Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Prima data in Grecia

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
bombalau

bombalau

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.06.2021
As vrea sa merg in periuoada 27 decembrie-5 ianuarie undeva departe de frigul din RO.Ideea e sa fie cat mai aproapte de noi si sa fie cat mai cald,am vazut ca in grecia mai la sud ar fi cv sau in insule.As vrea sa merg cu autocar cv caci carnet nu am deci ma bazez pe voi care ati mai fost sa ma indrumati

#2
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005

 bombalau, on 04 decembrie 2021 - 09:52, said:

As vrea sa merg in periuoada 27 decembrie-5 ianuarie undeva departe de frigul din RO.Ideea e sa fie cat mai aproapte de noi si sa fie cat mai cald,am vazut ca in grecia mai la sud ar fi cv sau in insule.As vrea sa merg cu autocar cv caci carnet nu am deci ma bazez pe voi care ati mai fost sa ma indrumati

foarte buna alegere
vezi insa ca "aproape de noi " si "cat mai cald" nu sunt conditii compatibile. sud si cald = zona Athena/Peloponez. dar ceva de condus.  ( 1100...1400 km  pe sens)
dezvolta proiecutl nitel ( cate persoane, ce conditii cauti, ce vrei sa faci acolo etc) ca sa primesti sfaturi la obiect.

#3
bombalau

bombalau

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.06.2021
Eu cu prietema,am fost vara asta in bulgaria si am vrea acum grecia,ideea e sa mergem cu autocar,conditii nu suntem mofturosi,vrem sa vizitam zona,atena ne gandeam si noi,vremea vad ca e ok ziua

Edited by Dany_Darke, 04 December 2021 - 10:42.


#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,485
  • Înscris: 30.08.2006
Media la sfarsitul lui decembrie e de 12-14 grade si innorat sau ploaie.

#5
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
De ce nu avion pana in Atena?

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 Leo2006, on 04 decembrie 2021 - 10:57, said:

Media la sfarsitul lui decembrie e de 12-14 grade si innorat sau ploaie.

Mai exact,nu-i mare branza.Din contra.

#7
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,007
  • Înscris: 08.08.2018
Cel mai cald in decembrie cred ca va fi in Cipru, poti ajunge acolo in putin peste doua ore cu avionul din Bucuresti.

#8
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,873
  • Înscris: 15.04.2007
Bombalau mai pune un capac si alege Egipt ,Dubai,Zanzibar.Adevarat ca acolo nu ajungi cu rata,da faci impresie la fata.

#9
bombalau

bombalau

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.06.2021

 balauru69, on 04 decembrie 2021 - 11:38, said:

De ce nu avion pana in Atena?
Sincer nu am fost nicioadata cu avionul,plus as vrea sa vad si peisaje

 mannick, on 04 decembrie 2021 - 11:47, said:

Cel mai cald in decembrie cred ca va fi in Cipru, poti ajunge acolo in putin peste doua ore cu avionul din Bucuresti.
Ma gandeam si la Cipru dar e cam departe daca nu mergi cu avionul

#10
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021
si cu ce vrei sa mergi in cipru daca nu cu avionul?
cu autocarul?

#11
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Daca vrei sa fie cald Egipt, Dubai, Tazania, evident cu avionul.

#12
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
Eu iti dau un sfat, uita de Grecia iarna si mergi la Roma.
Ai si ce vedea, temperatura e ok (peste 10 grade in medie), avionul e la pret modic etc

Grecia iarna nu e Dubai, Tenerife sau altele ... mai bine mergi in Grecia vara, ca tot crestinul ...

#13
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
Pt Grecia de revelion... gasesti pachete la agentiile de turism. Da, avion Cipru sau autocar Atena sau Creta. Zone mai calde, dar posibilitatea de ploaie, mare. Pt cateva grade in plus, poate doar statiunile de pe continent in care merge si grecul sa-si petreaca sfarsitul de an. Peisaj, distractie, magazine deschise, animatie, poate si ceva de vizitat. Dar azi poate sa dea cu ploaie, maine cu frig  ... eventual si ceva fulgi. In rest liniste.

#14
robert23mg

robert23mg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 18.06.2017
@bombalau poti gasi bilete ieftine de avion folosind site-ul skyscanner punct com sau punct ro, alegi.
La catre poti bifa, 'nu ma pot hotari unde' iar la plecare/sosire poti alege date sau "cea mai ieftina luna", dai search si primesti o lista frumoasa cu cele mai mici preturi (am fost de 2 ori in oslo cu 130 lei dus-intors, etc).
Am cautat acum si sunt 11 tari care au bilete dus-intors sub 100 lei Posted Image si 5 tari sub 100 lei (cu plecare in decembrie si return ianuarie)

roma.png

Attached Files

  • Attached File  roma.png   223.02K   30 downloads


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate