Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

"Bursucul", in carti pentru preluarea echipei nationale a Romaniei

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,064
  • Înscris: 24.02.2011
Petrescu este slab ca antrenor. Încă n-am uitat rușinea care ne-a produs-o când a pierdut anul trecut sau acum doi ani cu o echipă de amatori în nuș' ce cupă intertoto. De (contra)performanțele din anul ăsta mai trebuie amintit?
Problema principală este la FRF. Nu au fler deloc când fac propunerile de selecționer.

Edited by sandel1, 02 December 2021 - 22:18.


#20
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,224
  • Înscris: 29.12.2006

View Postsandel1, on 02 decembrie 2021 - 22:18, said:

Problema principală este la FRF. Nu au fler deloc când fac propunerile de selecționer.

Ar avea fler dacă i-ar aduce pe Guardiola sau Nagelsmann, doar că atunci ar trebui să aducă şi pe jucătorii de la Manchester City şi Bayer München, să joace pe post de români la naţionala noastră. Posted Image

#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,988
  • Înscris: 07.11.2006

View Postsandel1, on 02 decembrie 2021 - 22:18, said:

Problema principală este la FRF. Nu au fler deloc când fac propunerile de selecționer.

Aia bietii sunt exact ca poporul roman inainte de alegerile generale.Nici ei nu prea au dintre cine alege.

#22
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 02.09.2015

View Posttoto_riina, on 02 decembrie 2021 - 16:17, said:

Ar ajuta venirea "Bursucului" la carma nationalei, ar da un suflu nou colectivului de jucatori? Voi ce credeti? Mie mi se pare o alegere potrivita, e omul cu cele mai bune rezultate dintre toti antrenorii de cluburi din divizia A din ultimii ani. Chiar daca e un vulcan pe marginea terenului asa cum il stim, eu zic ca poate aduce rezultate si la nationala!

Eu cred ca ar ajuta, si cred ca e potrivit ptr situatia de acum....

#23
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,064
  • Înscris: 24.02.2011

View Postadisz, on 03 decembrie 2021 - 08:17, said:

Aia bietii sunt exact ca poporul roman inainte de alegerile generale.Nici ei nu prea au dintre cine alege.
Nici poveste! Cum adică, nu sunt decât o mână de antrenori în lume? Suntem obligați să punem un român? Fii serios!

Edited by sandel1, 03 December 2021 - 13:36.


#24
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008
Pana la urma ori ramane Radoi, ori Mutu sau Edi.
Burleanu joaca la cacialma cu cei din generatia de aur.

#25
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

View Postjohnnickelby, on 03 decembrie 2021 - 14:34, said:

Pana la urma ori ramane Radoi, ori Mutu sau Edi.
Burleanu joaca la cacialma cu cei din generatia de aur.

O bataie de joc. Mai bine nu ne-am mai osteni sa mergem in preliminarii, ca oricum, tot la televizor vedem CM/CE.

#26
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,988
  • Înscris: 07.11.2006

View Postsandel1, on 03 decembrie 2021 - 13:36, said:

Nici poveste! Cum adică, nu sunt decât o mână de antrenori în lume? Suntem obligați să punem un român? Fii serios!

Siber acum,in urmatorii 25 de abi tu vezi vreun antrenor cu staif ca vina in cocina numita fotbalul romanesc?Sa apara trogloditii de teapa lui Becali sa-si bat joc de ei?Fii serios.In mocirla de aici sunt foarte buni,ba chiar indicati aia de teapa lu Mutu si Radoi,eventual celebrul Oli.
Nu-si murdaresc numele aia mari,stai tu linistit.

Pentru un fotbal jucat de ciurucuri,doar ciurucurile sunt bune.

#27
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,064
  • Înscris: 24.02.2011
Aici ai dreptate, nu pot să zic că nu. Am crezut că ești dintre ăia care încă mai cred că există un antrenor român cunoscut care poate să facă performanță.
Eu sunt mai optimist și cred că s-ar găsi vreun antrenor străin sau român (dar care nu a fost demis pentru rezultate slabe) care să încropească o echipă bună. Este păcat pentru Ianis, Stanciu, Niță și alții să le treacă vremea fără să se califice măcar la un turneu.

#28
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Esti optimist bine de tot Posted Image
Ianis, Stanciu si Niță s-au nascut tinere sperante si asa vor muri
Vremea lor a trecut deja

#29
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,224
  • Înscris: 29.12.2006

View PostNaijax, on 03 decembrie 2021 - 15:18, said:

Ianis, Stanciu si Niță s-au nascut tinere sperante si asa vor muri
Vremea lor a trecut deja

Mă gândesc la "Hagi ăl bătârn", care spunea în urmă cu ceva ani că, şi dacă România nu se va califica la mondialul din Qatar, trebuie să se califice la United 2026 - S.U.A.-Canada-Mexic, deoarece, spunea Hagi senior, atunci Ianis, juniorul lui, va avea 28 de ani, adică tocmai vârsta potrivită pentru a depăşi performanţa tatălui său de la Cupa Mondială din 1994. :)

#30
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,988
  • Înscris: 07.11.2006
Rejele junior nu va atinge niciodata performantele rejelui senior.
Si daca doriti strict parerea mea,rejele senior a fost un jucator foarte bun.Atat.Nu excelent sau deosebit,cum sunt si au fost mutli altii,e adevarat rari pe plaiurile mioritice.
De cand a devenit reje,numele lui Hagi apare cam peste tot.Daca nu el,fie-sa,marea actrita,sau fi-su,marele fotbalist.
Exagerari tipic romanesti,ca de obicei.
La momentul actual,rezultate pozitive nu prea se prevad in fotbal.Si nu neaparat ca nu ar fi jucatori capabili.Ci pentru faptul ca avem o presa de specialitate ticalosita si aservita si pentru ca cocalarismul face ravagii in randul jucatorilor de fotbal.Putoii fara rezultate deja au preturi de milioane de euro,conform presei si patronilor de cluburi care isi freaca mainile multumiti la gandul tunului ce va urma si la suma banilor care vor fi spalati.Aceste lucruri distrug iremediabil calitatea fotbalului
Totusi e bine ca avem "respect pentru adversar",lait-motivul tutror celor care dau interviuri.Si cu atat ramanem.

Edited by adisz, 03 December 2021 - 19:21.


#31
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,064
  • Înscris: 24.02.2011
Părerea mea este că Stanciu este un jucãtor bun, iar Niță și Ianis sunt foarte buni. Am văzut ultimul meci a lui Rangers din campionat și sincer îl văd pe junior la o echipă mai mare. Nici la Real Madrid nu s-ar face de râs.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate