Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Alternativa telefon android la iPhone 13 Pro Max

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 30.12.2007
Vreau un telefon cu ecran mai mare, peste 6.5 - 6.7 inch mi se pare mai ok, sub mi se pare cam mic pentru manevrare, tastare si vizualizare continut video. Daca e mai mare, ala deja e prea mare ca e tableta. Vreau sa faca poze bune nu filmari, nu ma intereseaza cum filmeaza, nu ma intereseaza ProRes. Vreau sa aiba autonomie mai mare, Pro Max are baterie ok, 13/13 Pro au baterie/autonomie mai mica. Am testat 12 Pro Max si Note 20 Ultra, cel din urma nu mi-a placut cum se simte in mina, acel design colturos. 13 Pro Max e la fel ca 12 Pro Max, are colturile rotunjite si imi place mai mult cum arata. Repet, vreau Pro Max pentru ecran mai mare, pentru dimensiuni mai mari, pentru vizualizare continut mai ok, pentru design rotunjit la colturi, nu colturos ca seria Note de la Samsung, pentru ca il tin mai bine in mina si scriu/tastez mai bine la/pe el, pentru baterie mai mare care ofera autonomie mai buna.
De ce sa iau ceva inutil, de ce sa cumpar versiunea de 256GB daca nu am nevoie, de ce sa nu cumpar versiunea de 512GB minim doar pentru ca pot? Sau nu pot ca sunt zgircit? Unde merge mia merge si suta linistit, nu e vorba de asta. Sunt doar eu si sotia, fara niciun copil in peisaj. Totusi de ce am cumparat o berlina cind puteam sa cumpar un microbuz 8+1? De ce sa iau ceva inutil?
Ai dreptate, nu am nevoie de telefon momentan, poti trece mai departe.

Mai astept o saptamina sper sa apara 13 Pro Max. Daca nu da Orange niciun mail/mesaj ca a sosit o sa iau S21 Ultra, chiar daca are 6.8 inch nu e problema, cam aia e limita.

Edited by xew, 09 December 2021 - 00:46.


#20
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
https://www.amazon.d...2xpY2s9dHJ1ZQ==

Cei ce asteapta 13 simplu le trebuie rabdare (1-2 luni):
https://www.amazon.d...2dDbGljaz10cnVl

#21
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 30.12.2007
Iau din tara pe PF sa beneficiez de garantie in caz de nevoie.

#22
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Am citit ca Apple o să oprească producția de iPhone pentru câteva zile in China, din lipsă de componente. Cum cerea pentru seria iPhone 13 este mare, cine vrea să cumpere un astfel de smartphone, trebuie să se înarmeze cu răbdare.

Edited by senzanome, 09 December 2021 - 18:47.


#23
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 31.07.2015

View Postxew, on 09 decembrie 2021 - 15:45, said:

Iau din tara pe PF sa beneficiez de garantie in caz de nevoie.

Se poate face factură și pe Prea Fericit?
Aleluia.

#24
DeliriumSilence

DeliriumSilence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 27.04.2021
Xiaomi Mi 11 Ultra, daca vrei sa ai cea mai ,,MONSTRUOASA'' camera, Oneplus 9 pro daca vrei cel mai rapid telefon sau S21 Ultra ca orice roman basic.

#25
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
De ce roman basic?

#26
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 30.10.2017

View PostParanoir, on 10 decembrie 2021 - 21:42, said:

De ce roman basic?

Samsung e telefonul pentru romanii nostri, jumatate din populatie il are.

#27
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Asa crezi tu, ca doar in Romania e popular Samsung?
Normal ca multa lume ar avea telefoanele populare. Popularitarea e castigata prin calitati, in timp. De ce ar avea majoritatea oamenilor vreo chinezarie no-name?
Din cele 2 posturi anterioare reiese ca doar fraierii folosesc samsung, cand puteau fi destepti cu ceva chinezesc.

#28
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 31.07.2015
Românii care se uită de sus la români.
Românii care se cred mai presus de români.
Românii care sunt din naștere mai deștepți decât romanii...

#29
__-__

__-__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 30.11.2021
Toate cele 3 categorii sunt perfect existente si nu vor disparea vreodata.
Altfel, in calitate de hater declarat Samsung pot spune ca   de 4 ani de cand am trecut la Android am avut doar 2 samsung-uri iar in casa alt utilizator este tot la al doilea samsung in 7 ani.
Ce sa le faci, sunt fiabile orice ai zice.
S4 luat in 2014 cu 1600 de lei inca merge pe post de player youtube, navigatie auto, etc avand in oglinga principalele aplicatii pe care le folosesc pe FE.
Deci da, exista o mare probabilitate ca samsungurile sa fie mai bune decat chinezariile de duzina!
Altfel, un Nokia pentru OP este posibil sa bifze la toate cerintele !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate