Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Omul, o fiinta permanent nemultumita

* - - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
60 replies to this topic

#37
adriansdrei

adriansdrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 13.10.2021

View PostAdm, on 29 noiembrie 2021 - 12:10, said:

Istoria umanitatii (pe scurt)
Cam misogin bancul si fara legatura cu istoria.... :)
Antropologii spun ca mai degraba  femeia a fost cea care a inventat agricultura (dupa ce a aruncat semintele de grau si a descoperit accidental cum crestea graul)  si tot femeia a fost cea care a inventat metodele de tesut si cusut primele vesminte din piei si blanuri de  animale (ca barbatul n-avea chef de astea), si e posibil ca tot femeia sa fi domesticit cainele si pisica (pentru ca cine arunca resturile de oase si carne langa pestera incat ca atragea lupii ?). Si in mod sigur tatuajele si bijuteriile tot femeia le-a descoperit pentru ca doar nu ma astept ca un barbat primitiv si vanator sa aiba simt estetic dupa ce alearga ore intregi dupa  mamuti si cerbi.  

Dar sa zicem ca e ca-n banc.
Asa ca intreb   ce va face femeia in urmatorii 50-100 ani cand:
-aerul va fi toxic
-zacamintele de petrol, carbune si gaz se vor epuiza
-oceanele vor fi acide
-raurile secate
-padurile defrisate
-suprafete agricole  desertificate si sterpe
-o gramada de specii de animale si plante disparute

Cred ca va fi randul barbatului sa planga si femeii sa-si    puna mintea la contributie !  :))))))

#38
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
You must be fun at parties...
Auzi des expresia "party pooper"? Daca da, sa stii ca despre tine e vorba :lol:

View Postadriansdrei, on 29 noiembrie 2021 - 04:42, said:

Am pus articolul gresit, dar asta nu e o scuza sa ma jignesti.
Poate ar trebui sa stii ca materialele din care sunt construite centralele nucleare necesita petrol pentru a fi fabricate si transportate.
Dudette, aia n-a fost jignire, era o constatare bazata pe faptul ca ai pus un citat al carui sens nu l-ai inteles (fuel nu inseamna combustibili fosili in acel context). Si apoi cand ai realizat gafa, pt ca ti-am atras atentia si eu si inca un coleg, ai editat ca sa para ca de fapt vorbeai despre altceva.

#39
adriansdrei

adriansdrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 13.10.2021

View PostLowrider, on 29 noiembrie 2021 - 21:25, said:

You must be fun at parties...
Auzi des expresia "party pooper"? Daca da, sa stii ca despre tine e vorba

Dudette, aia n-a fost jignire, era o constatare bazata pe faptul ca ai pus un citat al carui sens nu l-ai inteles (fuel nu inseamna combustibili fosili in acel context). Si apoi cand ai realizat gafa, pt ca ti-am atras atentia si eu si inca un coleg, ai editat ca sa para ca de fapt vorbeai despre altceva.
Tocmai m-ai jignit printr-un atac grosolan  la persoana , zicand ca sunt "party pooper", desi eu n-am mai fost la vreo petrecere de la balul bobocilor  din clasa a 9-a.  
Dar ce ar fi sa ma lasi in pace si sa stai la scara ta, ca eu macar incerc sa fiu on-topic , pe cand tu vii aici doar sa ma jignesti si sa ma trollezi?
Asta e, am gresit.
Dar nu-mi retrag argumentul ca petrolul e baza civilizatiei moderne.
Toate materiile de constructie pentru centralele nucleare au la baza petrolul, de la extragerea resurselor de baza pana la transportarea si prelucrarea lor.
Valabil si pentru panourile solare si masinile electrice ale lui Musk care cica nu polueaza.

Edited by adriansdrei, 30 November 2021 - 03:04.


#40
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
Ce imi plac mie luptatorii astia anti-sistem, care nu au spart niciodata un lemn si nu au vazut cum e sa iti inghete mainile pe colorifer.

Fiind trecuta prin astfel de minunatii ale civilizatiei, stiu ca nu sunt sustenabile, ca totul este perfect cand zici sa facem sacrificii (pt un tel inalt), dar e al dracu de greu cand trebuie sa le faci tu.

Ideea este ca e normal sa vrem mai mult, mai bine si mai ieftin.
Dupa cum sta insa treaba, situatia se va imputi urat dpdv al resurselor si se va intampla mai rapid decat era planificat.
Vezi scandalul gazelor si al energiei electrice.

Pe vremuri, iarna faceam economii si nu mergeam cu masinile (era interzis).

Era o viata mizera, acum putem sa ii zicem eco.

In alta ordine de idei, pe masura ce imbatranesc, prefer sa salvez planeta mutandu-ma intr-o tara mai calda.

#41
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,614
  • Înscris: 06.03.2005
https://gadgetreport...E7OHf9OEWs8cRBI
Ia te uita astia deja produc in masa benzina sintetica fara petrol.

Petrolul si produsele derivate s-au folosit in industrie pentru erau din abundenta, usor de manipulat si transportat, daca nu ar fi existat industria ar fi evoluat si fara, dar doar manata de nemultumirea omului.Daca era multumit si nu ii trebuia nimic, ramanea in pestera.
Daca ai impresia ca petrolul reprezinta vreo bogatie vezi ce sa intampla in Venezuela, stat a carui economie se bazeaza pe productia si exportul de petrol, tara care se afla in saracie crunta, in faliment.

#42
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

View Postadriansdrei, on 30 noiembrie 2021 - 03:03, said:

Tocmai m-ai jignit printr-un atac grosolan  la persoana , zicand ca sunt "party pooper", desi eu n-am mai fost la vreo petrecere de la balul bobocilor  din clasa a 9-a.  
Asa impresie puternica ai lasat, de nu te-a mai invitat nimeni la petreceri de atunci? :lol:
Nu-i bai, ai timp pana in clasa a 12-a sa mai mergi la petreceri, dar numai daca promiti ca nu traduci fiecare gluma si nu incepi de fiecare data cate-o disertatie cu tenta feminista.

View Postadriansdrei, on 30 noiembrie 2021 - 03:03, said:

Asta e, am gresit.
Dar nu-mi retrag argumentul ca petrolul e baza civilizatiei moderne.
Toate materiile de constructie pentru centralele nucleare au la baza petrolul, de la extragerea resurselor de baza pana la transportarea si prelucrarea lor.
Valabil si pentru panourile solare si masinile electrice ale lui Musk care cica nu polueaza.
Errare humanum est, no problem.

Aia cu masinile care nu polueaza e o gluma buna :lol:

#43
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

View PostAdm, on 30 noiembrie 2021 - 06:48, said:

Ce imi plac mie luptatorii astia anti-sistem, care nu au spart niciodata un lemn si nu au vazut cum e sa iti inghete mainile pe colorifer.
Eu n-am auzit niciunul care a trait pe pielea lui perioada ceausista sa vina si sa zica "bai ce mi-e dor sa ma trezesc la 3 jumate noaptea si sa ma duc pe un ger napraznic sa astept in frig cu sticlele de lapte si de sana, fara sa fiu sigur ca o sa prind si eu" sau "bai ce fain era cand baga paine si fugeam cu totii cu cartela sa prindem o jumate de paine alba". Numai de la tembelii care s-au nascut cu iphone-ul in mana auzi astfel de ineptii prin care-l fac pe Ceausescu sa para un vizionar. Dar al naibii, nu vezi pe unul ca se duce in Rusia, China, etc sa traiasca sau sa faca gura mare pe acolo. Ei sunt zmei de tastatura, in realitate niste plapanzi care se julesc la cea mai mica boare de vant.

#44
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View PostLowrider, on 29 noiembrie 2021 - 00:14, said:

Asa-i cand n-ai trait pe vremea aia, aberezi despre lucruri pe care nu le cunosti personal.

Ei lasati, ca la cum evolueaza preturile la energie, vor sti in curand toti cum era cu racoare in apartament si intuneric.
Daca nu se plafonau preturile la curent si gaz, cei cu salariu minim pe economie(si nu numai)  faceau cunostinta chiar din iarna asta cu epoca '88, asa ca...trezirea!

View Postadriansdrei, on 28 noiembrie 2021 - 23:19, said:

Dupa cum bine stim, omul e o fiinta permanent nemultumita si nerecunoscatoare.

Da, dar aceasta permanenta dorinta de imbunatatire  a conditiilor de viata a determinat si evolutia tehnologica si a civilizatiei umane.
Ca daca omul se multumea cu putin, traia si acum in pestera, nu statea la caldurica in casa scriind pe forumuri.
Acum erai in padure la taiat de lemne.
Da, e normal sa iti doresti mai mult, problema e poate, cum zici tu, cand prin asta ii afectezi pe altii, acolo da, e de discutat.

Pe de alta parte, nu ai dreptate totala cand zici ca pe nu stiu cate continente lumea traieste bine. Nici macar in Romania o buna parte din populatie nu traieste foarte bine.

Nu stiu daca va veni apocalipsa cand se termina combustibilii fosili peste 50 de ani. Deja exista surse alternative de energie si tocmai dorinta omului de a evolua va duce la descoperirea altora, cred ca ne facem prea multe griji.

Dar mi se pare in regula ca omul sa isi doreasca diverse, lucruri, experiente etc ca de aia e om si nu e animal, doar animalele sunt interesate doar de satisfacerea instinctelor de baza: hrana si reproducere. Altfel de ce ar mai trai, doar sa manance si sa se culce?

View Postadriansdrei, on 29 noiembrie 2021 - 00:58, said:

1)  Adio plastic,

2) O civilizatie e industriala cat timp are combustibil. Odata ce s-a terminat, e pa, te intorci in evul mediu in cel mai bun caz,

1) Ei da, e plin de plastic pe toate drumurile, aici e simplu, se recicleaza cel existent
2) Se gasesc combustibili alternativi, deja exista. Evident deocamdata inca avem petrol "cacalau", de aceea nu se insista inca pe combustibili alternativi, sau sunt scumpi acum, dar stai tu linistit, pana cand se epuizeaza petrolul vom avea alternative suficiente.
Cica au aparut deja autobuze cu hidrogen, am vazut unul in teste pe strazile orasului, de asta ce mai zici?
Viitorul este energia electrica, si slava domnului exista metode alternative de productie, raurile nu vor seca niciodata, deci nici hidrocentralele nu vor inceta sa produca curent, plus energie solara si alte cateva. Si ce te face sa crezi ca nu vom descoperi si tehnologii noi?
Acum 150 de ani nu exista nici curentul electric. Ce te face sa crezi ca peste 100 de ani nu vom avea 5 alte noi tehnologii de producere de energie pe care nici nu le banuim acum?
Nu ne intoarcem in niciun caz in niciun ev mediu, stai tu linistit.
Si incearca sa nu mai gandesti limitat.

Edited by axisborn, 30 November 2021 - 14:28.


#45
adriansdrei

adriansdrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 13.10.2021

View PostLowrider, on 30 noiembrie 2021 - 11:08, said:

Asa impresie puternica ai lasat, de nu te-a mai invitat nimeni la petreceri de atunci? Posted Image
Nu-i bai, ai timp pana in clasa a 12-a sa mai mergi la petreceri, dar numai daca promiti ca nu traduci fiecare gluma si nu incepi de fiecare data cate-o disertatie cu tenta feminista.


Errare humanum est, no problem.

Aia cu masinile care nu polueaza e o gluma buna Posted Image
1. Tocmai asta-vara am absolvit masterul. Am absolvit liceul de profil socio-uman  acum 8 ani.
2. Nu ma duc la petreceri si prin cluburi din alegerea mea. Pentru ca nu fumez, nu consum alcool si detest manelele.......spre deosebire de tine.  
Am alte distractii mai bune decat sa stau sa fumez, sa ma imbat ca un porc si sa ciupesc gagicile de fund prin cluburi si decat sa ascult manele  : jocurile video!

View PostLowrider, on 30 noiembrie 2021 - 11:34, said:

Eu n-am auzit niciunul care a trait pe pielea lui perioada ceausista sa vina si sa zica "bai ce mi-e dor sa ma trezesc la 3 jumate noaptea si sa ma duc pe un ger napraznic sa astept in frig cu sticlele de lapte si de sana, fara sa fiu sigur ca o sa prind si eu" sau "bai ce fain era cand baga paine si fugeam cu totii cu cartela sa prindem o jumate de paine alba". Numai de la tembelii care s-au nascut cu iphone-ul in mana auzi astfel de ineptii prin care-l fac pe Ceausescu sa para un vizionar. Dar al naibii, nu vezi pe unul ca se duce in Rusia, China, etc sa traiasca sau sa faca gura mare pe acolo. Ei sunt zmei de tastatura, in realitate niste plapanzi care se julesc la cea mai mica boare de vant.


NIMENI NU VREA, pricepe ca nu vreau sa traiesc un asemenea stil de viata.
Eu spun doar ca vom fi FORTATI de guvernele actuale si viitoare, si mai ales in functie de ce votati, dar mai ales de ONU!
Asa cum ati acceptati cu usurinta sa purtati permanent masti pe strada si sa va vaccinati cu trei doze, la fel o veti face si cand o va puna sa mancati inlocuitori de carne (insecte, alge, soia), sa renuntati la automobile pe baza de benzina/gaz, la electronice consumatoare de multa electricitate,   la mobiliere din lemn si haine din piele.  
Din partea mea putem trai la fel ca si acum inca vreo 10-20 ani.  Dupa noi n-are decat sa vina potopul, iar atunci vom trai stilul ala de viata ecologist din propria vointa, fortati de imprejurari.

Eu intr-un asemenea caz o sa ader in tabara lui Sosoaca/Trump  si o sa o ard ca negationist climatic pentru ca nu vreau sa renunt la jocuri video, la burgeri cu vita, porc si pui si nici nu-mi arde sa merg cu Uber electric care sa se opreasca in mijlocul soselei.   Ma doare undeva de viitorul planetei pentru ca nu o sa fac copii si nici nu o sa am vreodata partenera.
Dar voi aveti deja copii, veti avea nepoti la care sa va ganditi.

Veti fi fortati    sa respectati  masurile ecologiste ale Gretei Thundberg (tipa are potential sa ajunga intr-o functie de conducere mare incat sa decida viitorul civilizatiei).

Edited by adriansdrei, 30 November 2021 - 17:54.


#46
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021

View PostAdm, on 30 noiembrie 2021 - 06:48, said:

Ce imi plac mie luptatorii astia anti-sistem, care nu au spart niciodata un lemn si nu au vazut cum e sa iti inghete mainile pe colorifer.



NU!
Cand puneai iarna mana pe calorifer , caloriferu sarea ca ars si te intreba.
Cum de ai mana asa de calda?Posted Image

#47
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

View Postadriansdrei, on 30 noiembrie 2021 - 17:53, said:

1. Tocmai asta-vara am absolvit masterul. Am absolvit liceul de profil socio-uman  acum 8 ani.
2. Nu ma duc la petreceri si prin cluburi din alegerea mea. Pentru ca nu fumez, nu consum alcool si detest manelele.......spre deosebire de tine.  
Am alte distractii mai bune decat sa stau sa fumez, sa ma imbat ca un porc si sa ciupesc gagicile de fund prin cluburi si decat sa ascult manele  : jocurile video!
1. Timp pierdut degeaba. Your social skills sunt complet asimptomatice.
2. Aaa, vechea "jignire" cu manelele Posted Image   That's so 1994, incat simplul fapt ca inca mai exista oameni carora li se pare ca asta ar fi o jignire in 2021, face ca existenta acestor oameni pe aceasta planeta sa fie o jignire in sine pt intreaga omenire.

View Postadriansdrei, on 30 noiembrie 2021 - 17:53, said:

Veti fi fortati sa respectati  masurile ecologiste ale Gretei Thundberg (tipa are potential sa ajunga intr-o functie de conducere mare incat sa decida viitorul civilizatiei).
Are potential pe naiba... e doar o papusica mica pe baza de arc. Daca o lasa din brate papusarii, se sinucide in max 3 luni, exact cum era sa faca inainte de a "descoperi" pasiunea vietii ei: plimbatul cu barcile milionarilor planetei Posted Image
Cauta interviul cu tatal ei in care da detalii:
Mr Thunberg said his daughter had struggled with depression for "three or four years" before she began her school strike.
"She stopped talking... she stopped going to school," he said.
He added that it was the "ultimate nightmare for a parent" when Greta began refusing to eat.

Pe asta v-o luati voi de model? Posted Image

Edited by Lowrider, 03 December 2021 - 21:25.


#48
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
Well, nu suntem in pericol sa avem un "Jihad Thunbergian" (butlerian)

#49
adriansdrei

adriansdrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 13.10.2021

View PostLowrider, on 03 decembrie 2021 - 21:23, said:

1. Timp pierdut degeaba. Your social skills sunt complet asimptomatice.
2. Aaa, vechea "jignire" cu manelele Posted Image   That's so 1994, incat simplul fapt ca inca mai exista oameni carora li se pare ca asta ar fi o jignire in 2021, face ca existenta acestor oameni pe aceasta planeta sa fie o jignire in sine pt intreaga omenire.



1. De ce dracu m-as adapta intr-o societate bolnava si retrograda  ca cea romaneasca?
2. Deci iti plac MANELELE.  Posted Image E bine ca esti sincer si am o idee cu cine discut.
Ia zii, esti la zi cu episoadele din Las Fierbinti?  

Quote


Are potential pe naiba... e doar o papusica mica pe baza de arc. Daca o lasa din brate papusarii, se sinucide in max 3 luni, exact cum era sa faca inainte de a "descoperi" pasiunea vietii ei: plimbatul cu barcile milionarilor planetei
Cauta interviul cu tatal ei in care da detalii:
Mr Thunberg said his daughter had struggled with depression for "three or four years" before she began her school strike.
"She stopped talking... she stopped going to school," he said.
He added that it was the "ultimate nightmare for a parent" when Greta began refusing to eat.
Pe asta v-o luati voi de model?



Sunt multe personalitati  mari  care au avut probleme psihice, dar care au contribuit la o viata mai buna pe planeta asta.  

Beethoven, Winston Churchill si Isaac Newton   au avut tulburare bipolara, Michelangelo si Einstein au  avut autism,  Charles Dickens, Leo Tolstoy,Abraham Lincoln  si Van Gogh au  avut depresie,  Charles Darwin a avut agorafobie, Nikolas Tesla a avut tulburare obsesiv-compulsiva,  Iulius Cezar a avut epilepsie, Leonardo da Vinci a avut ADHD.   Inclusiv Christosul   la care te inchini a avut multiple afectiuni psihice precum   epilepsie, tulburare bipolara si deliranta,  halucinatii,  sindromul Geschwind si grandoarea mesianica daca pui niste psihologi sa-i faca o analiza a personalitatii sale si sa-i dea un diagnostic.  
Toti oamenii au afectiunile lor psihice intr-o mai mica sau mai mare masura. Nu exista si nu a existat niciodata vreun om perfect sanatos. Toti avem abilitati, talente, dar si defecte.  Asta nu inseamna ca ai tu dreptul sa-i judeci si sa-i jignesti pentru ca sufera de afectiuni psihice.
Dar ma rog, ce poate sa stie un conservator manelist despre astea  ?  Daca te-ai duce putin la un psiholog, sigur ti-ar gasi cateva afectiuni.
Ca-ti convine sau nu, Greta Thundberg are deja un loc in cartile de istorie. Depresia i-a servit ca un impuls pentru a realiza ceea ce a realizat. Deja are un impact global asupra traiului de zi cu zi prin a ne face o specie mai putin toxica. Cu toate ca nu-i dau sanse de reusita  avand in vedere ca specia umana a ales demult sa se indrepte spre autodistrugere, ii dau totusi credit pentru ca depune un efort.

Si acum sa fim seriosi, putini adolescenti reusesc la 16 ani sa tina un discurs la ONU si sa  se intalneasca cu Obama, Merkel si  Macron pana la 18 ani.

Edited by adriansdrei, 17 December 2021 - 21:24.


#50
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Ai inviat? Ai constiinta faptului ca au trecut 2 saptamani, nu? Si-au facut in sfarsit efectul spalaturile gastrice si s-a dus efectul etnobotanicelor sau atat ti-a trebuit pana ti-a fatat intelectul o replica "acida"? Ce-ai facut, ai tot scris si-ai sters, apoi iar ai scris, iar ai sters si tot asa?

Plecand de la premisa gresita ca stii cu cine stai de vorba, ai reusit sa eructezi un text absolut penibil, cu niste erori logice impardonabile pt cineva care cica a absolvit studii postuniversitare, mai ales pe filiera umana.
Apropo de studiile tale:

View Postadriansdrei, on 17 decembrie 2021 - 21:23, said:

Ia zii,
Are you sure ca pe axa temporala bacul e uneva in spatele tau, nu in fata ta?

View Postadriansdrei, on 17 decembrie 2021 - 21:23, said:

Daca te-ai duce putin la un psiholog, sigur ti-ar gasi cateva afectiuni.
Asta fara de tagada. Scopul psihologului nu e sa te dea afara din cabinet, scopul lui e sa te convinga ca iti patineaza ambreiajul si ai nevoie de el sa te faca bine. Btw, pe tine cu ce te-au diagnosticat, cu penibilitate cronica si infantilism cognitiv acut?

#51
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Postadriansdrei, on 17 decembrie 2021 - 21:23, said:

Si acum sa fim seriosi, putini adolescenti reusesc la 16 ani sa tina un discurs la ONU si sa  se intalneasca cu Obama, Merkel si  Macron pana la 18 ani.

Dar nu au nevoie de asa ceva. Ce e asa mare  chestie?
Nici aia nu-s cine stie ce personalitati, doar niste indivizi ajunsi vremelnic in niste  functii.

View PostLowrider, on 17 decembrie 2021 - 22:36, said:

cu niste erori logice impardonabile pt cineva care cica a absolvit studii postuniversitare, mai ales pe filiera umana.


Ei, hai sa nu fim chitibusari, umanistii nu au o logica drept punct forte, ei sunt cu "feelings"...

Edited by axisborn, 18 December 2021 - 21:04.


#52
adriansdrei

adriansdrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 13.10.2021

View PostLowrider, on 17 decembrie 2021 - 22:36, said:

Ai inviat? Ai constiinta faptului ca au trecut 2 saptamani, nu? Si-au facut in sfarsit efectul spalaturile gastrice si s-a dus efectul etnobotanicelor sau atat ti-a trebuit pana ti-a fatat intelectul o replica "acida"? Ce-ai facut, ai tot scris si-ai sters, apoi iar ai scris, iar ai sters si tot asa?


Ce zici tu e calomnie.  Sa ma acuzi de consum de droguri e o acuzatie grava. Spre deosebire de manele, ce mi-ai facut tu e de natura penala.   Eu nici macar nu fumez.
Ti-am raspuns mai tarziu pentru ca unii mai si muncesc.

Quote

Plecand de la premisa gresita ca stii cu cine stai de vorba, ai reusit sa eructezi un text absolut penibil, cu niste erori logice impardonabile pt cineva care cica a absolvit studii postuniversitare, mai ales pe filiera umana.
Apropo de studiile tale:
Are you sure ca pe axa temporala bacul e uneva in spatele tau, nu in fata ta?




Cine se plangea de atacuri acide, dar tocmai tu comiti unul.
Eu inca astept sa vii cu argumente serioase si cunostinte, dar se pare ca nu le ai.   Ti-am enumerat cateva personalitati de succes care au avut afectiuni psihice.  
Tipic pentru un conservator  care face comentarii discriminatorii, mai ales ca unii ca tine au jignit-o pe Greta cand era minor.

Quote


cu penibilitate cronica si infantilism cognitiv acut?
Daca te roade curiozitatea, am fost la psiholog de 10 ori  si la psihiatru o singura data pentru consultatie. N-am primit niciun diagnostic grav, doar o usoara depresie, sociopatie (dar e normala, ca si psihologul a recunoscut ca nu se poate integra in societatea asta romaneasca bolnava in care cei ca tine se afunda ca porcii in baltoaca)  si simptome de tulburarea obsesiv-compulsiva. Am fost insa  laudat ca sunt o persoana foarte inteligenta.

View Postaxisborn, on 18 decembrie 2021 - 21:02, said:

Dar nu au nevoie de asa ceva. Ce e asa mare  chestie?
Nici aia nu-s cine stie ce personalitati, doar niste indivizi ajunsi vremelnic in niste  functii.


Mda, mai vorbim cand ajungi presedintele Americii sau cancelarul Germaniei. Macar  secretar ori consilier politic...
Poate nici ca maturator sau paznic n-ai putea sa lucrezi intr-o institutie publica din Germania sau America, dar ii judeci pe altii care chiar au muncit sa ajunga acolo unde au ajuns si care chiar au facut ceva pentru  popoarele lor spre deosebire de politicienii nostri.

Edited by adriansdrei, 20 December 2021 - 19:25.


#53
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Edit: Meh, pierdere de vreme.

Edited by Lowrider, 21 December 2021 - 00:07.


#54
adriansdrei

adriansdrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 13.10.2021

View PostLowrider, on 21 decembrie 2021 - 00:04, said:

Edit: Meh, pierdere de vreme.
Cand ti-am zis ca esti plictisitor cu jignirile tale si n-ai nicio sansa sa te pui cu intelectul meu , nu m-ai crezut.
In loc sa ma iei la misto si sa ma insulti,puteai sa faci ceva constructiv in timpul ala............gen sa te mai uiti la un episod la Las Fierbinti si sa mai asculti un maraton de manele pe You Tube.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate