Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Completare formular Detalii Tehni...

Investitie intro firma

Buget de vis: ce caravana sa aleg...

Caut un VPN gratuit si un Antivir...
 ajutor VPN

Sfaturi montaj folie antivapori l...

Sistem audio recomandat

Borseta barbateasca
 Ce este cu declaratiile cerute ce...

Focul bacterian,basicarea,mucegai...

infectie zona inghinala

Dua Lipa - Training Season
 Informatii complete despre servic...

tema circuite

Voua va merge sa va logati pe git...

Fara curent casetofon Dacia Dokker

My Wallet by Emag

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
432 replies to this topic

-TINO-

-TINO-

Senior Member

• Grup: Senior Members
Eu am pus pozele de pe desktop, firefox.

the_northpole

the_northpole

Active Member

• Grup: Members
rectific. nu imi merge nici pe pc nici pe app.

Singurul lucru care imi arata ca exista si 12 rate este scadentarul asta
Dar cand ajunga la Plata, am numai 30 zile si 4 rate.

Attached Files

Edited by the_northpole, 11 July 2023 - 10:39.

bv01

bv01

Senior Member

Trebuie cont Genius Platinum /s

alexmorph3us

alexmorph3us

Member

View Postthe_northpole, on 11 iulie 2023 - 10:34, said:

rectific. nu imi merge nici pe pc nici pe app.

Singurul lucru care imi arata ca exista si 12 rate este scadentarul asta
Dar cand ajunga la Plata, am numai 30 zile si 4 rate.
Asa apare si la mine.

xymzar

xymzar

Senior Member

Pentru un credit în valoare de 1000 Lei, rambursat în 12 luni, rata anuală a dobânzii este 27.99% (fixă pe toată durata contractului).😂😂
In 4 rate e ok dar în 12 nu. Pentru 12 rate la sume mai mari există alte produse, card de cumpărături în rate fără dobândă sau dobândă mai mică că a lor.

bv01

bv01

Senior Member

View Postbv01, on 10 martie 2023 - 08:20, said:

Exemplul de calcul pus de eMag:

[ https://i.imgur.com/GO4AD0r.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pentru 1000 lei, plătești 133 lei dobânda.

Atenție, dobânda se plătește la sold, ca la orice credit. "Creditul" e doar pentru suma fără prima rată. YMMV

bibolu

bibolu

Member

Daca fac retur la un produs prin my wallet, exista posibilitatea ca sa imi dispara dim cont optiunea de wallet pentru o perioada datorata returului?

-TINO-

-TINO-

Senior Member

Eu am făcut retur și mi s-a umplut wallet-ul la loc (alesesem plata la 30 de zile), dar nu a dispărut opțiunea de a-l folosi.

DGecko

DGecko

Member

A aparut si la mine plata in 12 rate, dar este cu dobanda, asta dupa ce am facut mai multe comenzi la rand cu plata instant si banuiesc ca a contat asta, plus ca toate platile din categoria celor cu plata peste 30 de zile le-am facut anticipat.
Ca un exemplu : pentru un produs care costa 2 299 ajung sa platesc intr-un final 2 606.
Nu este o metoda foarte avantajoasa, dar daca iti doresti ceva foarte mult si nu ai alta posibilitate de achizitionare consider ca este o metoda utila.

alexmorph3us

alexmorph3us

Member

DGecko, on 10 august 2023 - 15:18, said:

A aparut si la mine plata in 12 rate, dar este cu dobanda, asta dupa ce am facut mai multe comenzi la rand cu plata instant si banuiesc ca a contat asta, plus ca toate platile din categoria celor cu plata peste 30 de zile le-am facut anticipat.
Ca un exemplu : pentru un produs care costa 2 299 ajung sa platesc intr-un final 2 606.
Nu este o metoda foarte avantajoasa, dar daca iti doresti ceva foarte mult si nu ai alta posibilitate de achizitionare consider ca este o metoda utila.
Si cam cate comenzi ai facut ca sa-ti apara? Trebuie sa fii neaparat client Genius sau nu conteaza?

bv01

bv01

Senior Member

bibolu, on 13 iulie 2023 - 19:54, said:

Daca fac retur la un produs prin my wallet, exista posibilitatea ca sa imi dispara dim cont optiunea de wallet pentru o perioada datorata returului?

Returul e una, wallet-ul e alta. Nu au nicio legătură.

DGecko

DGecko

Member

alexmorph3us, on 10 august 2023 - 15:53, said:

Si cam cate comenzi ai facut ca sa-ti apara? Trebuie sa fii neaparat client Genius sau nu conteaza?
Sunt client genius, dar nu stiu daca asta conteaza neaparat.
De cand am postat ultima oara aici sa zic ca am facut vreo 10 comenzi cu plata instant online printre altele in care am ales plata peste 30 de zile.

the_northpole

the_northpole

Active Member

cred ca trebuie sa fie activ cardul pe toata durata împrumutului.  daca cardul expira pe 01.2024. atunci nu o sa ai activ împrumutul pe 12 luni. numai cel de 4. daca iti expira in octombrie nu o sa ai activi niciuna. cel putin asa am observat cu experimentând cu 2 carduri.

-TINO-

-TINO-

Senior Member

Partea de card, da, trebuie sa nu expire in intervalul folosirii. Cat despre marite, trebuie sa folositi serviciul ca sa avansati, asa ca folositi plata la 30 de zile cand mai comandati, ca nu are comision.

Eu am 12 rate fara sa am cont Genius.

Edited by -TINO-, 10 August 2023 - 18:28.

Giigel01

Giigel01

Junior Member

• Grup: Junior Members

DGecko, on 10 august 2023 - 15:18, said:

300 de lei in plus nu e asa rau

Robert3555

Robert3555

New Member

• Grup: Junior Members
Salut,am întârziat cu plata la ultima rata și acum văd că e pe zero wallet. Aveți idee daca mai îl primesc înapoi? Rezolv ceva daca trimit email la eMag ?

blackskorpion

blackskorpion

Senior Member

Am folosit wallet de câteva ori. Cred ca o comanda dau doua am fost nevoit sa le returnez. Iar acum desi nu am întârziat cu platile, ba chiar am achitat tot mult mai repede, observ ca am 0 la sold 😂.

cris`

cris`

Member

Mie mi-a dat eroare la plata unei rate desi banii s-au retras. Am sesizat acest lucru catre emag, mi-au spus ca la ei in sistem figureaza achitat si sa nu iau in seama ce apare pe site pentru ca este eroare de afisare. Din pacate dupa cateva zile am ramas fara wallet, apare credit 0. De aproximativ o luna de zile stau dupa ei sa il reactiveze si nu se intampla nimic. De cand au trecut la operatori prin chat a scazut si calitatea serviciilor oferite. :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate