 decembrie 2021 - 18:01, said:

Puteau să se folosească de ambele poziții. 31 nu e așa de departe față de 39. Deocamdată oricum nu știm ce au de gând. De asta am și mutat topicul la zvonuri.
Nu sunt zvonuri si nu vb ca sa ma aflu in treaba. Sunt prieten bun cu cativa contractori si au directiva sa reorienteze toate antenele de pe Astra spre HelasSat. Si asta nu este de acuma de cateva zile...( din luna mai s-a stiut sigur ) initial au avut termen pana la sfarsitul anului. Dar se intarzie ca de obicei...chiar zilele trecute am intrebat daca au intervenit modificari... asta cu reorientatul antenelor ramane batuta in cuie. Sunt doar intarzieri...

#44
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,252
  • Înscris: 01.12.2001
Pai nu au cum sa inceapa reorientarea, ca nu au migrat toate canalele pe Hellas. După ce le trec pe toate de pe Astra pe Hellas vor incepe. Dacă azi le reorientează, nu au ce vedea abonații.

#45
cristo4

cristo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 15.12.2006
Deschide Pro X HD de pe Hellas 39 est, am reverificat azi dimineață, cu Cam Orange.  Este doar un clip în bucla, fără audio, o înregistrare mai veche de pe Pro X HD.

#46
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 10.01.2007

View Postdorin_2k, on 10 decembrie 2021 - 09:20, said:

Pai nu au cum sa inceapa reorientarea, ca nu au migrat toate canalele pe Hellas. După ce le trec pe toate de pe Astra pe Hellas vor incepe. Dacă azi le reorientează, nu au ce vedea abonații.
Normal ca nu au cum incepe acuma... directiva este una clara... se intarzie cu mutatul canalelor/preluarea frecventelor de la telekom...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate