Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cum denunt un contract Telekom in curs

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Am un contract cu ei pentru serviciul Smart Wifi, de aproximativ 2 saptamani m-au deconectat fara nici-un motiv anume de la serviciul de internet, iar eu am facut mai multe sesizari telefonice unde nu am putut ajunge la un numitor comun cu ei, mi-au invocat tot felul de motive , gen ca s-a produs o incurcatura la ei si ca se va solutiona in cateva zile, mai mult am primit mesaj pe telefon ca reclamatia s-a solutionat ,dar internet ioc! ,in ultima conversatie cu ei prin call center mi s-a invocat faptul ca nu am platit facturile desi sunt cu toate la zi cu toate, dovedibil cu platile de pe aplicatia de la banca si aplicatia lor prin 'Istoric facturi'. Asadar am incercat amiabil sa rezolv problema, nu s-a putut..cum pot sa reziliez acest contract fara sa platesc ceva pentru reziliere anticipata ? Multumesc

#2
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 30.07.2007
Pai citesti capitolul "Reziliere" din contractul pe care il ai.
Simplu!

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Pui un avocat sa le trimita hartia de reziliere la care atasezi dovezile - tot ce ne-ai spus aici
Gata

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Ce avocat?
Trimiți un mail sau apel la CC in care soliciți rezilierea. Atât. In 30 zile ai scăpat.


#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Daca face asta, plateste taxa de reziliere inainte de termen
Adica exact ce vrea sa evite

#6
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,742
  • Înscris: 08.10.2004
Posted Image

eu m-am luptat aproape 2 luni, am vorbit la telefon cu 5 persoane si am facut cateva reclamatii in scris...doar ca sa rezolv o incurcatura tot de ei facuta, de m-am trezit cu 2 abonamente si niste servicii ce nu le cerusem...

success..cred ca asa e gandit sistemul, pana la dumnezeu temananca sfintii...probabil ca sperau sa renunt  :)))

#7
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 Naijax, on 03 decembrie 2021 - 15:51, said:

Pui un avocat sa le trimita hartia de reziliere la care atasezi dovezile - tot ce ne-ai spus aici
Gata

Ce sa fac cu avocatul in ecuatia asta? Ala costa bani , eu am un contract cu telekom iar ei nu-mi ofera, cu rea credinta ,servicile din contract invocand tot felul de tampenii.

#8
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

View PostShieu, on 03 decembrie 2021 - 16:50, said:

Ce sa fac cu avocatul in ecuatia asta? Ala costa bani , eu am un contract cu telekom iar ei nu-mi ofera, cu rea credinta ,servicile din contract invocand tot felul de tampenii.

Stiu dar, nu mai platesti taxa de reziliere
Nu asta vrei ? Posted Image

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Ii plateste avocatul taxa? Ce rol are avocatul in aceasta privinta?
De ce obligatoriu avocat si nu doctor, politist sau profesor?
De ce doar avocat?
Nu mai bine farmacist? Ca ala descifreaza orice text scris.

#10
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Avocatul il scuteste de taxa
Hartia poate fi facuta si de un doctor, politist, profesor sau alt curios de pe Softpedia dar nu va scapa de taxa de reziliere
Alta intrebare ? Posted Image

#11
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001

View PostNaijax, on 03 decembrie 2021 - 17:54, said:

Avocatul il scuteste de taxa
Detaliaza, nu doar o tii pe a ta fara niciun motiv.
De ce doar avocatul il scuteste de taxa?
De ce nu judecatorul, procurorul sau chiar notarul. Sau unul ce a terminat Dreptul dar nu profeseaza.

De ce nu poate si un simplu om ce stie sa scrie sa faca acea soclicitare si sa nu plateasca taxa?

#12
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Deschide topic separat daca vrei sa afli detalii
Aici suntem offtopic

Edited by Naijax, 03 December 2021 - 18:16.


#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Mda, daca nu ai argument, te faci ca ploua

Pt initiator: e suficient atat.

View Postdorin_2k, on 03 decembrie 2021 - 15:59, said:

Trimiți un mail sau apel la CC in care soliciți rezilierea. Atât. In 30 zile ai scăpat.


#14
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,538
  • Înscris: 01.08.2006
Fa plângere la OPC și ancom, e simplu și gratis.

#15
m-amintors

m-amintors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 26.07.2021

View Postdorin_2k, on 03 decembrie 2021 - 18:14, said:

Detaliaza, nu doar o tii pe a ta fara niciun motiv.
De ce doar avocatul il scuteste de taxa?
De ce nu judecatorul, procurorul sau chiar notarul. Sau unul ce a terminat Dreptul dar nu profeseaza.

De ce nu poate si un simplu om ce stie sa scrie sa faca acea soclicitare si sa nu plateasca taxa?
Tu ești 100% fanboy telekom. Iti zic eu de ce avocatul ii rezolva problema, pt ca telepomii imediat cand vor vedea actionare in judecata or sa dea inapoi.

#16
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,256
  • Înscris: 24.06.2006

View PostNaijax, on 03 decembrie 2021 - 17:54, said:

Avocatul il scuteste de taxa
costa mai mult avocatul decat taxa Posted Image

#17
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001

View Postm-amintors, on 03 decembrie 2021 - 19:07, said:

Tu ești 100% fanboy telekom. Iti zic eu de ce avocatul ii rezolva problema, pt ca telepomii imediat cand vor vedea actionare in judecata or sa dea inapoi.
Acționare in judecata? Cine si unde a pomenit de acționare in judecata? Un user a aruncat o piatra ca doar avocatul il scăpa de taxa. Fals. Un simplu apel la CC e suficient. Pt cei ce cred ca doar avocatul e solutia: isi merita soarta de ignoranți.

#18
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 26.06.2009

View PostShieu, on 03 decembrie 2021 - 15:42, said:

Am un contract cu ei pentru serviciul Smart Wifi, de aproximativ 2 saptamani m-au deconectat fara nici-un motiv anume de la serviciul de internet, iar eu am facut mai multe sesizari telefonice unde nu am putut ajunge la un numitor comun cu ei, mi-au invocat tot felul de motive , gen ca s-a produs o incurcatura la ei si ca se va solutiona in cateva zile
Nu deconecteaza nimeni servicii "fara nici un motiv". Spune-ne aici ce motive ti-au dat, chiar daca nu esti de acord cu ele.

Din experienta cazurilor de aici cam 80% din "pagubiti" si-au dat pana la urma seama ca "hopala, de fapt am uitat sa platesc ceva" sau "am facut o chestie, dar nu am crezut ca va conta" :-)

Oricum: deschizi frumos o reclamatie, in scris. Le soliciti raspuns tot in scris. Daca raspunsul in scris nu te multumeste te duci al ANPC si vezi exact ce iti spun ei.

Smart Wifi cred ca e serviciul ala cu modm 4G si SIM. Nu inteleg ce nu iti poate functiona? Ala ori functioneaza ori nu functioneaza. Poate nu ai semnal 4G in locatia ta, dar aia poti sa verifici in 5 minute si gata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate