Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

transfer intre Crypto.com App si Defi Wallet

  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Salut

Exista vreo posibilitate de a transfera intre Crypto.com App si Defi Wallet (tot de la Crypto.com) monede stabile fara sa achiti fees-ul?

#2
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Din cate stiu, nu scapi de fee/gaz... daca vrei sa scapi de taxele alea enorme (de pe ethereum) trebuie cumva sa te folosesti de platformele Nexo si Gemini (cu 5 respectiv 10 retrageri gratuite, inclusiv la cripto erc20) si de acolo sa scoti Stablecoin/ETH fara fee insa si asa se va pierde ceva de la spread-ul practicat (oricum, mult mai putin decat taxa). Chestia e ca daca duci stablecoin in wallet fara taxa aia de 15-25USD nu stiu din wallet cum mai scoti fara sa eviti fee/gaz, daca in wallet nu poti sa faci un swap in altceva. DeFiWallet de la CryptoCom stiu ca are swap dar nu stiu daca se scapa de reteaua ethereum la schimb (nu am folosit)

Edited by rz, 30 November 2021 - 15:38.


#3
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Am transferat DAI prin cronos cu 0,6DAI fee. Tranzactia spune completa, dar momentan nu au intrat banii sa confirm si primirea lor. Sper ca totul sa decurga ok...

#4
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
DAI e mai ok ca taxe, prin Cronos... ai rabdare ca dureaza deoarece sunt necesare multe confirmari - nu mai stiu dar oricum in jur de 30 confirmari

Edited by rz, 30 November 2021 - 18:29.


#5
zenomocanul

zenomocanul

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.03.2021

 bogdan_world, on 30 noiembrie 2021 - 14:29, said:

Salut

Exista vreo posibilitate de a transfera intre Crypto.com App si Defi Wallet (tot de la Crypto.com) monede stabile fara sa achiti fees-ul?
ce taxe ce monede ai eu am usdc de 1000 euro in cripto earn am castigat 50 $ dobanda ce taxe am cat raman daca retrag?

#6
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Depinde prin ce retea il retragi si unde... daca exista compatibilitate CRONOS ai taxe sub 1$ (daca folosesti ethereum ai vreo 25$ taxa)
Prin BEP20 ori SOL ai in jur de 1$ taxa de retea... cand retragi in extern verifica mai intai ce retele sunt acceptate acolo (in wallet/exchange)

Edited by rz, 30 November 2021 - 18:30.


#7
wiz4rd_24

wiz4rd_24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 26.02.2008
Poate se gândesc majoritatea portofelelor să adopte și alte rețele la stablecoin-uri, majoritatea au ERC-20, și te rupe la taxe, inclusiv exchange-urile : kraken 20 usdc , crypto.com 25 usdc...
Gemini are 10 retrageri gratuite,  dar taxă de 1.49% la sume peste 200&euro la exchange; , deci e cam inutilă retragerea gratuită...

Edited by wiz4rd_24, 30 November 2021 - 18:39.


#8
zenomocanul

zenomocanul

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.03.2021

 rz, on 30 noiembrie 2021 - 18:28, said:

Depinde prin ce retea il retragi si unde... daca exista compatibilitate CRONOS ai taxe sub 1$ (daca folosesti ethereum ai vreo 25$ taxa)
Prin BEP20 ori SOL ai in jur de 1$ taxa de retea... cand retragi in extern verifica mai intai ce retele sunt acceptate acolo (in wallet/exchange)
retrag in contul bancar prin care am transferat sepa nu se poate?

#9
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Au trecut 5 ore de cand am finalizat transferul. Statusul este Confirmed si este confirmata de 2686. este normal sa nu-mi apara in wallet nici paca acum? de gresit, nu am gresit ca am facut copy-paste, nu aveam ce sa gresesc.

Edited by bogdan_world, 30 November 2021 - 20:36.


#10
wiz4rd_24

wiz4rd_24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 26.02.2008
Vezi să nu fi trimis DAI la o adresă, care nu suportă rețeaua cronos....


#11
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

 wiz4rd_24, on 30 noiembrie 2021 - 21:17, said:

Vezi să nu fi trimis DAI la o adresă, care nu suportă rețeaua cronos....
Pai este adresa de cronos furnizata tot de Crypto.com Defi Wallet

#12
wiz4rd_24

wiz4rd_24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 26.02.2008
Dar când ai trimis/retras din crypto.com app,  ai selectat rețeaua cronos ?

#13
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Am primit monedele in Defi Wallet, dar nu imi apar si in EARN. Stie cineva cum le transfer acolo?

#14
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Apesi pe EARN dar vezi ca acolo chiar dai de gaz... daca nu ai ETH ca sa platesti gazul nu te lasa sa treci mai departe

Edited by rz, 01 December 2021 - 12:09.


#15
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Nu am deloc ETH. Cat trebuie sa adaug?

#16
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Eu nu folosesc wallet-ul dar pe undeva trebuie sa fie o notificare despre gaz... caut si revin
Trebuie sa apesi pe iconita aia mica si colorata, de sus (dreapta)... acolo este un status actualizat dupa fiecare schimbare de suma gaz (deci nu este fixa taxa pe gaz)
Se vede in captura 1 cum arata.
Daca nu ai ETH trebuie sa faci depozit in Wallet, macar cu suma minima necesara pentru gaz... la sume mici chiar nu merita sa platesti atat

Attached Files


Edited by rz, 01 December 2021 - 12:47.


#17
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Si suma asta de 10 euro se achita o singura data cand adaugi banii in EARN sau in fiecare luna? 10 euro este indiferent de suma adaugata? Chiar daca este o suma mai mare?

#18
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Poti sa depui cat ETH vrei in wallet... de acolo se va trage o suma pentru gaz si este pentru fiecare tranzactie in parte (uneori poate fi mai mult alteori mai putin dar media este oricum foarte mare)!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate