Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Orarul magazinelor nu trebuia sa revina la normal?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008

View Postbaribalu, on 22 decembrie 2021 - 10:33, said:

Poate ar fi cazul sa incepi sa iti traiesti viata asa cum vrei tu, nu cum vor altii.
Pai o traiesc cum vreau eu. Doar ca fatza de mama, asta e situatia, si eu si tata (Dumnezeu sa-l ierte) cat si fratele am fost nevoiti sa avem o latura secreta a vietii.

View Postsolitaryman, on 22 decembrie 2021 - 13:34, said:

Daca esti client fidel "de sambata" suna la ei sau te imprietenesti cu un angajat, sa iti faca una dinaia cu carne buna la ora 21 la pachet si o ridici tu noaptea (ti-o si incalzesc), eventual te intalnesti cu curieriul lor in parcul de langa shaormerie la ora 23:45. (dupa 22 merge doar prin curier, teoretic)
Sunt dezastru in ultima vreme. Iau daca urmeaza o zi libera, nu am chef de shaorma daca urmeaza zi de munca. Am incercat vineri seara, sambata, duminica, marti si miercuri (aseara). Dezastru, doar sambata am reusit. Ba au ramas fara carne, ba nu se incadrau in timp (comanda fiecare cate 5-10 bucati), ba precum aseara, ora 23:15, ramasi fara carne de pui si fara lipii mari. Doamne, praf sunt intre 23 si 00. Nu am pomenit asa ceva.

E nevoie sa li se dea voie pana la ora 01, neaparat.

#92
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,664
  • Înscris: 23.10.2006
Cred ca era mai bine sa te fii mutat mai demult de acasa. in fine, e viata ta, si daca tot mi-ai facut pofta de o shaorma, ma duc sa imi iau una de aici, isi produc singuri lipia. Nu trebuie sa astept sa adoarma nimeni.Posted Image

https://lahussein.ro/meniu/

Edited by baribalu, 23 December 2021 - 12:40.


#93
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Cu o vila faina construita de tata pana in 2000 si lasata mostenire, fraier sa fiu sa ma duc la bloc. Plus ca eu pun mereu muzica noaptea. Posted Image

Ma rog, la bloc am biroul, la parter.

#94
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,664
  • Înscris: 23.10.2006
Si eu ascult muzica si filmele cu un nivel mai ridicat la bloc, dar am noroc ca nu se aude la vecini, trebuie sa dau chiar tare sa se auda, ceea ce nu mai pot spune de majoritatea blocurilor construite din '60 pana in prezent.

#95
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Toate blocurile, atat cele vechi cat si cele noi, au problema asta cu izolatia fonica. Se aude tot, inclusiv ce se intampla in bai.

Blocurile nu au conditii de locuit la fel de bune CA CAsele, dar sunt bune pentru business-uri de tot felul, in special parterul lor.

#96
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

View PostNeaceasca85, on 23 decembrie 2021 - 12:49, said:

Cu o vila faina construita de tata pana in 2000 si lasata mostenire, fraier sa fiu sa ma duc la bloc. Plus ca eu pun mereu muzica noaptea. Posted Image

Ma rog, la bloc am biroul, la parter.
eu cred totusi ca familia te persecuta intentionat! scopul fiind sa nu te casatoresti sau sa faci copii, pentru ca averea sa ramina fratelui sau copiilor acestuia!

si mai fraier esti, daca nu te impui si lasi pe altii sa-ti dirijeze viata! ati facut succesiunea, a cui este de fapt casoiul respectiv? pentru ca este un casoi, nu ''vila'' cum iti place tie sa-i spui! Nu pot exista vile adevarate in Slatina!

#97
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Toata tevatura asta cu coronavirusul e in conditiile in care de 3-4 ierni nu am mai avut 1 simptom de raceala. Le percep deci ca pe niste limitari aiurea. Deci macar de Sarbatori sa se revina la orarele normale. Oricum limitarile Covid se bat cap in cap cu liberele de Sarbatori. Pe 24 si pe 31 program scurt, pe 25 si pe 1 inchis total. Mancarea de casa din case este de baza. Posted Image

View Posttytysor, on 23 decembrie 2021 - 14:14, said:

eu cred totusi ca familia te persecuta intentionat! scopul fiind sa nu te casatoresti sau sa faci copii, pentru ca averea sa ramina fratelui sau copiilor acestuia!

si mai fraier esti, daca nu te impui si lasi pe altii sa-ti dirijeze viata! ati facut succesiunea, a cui este de fapt casoiul respectiv? pentru ca este un casoi, nu ''vila'' cum iti place tie sa-i spui! Nu pot exista vile adevarate in Slatina!
Nu e adevarat, parintii au incercat sa ma forteze sa leg o relatie si sa ma casatoresc. Nu au reusit.Posted Image

Intre timp tata a murit (2014), iar fratele cu familia lui s-au mutat in alta casa in aceeasi curte.

Pe numele meu e trecuta casa. A fratelui e pe numele mamei. Problema e ca veniturile ne sunt comune mie si fratelui, firma din familie, mama aduna si nu cheltuie pensia ei.

Edited by Neaceasca85, 23 December 2021 - 14:41.


#98
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Ar fi fost o idee, ca acum, de pe 15-17 dec., până pe 23, magazinele să fie lăsate să aibă program până la orele 23-24. E mai liber de la 22 încolo.
Zic și eu, se mai rărea îmbulzeală, cât de cât, dar pe guvernanți nu îi duce capul.

Edited by Vlad_22, 23 December 2021 - 16:16.


#99
__-__

__-__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 30.11.2021
Au si ei agenda lor ....
Plus de asta ne fac un bine, de cand cu plandemia asta am facut economie serios, cumpar de la magazine mici, din piete, zilnic, fix atat cat am nevoie.
Cand mergeam in supermarketurile vietii lasam minim 1000 de lei si serios vorbind in 2 saptamani nu prea mai ramanea mare lucru iar mancarea era asa pentru 4-5 zile , maxim.
Eu sustin restrictiile, e periculos rau seara, te poti intalni cu destrabalatul de Covid, ca asta umbla numai prin mall-uri, cluburi, restaurante, numai pe la serviciu nu il vad, cred ca e obosit dupa atatea nopti nedormite....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate