Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Reacher (2022)

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#1
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
Reacher (link IMDb) este un serial de televiziune american (action, thriller, detective fiction) cu premiera la inceputul anului 2022.
Anuntata de ceva vreme, seria produsa de Prime Video de la Amazon urmeaza sa aiba premiera vineri, 4 februarie 2022, Reacher, adaptarea în serie a romanelor de succes Jack Reacher ale lui Lee Child, îl are în rol principal pe Alan Ritchson.

Prime Video de la Amazon a anunțat joi (02.12.2021) data premierei, de asemenea, a dezvăluit primul trailer al seriei, urmand ca toate cele opt episoade din primul sezon al seriei Amazon Originale sa fie difuzate în aceeași zi în peste 240 de țări și teritorii.
... serialul îl prezintă pe Reacher după ce tocmai a intrat recent în viața civilă.
In serie mai apar:
Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Chris Webster, Hugh Thompson, Maria Sten, Harvey Guillén, Kristin Kreuk, Currie Graham, Marc Bendavid, Willie C. Carpenter, Maxwell Jenkins si Bruce McGil.

In cele doua productii(filme)Paramount, Jack Reacher (2012) si Jack Reacher: Never Go Back (2016) aparea Tom Cruise dar aici (in serie) il avem pe: a 6-foot-5, 240-pound, Alan Ritchson.
Nick Santora (Scorpion, Prison Break) scenariul, producătorul executiv, alaturi de acesta, producători executivi Don Granger, Scott Sullivan, David Ellison, Dana Goldberg, Bill Bost.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GSycMV-_Csw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
macar actoru' asta seamana a reacher, asa cum e descris in carti, spre deosebire de midgetu' tom cruise...

trailerul pare a ecraniza romanul "Capcana Margrave" (Killing Floor).

astept seria cu nerabdare!

Edited by tEo, 06 December 2021 - 23:56.


#3
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
Awwwww YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS! Omu' e potrivit, cu moaca suficient de colțoasă, mare cât un spital și atitudinea corespunzătoare.
Să sperăm că se țin bine de cărți!
Posted Image Posted Image

#4
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,970
  • Înscris: 06.01.2006
Pare interesant, m-a prins.

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Macar asta are muschii la el , ca bietul Tom era curs ca o clatita cu compozitia gresita . Si e si ceva mai mare . Ajuta mult la credibilitate cand discutam de cafteli cu 7 insi in acelasi timp . Oricum , trailerul este incomplet. Vedem doar persoana de culoare . Asiaticul cu ochi oblici si LGBT-istul lipsesc ( se vor sesiza asociatiile responsabile , dar nu apar in primul trailer ) .

Edited by JurasikMan, 07 December 2021 - 15:25.


#6
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
Sunt mare fan Jack Reacher (am cumparat si citit tot ce a aparut in romaneste, si ce nu a aaparut in RO, am in engleza)
Deci abia il astept!
Sper sa nu se termine dupa doar o serie, ci sa fie suficient de bun, sa aiba multe episoade care sa acopere cat mai mult din cartile scrise...

#7
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006

 JurasikMan, on 07 decembrie 2021 - 15:23, said:

[...]Vedem doar persoana de culoare
Ca să fim cinstiți, respectivul personaj era negru și în carte...

#8
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
Si "bad guys" din carte sunt toti albi....

#9
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016

 Malus_Dacus, pe 09 decembrie 2021 - 16:57, a scris:

Si "bad guys" din carte sunt toti albi....

minus Picard care e alb-inchis!

amr 35 zile!

#10
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
Amr 33.

#11
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
AMR 9

#12
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
Un trailer:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/u-YNd31tSZg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Malus_Dacus, 25 January 2022 - 20:27.


#13
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 05.01.2004
Am fost intrigat de discutiile referitoare la serial si am citit primul volum din seria Jack Reacher (pur si simplu nu-i venise randul la citit pana acum...). Din ce vad in trailer, se pare ca se tine serios de linia cartii, asa ca am ceva sperante de un serial bun.
Intr-adevar, Tom Cruise nu aducea nici pe departe cu descrierea din carte a lui Reacher, insa a compensat mult cu atitudinea. Sa speram ca si Alan Ritchson se va ridica la inaltimea personajului.
Ca parere personala, l-am vazut doar in Titans, si nu m-a impresionat prea mult jocul lui. Ma rog, probabil nici rolul nu-i permitea prea mult. Vom vedea. Mai e putin.

#14
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
Am citit cam tot ce a aparut (pana la Blue Moon inclusiv), in romana si engleza. Sunt mare fan.
Actorul e potrivit ptr rol...
Sa vedem ce a iesit!

#15
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 05.01.2004
Am facut un maraton ieri si am vazut toate opt episoadele.
Nu cred ca am mai vazut un film care sa urmareasca atat de corect cartea. Evident, sunt unele chestii in plus si unele modificate, dar punctual si se inscriu in linia cartii. In rest, parca reciteam cartea in timp ce vedeam filmul.
Spun filmul, pentru ca desi e serial, de fapt este un film (ecranizare...). Poate putin cam lung, dupa parerea mea, dar nu deranjant.
Ritchson este Reacher. Aveam indoieli, dar i se potriveste rolul perfect. Roscoe si Finlay sunt si ei interpretati excelent.
Am descoperit si doua aluzii la rolul lui Ritchson din Titans, unde era Hawk.
In hotel cu Roscoe, Reacher baricadeaza usa si o pune pe Roscoe sa o pazeasca. Roscoe ii spune: Suntem la etajul sapte, nici macar tu nu ai anvergura aripilor asa mare.
La panda langa depozitele lui Kliner, Finlay se uita prin binoclu si-i atrage atentia lui Reacher asupra a ce se intampla. Reacher, fara binoclu, raspunde: Ce sunt eu, vultur? (Evident, el era soim...)
Nu pot decat sa sper ca vor urma si alte ecranizari ale romanelor lui Lee Child. In definitiv, Ritchson e tanar, are timp sa joace in multe alte sezoane.

#16
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Nenică dar ce munte de om.🤔

#17
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Bun serial.

#18
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
Maine sper sa reusesc sa-l vad si eu!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate