Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Sfat laptop medic

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cris26

cris26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 08.03.2015
Salutare, imi puteti recomanda un laptop windows cat mai portabil, greutate mica, ecran de 14 sau chiar mai mic, il voi lua zilnic la munca, care sa nu oboseasca ochii, sa se deschida rapid si suficient de performant pt a face rapid prescriptii medicale, scrisori de intrare/iesire etc. Voi sta cu ochii pe el undeva la 40 min poate 1h pe zi. Ar fi ideal daca ar veni in plus cu office instalat ...am 2 maini stangi cand trebuie sa instalez eu :(
Mi ar trebui un minim 8 giga memorie zic eu, stocare nu am mare nevoie, buget pana la vreo 800 euro.
Locuiesc in afara tarii, in europa, cumpar frecvent de pe amazon, merci de recomandari.

#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
Arunca un ochi la noile Huawei MateBook 14 si 13, arata foarte bine si s-ar putea incadra in buget. Cred ca toate vin cu windows
uite unul ca exemplu: https://altex.ro/lap...pd/LAP53012CUW/
Pentru MS office da un ochi pe forum, se gasesc licente la 20-30eur.

Edited by aeon, 04 December 2021 - 21:26.


#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,729
  • Înscris: 30.08.2006
Huawei MateBook indeplinesc cerintele la portabilitate si calitate ecran.
Daca vei cumpara o licenta de office, vei primi si un link de descarcare. Microsoft Office se instaleaza automat.

Edited by Leo2006, 04 December 2021 - 21:30.


#4
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 22.04.2013
da, recomand si eu huawei, au oferte personalizate pentru fiecare tara pe shop ul lor. ce calitate ofera se apropie de macbook

#5
VladVladd

VladVladd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 25.08.2020
Salutare, foarte misto este ZenBook 14 UM425QA, care nu depaseste bugetul, ba chiar mai raman bani, cu ecran Full HD, IPS, foarte luminos (400 nits), Procesor AMD Ryzen 5 5600H (16M Cache, up to 4.2 GHz), 8GB DDR4X memorie RAM, stocare 512GB SSD, placa grafica integrata Radeon, Windows 10 Home preinstalat, autonomie foarte buna a bateriei, portabilitate sporita (1.3kg greutate) ce poate fi carat foarte usor in husa din pachet, vine si cu adaptor de ethernet in pachet si are o constructie de calitate cu finisaje din aluminiu.
http://www.pcgarage....home-pine-grey/

EDIT: Gasesti si un resigilat mai ieftin cu 300 RON.

Edited by VladVladd, 05 December 2021 - 10:32.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate