Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

transfer intre Crypto.com App si Defi Wallet

  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Nu inteleg de ce nu pot cumpara cu DAI-ul adaugat ETH. Ma pune sa adaug bani...

#20
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Trebuie sa depozitezi... cu swap nu merge ca si acolo cere ETH ca sa platesti swap-ul (se face pe ethereum network deci tot la gaz ajungi).

Edited by rz, 01 December 2021 - 15:37.


#21
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Am cumparat cu cardul din aplicatie Ethereum si am primit in wallet Wrapped Ether cu care vad ca nu pot sa fac absolut nimic: nici sa-i schimb, nici sa-i vad in swap sau in alta parte. Cum pot ajunge sa iau ETH si sa scap de acest Wrapped Ether?

#22
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Intre timp m-am mai lamurit. Mi-am luat o teapa cu acest DEFI WALLET. In ce consta teapa: ca sa folosesti aplicatia ai nevoie de ETH pe care chipurile il poti cumpara direct din aplicatie. Pai exact asta am facut eu si m-am trezit cu banii luati si primind un nimic numit WETH care NU poate fi schimbat, NU poate fi folosit, NU poate fi trimis catre alte platforme (bine ca am luat de bani putini...). inainte de asta mai adaugasem niste DAI pe care nici pe acestia nu-i pot utiliza sa ii schimb sau sa fac ceva cu ei. Imi da, teoretic, posibilitatea sa-i retrag, doar ca pentru asta imi spune ca am nevoie de alta moneda pe care nu o am in portofelul respectiv si pe care NU o pot cumpara desi am bani in DEFI WALLET. Asa ca ma obliga sa trimit alte monede in aceasta platforma EXTREM de dubioasa care arata 100% a SCAM mai degraba decat a ceva serios. Asa ca am spus pas si am renuntat momentan la banii blocati acolo.

DECI NU VA RECOMAND SA FACETI PROSTIA SA UTILIZATI ACEASTA APLICATIE FIINDCA NU ESTE UTILIZABILA, CI ARE UN SINGUR SCOP: SA VA BLOCHEZE BANII PE EA PENRU A NU-I MAI PUTEA UTILIZA IN VECI.

#23
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,146
  • Înscris: 24.06.2006
multumesc pentru avertizare

#24
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011
Nu folosesc, deci nu te pot ajuta, dar cum sa zici ca Defi Wallet de la crypto.com e scam doar pentru ca tu ai început sa îl folosești fără sa iti faci temele înainte?

#25
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Ca la noi... tot ce nu stim sau este necunoscut in Romania clar este scam!.
Problema taxei/gazului in reteaua ERC20 este prezenta peste tot deci nu tine de un wallet sau altul... daca nu vrei taxe de gaz la ETH sau alte token-uri pe ERC20 iti faci conturi pe platforme centralizate si ai rezolvat problema!.

Din cate stiu WETH se foloseste la cumpararea altor token-uri pe ERC20 dar chiar si asa nu scapi de acel gaz atunci cand vrei sa faci exit din DeFi Wallet.

#26
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

View Postrz, on 13 decembrie 2021 - 10:18, said:

Ca la noi... tot ce nu stim sau este necunoscut in Romania clar este scam!.
Problema taxei/gazului in reteaua ERC20 este prezenta peste tot deci nu tine de un wallet sau altul... daca nu vrei taxe de gaz la ETH sau alte token-uri pe ERC20 iti faci conturi pe platforme centralizate si ai rezolvat problema!.

Din cate stiu WETH se foloseste la cumpararea altor token-uri pe ERC20 dar chiar si asa nu scapi de acel gaz atunci cand vrei sa faci exit din DeFi Wallet.
Poate nu m-am facut bine inteles: nu am probleme cu plata taxei, ci am probleme cu faptul ca nu poti utiliza banii din cont, cu faptul ca cumperi ETH si primesti WETH care NU poate fi utilizat deloc in aplicatia lor: nici sa-l schimbi, nici sa-l vinzi, nici sa-i dai withdraw, nici sa faci absolut nimic cu el. Sunt pur si simplu niste bani pierduti, imposibil de utilizat. Si mi se pare absolut NORMAL ca atunci cand cumperi ETH sa primesti ceea ce ai cumparat. Este ca si cum te duci la magazin sa-ti cumperi mancare sa mananci si ti se da mancare din plastic care este o clona a mancarii normale, dar pe care tu nu o poti folosi la nimic. Acest lucru am patit si eu: am primit ceva inutilizabil, desi am cumparat ETH. Am atasat poza care arata ceea ce am cumparat. Cumparasem ca sa achit taxele din aplicatie.

Attached Files



#27
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Se intra la SWAP si acolo se schimba din Wrapped ETH in ETH... posibil sa nu iti mai ceara inca odata ETH pentru gaz, daca ai deja WETH in balanta.

Attached Files



#28
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Exact asta spun mai sus: este imposibil sa o schimbi in orice ai vrea. Pe langa asta, nici macar nu exista ETH.

+ ca sunt deja 2 saptamani de cand le-am trimis email la care nu au raspuns in care le-am sesizat faptul ca am cumparat ETH si am primit ceva fara valoare. nici pana azi nu au raspuns. asta pentru mine da dovada de teapa, oricum ai vrea sa o iei. Mai ales ca NU EXISTA nicaieri pe site-ul lor faptul ca atunci cand cumperi ETH primesti altceva. Sau ce poti face cu acel altceva. + discutie cu un roman din staff-ul de pe Telegram care a spus clar ca nu am ce face si ca singura mea solutie este sa astept fiindca acum fee-urile sunt enorme si ca chiar daca reusesc sa schimb acele monede, fee-ul va fi mai mare decat valoarea lor. La fel, un lucru care nu se specifica nicaieri pe site.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate