Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Orange TV DTH - Migrare pe satelitul Hellas Sat?

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
milanistaduemila

milanistaduemila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 02.12.2021
Eu sunt curios cum va implementa orange softul lor pe receiverele telekom mai ales pe noname-urile alea gri de pe vremea dolce. Atunci să văd pe unde mai scoate cămașa ”marele” orange. Cred că ăia de la tehnic o să înjure de mama focului și o să întrebe ”Cine mama mă-sii i-a pus să-i cumpere pe sărakii ăștia?”Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Peninsula Iberică nu e acoperita. Parțial Franța.
Attached File  Screenshot_2021-12-07-18-35-53-542_com.android.chrome.jpg   128.66K   64 downloads


Attached File  Screenshot_2021-12-07-18-35-40-246_com.android.chrome.jpg   125.55K   58 downloads
Nus pe ce spot e Orange

#21
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010
Nu te lua după hărțile postate, că nu corespund 100% cu realitatea. Plus că, in zonele unde e semnal mai slab se folosesc antene mai mari, nu tava de mici de la Orange.

In sud-vestul Germaniei, testat de mine, nu ai probleme cu semnalul folosind o antena de 110cm.

Plus că, in Italia sunt destui ce folosesc Orange. In Spania nu știu.

Edited by innesat, 07 December 2021 - 19:16.


#22
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Mai câștigă și instalatorii din afara un ban acum.
Am auzit că e 50€ o reglare de antena.
In Ro cred că firmele primesc maxim 5€ pt a muta o antenă.

#23
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010
Da, cam astea sunt prețurile afara, cel puțin in Italia sunt stâlpii plini de anunțuri in zonele cu un număr mai mare de romani.


Acum, o întrebare: inițiator, ai abonament la Orange Satelit? Dacă da, îți deschide programul Pro X HD pe Hellas? Sunt curios dacă îl retransmit, sau e tot o bucla de 5 minute. B1 HD are undeva la 9,2-9,3mbps.

#24
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009

View Posttoto_riina, on 07 decembrie 2021 - 17:05, said:

Marea problema ar fi, cum au zis si colegii mai sus, cu cei plecati in strainatate, care folosesc antenele si receptoarele acolo, dar care la abonament fugureaza pe adresa din tara. Atunci sa te tii, cand s-or trezi rudele lor care sunt acasa si au grija de casa cu instalatorii sa le roteasca antena si pe-aia ia-o de unde nu-i, ca e folosita in strainatate
Stai linistit ca se bucura instalatorii de astfel de cazuri! Dau bifa ca s-a facut, au marcat banu' rapid si "la revedere"!

Edited by Xman_ghio, 07 December 2021 - 22:37.


#25
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,310
  • Înscris: 08.02.2011

View Postnelutu79, on 07 decembrie 2021 - 14:35, said:

Hellas Sat se receptioneaza foarte bine in europa. Daca alegeau sa ramana pe Astra 5B pierdeau o gramada de abonati din strainatate. Sa fim seriosi , cine mai face abonament la DTH... cei din strainatate si aia care stau in zone necablate ( unde nu a ajuns "inca" RDS cu FO )


Care abonati din strainatate ? Legal nici nu exista asa ceva.

#26
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Legal: nu.
Și eu am 2 STB in IT. Am avut 4 trimise acolo.
Daca unul se defectează, mi-l trimite mie și chem tehnicianul și îl repara/înlocuiește alimentarea sau C-urile.


#27
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 10.01.2007

View Postinnesat, on 07 decembrie 2021 - 19:59, said:


Acum, o întrebare: inițiator, ai abonament la Orange Satelit? Dacă da, îți deschide programul Pro X HD pe Hellas? Sunt curios dacă îl retransmit, sau e tot o bucla de 5 minute. B1 HD are undeva la 9,2-9,3mbps.

Nu am abonament pe DTH si eu sunt curios daca deschide Pro X HD. Poate este cineva de pe forum care testeaza... ideea e ca are nevoie de antena cu motor si smartcam de la Orange

View Postmodoran, on 07 decembrie 2021 - 22:46, said:




Care abonati din strainatate ? Legal nici nu exista asa ceva.

Numai la Borsa MM 90 % din abonamentele DTH sunt folosite in strainatate. Indiferent ca e vb de Digi , Telekom sau Focus
Instalatorul iti monteaza sau livreaza echipamentele la adresa iar de acolo faci ce vrei cu ele atata timp cat platesti ab.
La Digi le poti ridica din POP cu mentiunea ca instalarea se face in regim propriu. Dupa ce pui stb-ul pe semnal suni pt reinitializare cartela...


Edited by nelutu79, 08 December 2021 - 09:08.


#28
cristo4

cristo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.12.2006
Nu se deschide ProX HD dr pe Hellas 39 est cu cam-ul Orange.

#29
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,719
  • Înscris: 20.10.2015
Pana nu va expira contractele la Telekom cu Național Geografic,Travel Xp,TDC,Mooz-urile etc nu se poate face trecerea in totalitate dacă grila nu e la fel.
Doar dacă renegociază și le introduc și la Orange canale astea.

#30
milanistaduemila

milanistaduemila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 02.12.2021

View Postdorindorin10, on 08 decembrie 2021 - 09:34, said:

Pana nu va expira contractele la Telekom cu Național Geografic,Travel Xp,TDC,Mooz-urile etc nu se poate face trecerea in totalitate dacă grila nu e la fel.
Doar dacă renegociază și le introduc și la Orange canale astea.
orange cam are nevoie de Nat Geo deoarece nu mai este în grila lor iar legat de trecerea la Hellas e mai bine s-o facă deoarece stă bine pe acoperire față de Astra care pică la prima ploaie mai măruntă.

#31
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Tocmai că În România Astra 5B are aceoperire excelentă. Semnalul e perfect și cu antene mai mici. https://www.flysat-b...stra5b-beam.php

#32
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 06.04.2006
Dar ce te faci cu clientii din afara tarii?

#33
milanistaduemila

milanistaduemila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 02.12.2021

View Postdarkwings, on 09 decembrie 2021 - 17:29, said:

Dar ce te faci cu clientii din afara tarii?
Își iau un instalator dar ăia din afara țării au antena cam ilegal doar că factura e în țară și plătește ruda/cunoștința din țară.

#34
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdarkwings, on 09 decembrie 2021 - 17:29, said:

Dar ce te faci cu clientii din afara tarii?
Serviciul e pentru România deci nu prea contează pentru Orange dacă în afara țării nu ai semnal.

#35
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Sigur contează. Vor pierde sute de mii de clienți dacă renunță la Hellas.

View Postmilanistaduemila, on 09 decembrie 2021 - 17:45, said:


Își iau un instalator dar ăia din afara țării au antena cam ilegal doar că factura e în țară și plătește ruda/cunoștința din țară.
Nu face nimica instalatorul ăla. Nici cu lighean de 2 metri nu au semnal in Spania pe Orange.

#36
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdorin_2k, on 09 decembrie 2021 - 17:53, said:

Sigur contează. Vor pierde sute de mii de clienți dacă renunță la Hellas.
Vrei să zici că au sute de mii de abonați în străinătate? Au maxim 300.000 în țară, în afară poate câteva mii. Mă refer la abonații Orange.
Au ales Hellas Sat pentru că acolo au grosul adică foștii abonați Telekom.

Edited by KLM2009, 09 December 2021 - 17:55.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate